Skocz do zawartości

WŁOCHY w sierpniu


Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś zna fajny kemp z drugiej strony gdzieś od Genewy "+"-" 100km na wchód lub zachód ( z pełną infrastrukturą dla dzieciaków + piaszczysta jasna plaża ) najlepiej bez rezerwacji :) w sezonie :) od około 16.08 na tydzień

 

A co do okolicy Wenecji to byliśmy dwa razy ale w zasadzie po sezonie Lignano Riviera www.campingpinomare.it a teraz czytając całą tą dyskusję o tłoku i temperaturach w cieniu i rozkopanej gierkówce oraz innych robotach to tylko widzę Poznań - Berlin i w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktoś wybiera się do Włoch ok 20 sierpnia? Wstępnie planujemy przejazd wybrzeżem z północy na południe, może Sycylia. Wybieramy się nowym nabytkiem w 3 - 4 dorosłe osoby i trochę byłoby raźniej.

 

Pozdrawiamy Edyta i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z dzieckiem jedzie ? (nasza 5.5roku) Planuje połowe sierpnia ale mogę sie "uelastycznić " ;)

Jak zwykle planujemy północ ale kto wie może gdzieś dalej (okolice Livorno)Może zna ktoś fajne kempingi w tamtej okolicy , koniecznie z animacjami dla dzieci oraz blisko cywilizacji (marketów) bo nie lubie przepłacać ;)

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z dzieckiem jedzie ? (nasza 5.5roku) Planuje połowe sierpnia ale mogę sie "uelastycznić " ;)

Jak zwykle planujemy północ ale kto wie może gdzieś dalej (okolice Livorno)Może zna ktoś fajne kempingi w tamtej okolicy , koniecznie z animacjami dla dzieci oraz blisko cywilizacji (marketów) bo nie lubie przepłacać ;)

 

Właśnie wróciliśmy z Lido di Spina camping Mare e Pineta i jeszcze nie możemy się otrząsnąć było rewelacyjnie. Camping przy samej plaży, animacje, blisko cywilizacji, markety ok 10 km, i co najlepsze cudowna delta Padu, lęgowiska flamingów, i urocze miasteczko Comachio.

 

Podziękowania dla MIODZIA za piękne relacje które nas zainspirowaly, i wszystkich którzy pomogli w przygotowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltazar cieszę się, że jesteście zadowoleni z wakacji IThankYou.gif.

Mare Pineta to fajny kemping ale takich jest we Włoszech jeszcze bardzo dużo, trzeba kolekcjonować bilety NBP, kupować Euro i myśleć nad miejscami na następne lata ;)zlosnik.gif

Sam dobrze wiem, że po takich wakacjach nie chce się wracać do pracy i ciężko odnaleźć się w normalnej rzeczywistości.

 

Jak z obłożeniem na kempingu w lipcu? Były wolne miejsca czy wszystko pozajmowane? Napisz coś więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltazar cieszę się, że jesteście zadowoleni z wakacji IThankYou.gif.

Mare Pineta to fajny kemping ale takich jest we Włoszech jeszcze bardzo dużo, trzeba kolekcjonować bilety NBP, kupować Euro i myśleć nad miejscami na następne lata ;)zlosnik.gif

Sam dobrze wiem, że po takich wakacjach nie chce się wracać do pracy i ciężko odnaleźć się w normalnej rzeczywistości.

 

Jak z obłożeniem na kempingu w lipcu? Były wolne miejsca czy wszystko pozajmowane? Napisz coś więcej ...

 

Camping bardzo duży w polowie lipca w tygodniu wolnych parcel sporo można wybierać, w piątek po sieście zaczynał się zapełniać a w sobotę rano był już problem z miejscem i na campie i w samym miasteczku, w poniedziałek wszystko wracało do normy. W ostatnią sobotę dojechał już tłum i po sprzęcie jaki rozstawiali było widać że to nie są weckendowcy, w niedzielę rano jak wyjeżdżaliśmy to chyba ze cztery załogi czatowały na naszą parcelę. Moim skromnym zdaniem jak Włochy to w lipcu bo tłum w ostatni weckend trochę mnie przerastal, a w markecie na campie w nocy z piątku na sobotę ceny wzrosły o jakieś 20-30%, a wcześniej były takie jak w mieście.

Dla załóg z dziećmi ok. 50 km od campu jest rewelacyjny park rozrywki MIRABILANDIA, bilet 34e od osoby, ale że polak potrafi to zebraliśmy 22 osoby chętne i wtedy bilet grupowy 25e/osoba za 2 dni zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej samej jakby dzielnicy mieścił się camping : Spina Camping Village. Dzisiaj powrót. Jak dla mnie i rodzinki super. Szok parcela DUŻA , kamping ogromny, przewaga Holendrów. Ceny w sklepie wysokie ale w mieście jak wspomniano są dwa Spary, a troszkę duże centrum handlowe.Dla leniwych autobus dowożący na plażę. Mieścina składająca się z kilku dzielnic. To już trzecia wyprawa do Włoch i jak na razie najlepsza.

Edytowane przez Peklacz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
hobbyman
 w tym roku wybieram się na Sardynie zestawem 722 + auto 450 cm zamierzam wylądować w Olbi lub Golfo di Aranci i przejechać na południe do Cagliari i z powrotem  przez Nuoro i czy może masz jakieś wskazówki dot ,dróg będę wdzięczny za kazde

w / w autor sprawdzał koszty sam czy zgaduje ?

budżet większy 30% czy 3 razy ?

warto wypowiadać się na tematy które zna się dokładnie a mniej - więcej

sam chętnie służę informacjami nt. Włoch a nie namiastki koło Wenecji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich i mam pytanko czy camping Mare e Pineta  czy też  Spina Camping Village mozna jechac przyczepka w lipcu parcele z pradem sa?jestem poczatkujacy dlatego może i głupiutkie pytania za ktore z góry przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu powinieneś znaleźć jakąś parcelę raczej bez większych problemów. Bez prądu parceli nie widziałem. W tamtych okolicach kempingów jest naprawdę sporo, więc coś fajnego powinieneś wypatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze male pytanko wyjazd do Mare Pineta na 14 dni od 15.07 do 29.07 za pobyt parcele chca 2400,- to normalna cena ?

Wychodzi ok 600 Euro. Zależy za co przyczepa + auto + prąd + ile osób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tyle wyjdzie. Spróbuj z kartą CCI http://www.campingcardinternational.com/. Powinna zapewnić Ci zniżkę. Do kupienia http://www.pzmtravel.com.pl/karnet-cci.html

Poczytaj na forum, jest sporo o tej karcie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nasz jedyny termin wyjazdu to sierpień, więc Wasze informacje tylko potwierdziły moje przypuszczenia. I gdzie tu teraz jechać??? Znowu Chorwacja? Już nie ma na nią ochoty... Może podsuniecie jakiś pomysł? Warunek to ciepłe morze i piaszczysta plaża. Z góry dziękuję:dzieki:

Byłam wielokrotnie we Włoszech w sierpniu i nie spotkałam się z tłokiem na campingach .W tym roku również wybieramy się z 10 latkiem do Włoch na Gargano :) Polecam .! Piękne widoki , polecam sporty wodne . Włosi gościnni , parcele z widokiem na plażę , ceny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.