Skocz do zawartości

Naprawa markizy kampera


szevek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od 3 lat jestem właścicielem kampera Ford Transit zabudowa Rimor Tasmania. Podczas zakupu zimą nie sprawdziłem markizy i ... naciąłem się. Była i niestety w dalszym ciagu jest uszkodzona. Próby naprawy w ciągu 2 kolejnych sezonów nie dały rezultatu. Uszkodzony jest mechanizm otwierania markizy. W tym sezonie moja cierpliwość się kończy i chciałbym wreszcie naprawić tę markizę lub zakupić nową. Znacie może fachowców w rejonie woj. pomorskiego, którzy sie zajmują naprawą markiz? Gdyby naprawa nie przyniosła rezultatu, to zostanę zmuszony do zakupu nowej - może ktoś podpowie mi w razie czego jaka byłaby najlepsza?. Chętnie skorzystam z Waszych doświadczeń. Moja markiza ma wymiary 3000 x 2500. 3000 oczywiście na ścianie kampera.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:przytul: Ja już taki czerwony to chyba przez Was zostanę :serce:

 

 

 

Co do markizy to ....oczywiście zapraszam w me skromne progi bo przez komputer to mało naprawimy choć może się uda .... opisz co dokładnie nie działa , może jakieś foty ???:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za informacje.

Do tej pory nie byłem użytkownikiem forów i nie byłem do końca pewien czy ktokolwiek się odezwie - stąd też i ogólnikowa informacja o problemie.

Dobra, to teraza do sedna.

W załączeniu kilka zdjęć ilustrujących sytuację. Uszkodzony jest przegub ramienia markizy. Prawdopodobnie zniszczony jest gwint wewnątrz przegubu, bo wkręcana śrubka M4obraca się luźno. Jak widać, również plastikowe boki kasety mają uszkodzenia. Typ markizy cięzko podać. Jedyne co znalazłem to napis Tasmania na aluminiowej zewnętrznej części kasety.

Co myślicie o nagwintowaniu przegubu pod śrubkę M5? To częściowo powinno pomóc. Nie wiem jednak co zrobić z tym bokiem kasety.

Jak macie jakieś rady, pomysły, to z góry dziękuję. Do Koguta69 mam ze sto kilometrów. Nie problem dojechać, jeśli uznasz, że naprawa możliwa.

 

Pozdrawiam

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

 

Jestem już po naprawie markizy. Udało się. Powiększony gwint w przegubie zdał egzamin. Markiza daje się otwierać i zamykać, pracuje dość płynnie. Wnętrza boków kasety nie są na razie problemem. Następny temat jaki mi się nasuwa, to zabezpieczenie przed silnym wiatrem. podejrzewam, że zwykłe szpilki mogą być zbyt słabe. Macie jakieś pomysły na wzmocnienie?

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.