Skocz do zawartości

Z Irlandii do Polski z malym dzieckiem


RadekNet

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

 

Juz za lekko ponad miesiac podpinamy przyczepe i jedziemy ze Sligo do Katowic. W sumie nic niezwyklego, ale dla nas to wielka przygoda, bo jedziemy z naszym 3 miesiecznym (tzn teraz ma niecale dwa) maluchem. Na nasze "nieszczescie" chlopak prawie nie spi w dzien ;) i niestety karmiony z butelki (wiec sterylizatory i inne gadzety z tym zwiazane..)

 

Bardzo prosze o wszelkie rady dotyczace malucha w podrozy/na kemping (tak, watek o dzieciach znalazlem, ale moze ktos cos doda) oraz propozycje miejsc, gdzie mozna przycupnac na noc. Najlepiej takie, gdzie mozna psa ochlodzic w jeziorze lub rzece :)

 

Przez Niemcy lepiej jechac "dolem" (44->38->14->4) czy "gora" (slawna 2ka)? Mam na mysli wzniesienia. Jezdzac samym autem nigdy na to nie zwracalem uwagi ;)

 

Tutaj zbieram sobie ciekawe punkty: http://goo.gl/maps/Tndu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Radku.

Według mnie trasa przez Niemcy, którą podałeś jest lepsza od 2 z wielu względów: mniejszy ruch, bliższa, mniej kolizji, płynniejsza jazda, omijasz wiele dużych miast i obwodnicę Berlina.

Co do popasu to pieska raczej w wodzie nie ochłodzisz bo siatki przeciw zwierzętom nie wypuszczają poza teren autostrady. Ale parkingi dużo mniej zatłoczone niż na A2.

Jeżeli chodzi o wzniesienia to jest tylko jeden długi i uciążliwy podjazd / zjazd na A7 pomiędzy A44 i A38.

Masz parę możliwości dojazdu do A44 tak jak zaznaczyłeś na swojej mapie to jedziesz środkiem Dortmundu nie autostradą, dwupasmówka ale z normalnymi skrzyżowaniami ze światłami. Ta droga to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Niemczech.

Więc 40 trafiasz na lubiący się blokować Kaiserberg, 3 - 2 - 1 - 44

lub 40 -57 - 42 - 45 - 2 - 1 - 44.

Przynajmniej ja tak jeździłem, według polecenia tubylców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opis trasy :) Widze, ze tez jestes ze Slaska, wiec prawie to samo miejsce docelowe - koncze pod Tarnowskimi Gorami (Orzech). Wlasnie jak ostatnio jechalem z Pl do Ire to sie wladowalem w Dortmund... nie bylo zle, ale woalbym nastepnym razem ominac ;)

 

Na podroz bedziemy miec tydzien-dwa, wiec myslac o psie nie koniecznie chodzi mi o parkingi przyautostradowe, a raczej o jakies ciche jeziorka w poblizu drogi. Moze ktos zna kempingi wzdluz tej trasy, gdzie warto sie zatrzymac na nocleg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.