Skocz do zawartości

7-rzeczy-ktorych-nie-wiedziales-o-wielkopolsce


100pa

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie ,że :

Poznańska katedra to jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra (od 968), położona na Ostrowie Tumskim.

Katedra stanowi miejsce pochówków pierwszych władców Polski aż do Kazimierza Odnowiciela, a także członków wielkopolskiej linii Piastów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ,że :

Poznańska katedra to jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra (od 968), położona na Ostrowie Tumskim.

Katedra stanowi miejsce pochówków pierwszych władców Polski aż do Kazimierza Odnowiciela, a także członków wielkopolskiej linii Piastów:

 

 

 

 

teraz już wiem :look::dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny prawda . Ratusz na Starym Rynku . I w google http://g.co/maps/j6amh

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez 100pa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

do tych 7 nieznanych mozna jeszcze dodac 8 - w czasie trwania byle jakich targow ceny za parkingi i noclegi w miescie sa podnoszone czasem o 100% :( - w hotelach sa cenniki na normalne dni a inne na dni targowe

jest to dzieki temu jedno z nielicznych miast w Polsce gdzie takie rzeczy przechodza bezkarnie i to zgodnie z zaleceniami wladz miasta :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

do tych 7 nieznanych mozna jeszcze dodac 8 - w czasie trwania byle jakich targow ceny za parkingi i noclegi w miescie sa podnoszone czasem o 100% :( - w hotelach sa cenniki na normalne dni a inne na dni targowe

jest to dzieki temu jedno z nielicznych miast w Polsce gdzie takie rzeczy przechodza bezkarnie i to zgodnie z zaleceniami wladz miasta :(

 

pozdrawiam

 

Po 1 - Co ma piernik do wiatraka ? (czyt. zabytki do targów ?)

 

po 2 - Jak może kiedyś w Twojej miejscowości będą "byle jakie targi", hotele i parkingi (w co osobiście nie wierzę), sytuacja będzie pewnie podobna.

 

Tymczasem sorki za OT mój i kolegi radwana :)

 

Piotuś - super temat. Znów wiem coś więcej o Wielkopolsce :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - Co ma piernik do wiatraka ? (czyt. zabytki do targów ?)

 

po 2 - Jak może kiedyś w Twojej miejscowości będą "byle jakie targi", hotele i parkingi (w co osobiście nie wierzę), sytuacja będzie pewnie podobna.

 

Tymczasem sorki za OT mój i kolegi radwana :)

 

Piotuś - super temat. Znów wiem coś więcej o Wielkopolsce :ok:

Witam

 

 

odn 1 -chyba ma bo temat jak i forum dotyczy turystyki i wypoczynku oraz tego co z nia zwiazane , sa pokazane fajne miejsca ,dodane sa opisy tych miejsc wiec zamiescie tez info zeby uwazac na terminy roznych targow w Poznaniu bo wtedy ceny drastycznie rosna a to mi tylko chodzilo , wiec nie jak piszesz OT tylko zwyczajne ostrzezenie dla chetnych odwiedzic Twoje "goscinne" i ladne miasto - zeby wlasnie uwazali na to ,nic wiecej ,

odn 2 nie zycz mi az tak zle :) targi zostaw sobie

 

pozdrawiam

 

 

P.S. odpowiem ci tez na Twoja aluzje - dziure w ktorej teraz mieszkam jak wiesz mam z wyboru a nie koniecznosci , zycie w o wiele wiekszym miescie jak Twoje mi sie poprostu znudzilo , mialem dosc wlasnie korkow i smrodu miasta , odrozniaj wlasny wybor od koniecznosci - to jest moj OT w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radwan, polecam poniższe linki!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Poda%C5%BC

http://pl.wikipedia.org/wiki/Popyt

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_rynek

 

Dodam że w każdym innym mieście targowym jest tak samo.

 

Dodam ponadto że to w pełni popieram. Wyższe ceny np. hoteli, to większe wpływy z podatków, a to oznacza dla miasta same plusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.