Skocz do zawartości

Wtyczki na kempingach


jazzbal

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy w życiu wybieram się na kemping,z przyczepą oczywiście. Co powinienem wiedzieć, na co zwrócić uwagę ,a w związku z tym w jakiś sposób się zabezpieczyć -myślę o sprawach czysto "życiowych" o których Wy Starzy Bywalcy nawet nie myślicie bo są dla Was oczywiste. Przykład:

- przewód do zasilania. Biorę 2*20metrów (3*2,5), ale ale jaka jest końcówka od strony źródła energii elektrycznej,takiego typu post-7763-0-74265500-1336987930_thumb.jpg, czy taka post-7763-0-73203300-1336987931_thumb.jpg.Może w ogóle nie skręcać,tylko zrobić to na miejscu w zależności od potrzeb ???

 

- czy zdarzają się sytuacje ,że w okresie wakacyjnym na kempingu jest brak miejsc. Może zbliżając się do celu podróży (regionu) dzwonić i pytać. Jak to jest w praktyce ???

 

Zapewne "tego typu" spraw , zdarzeń jest wiele , ale nie mam o nich pojęcia , bo i skąd. Przepraszam za upierdliwość.

Pozdrawiam: Marek B.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli chodzi o kabel to ja zawsze mam ze sobą przejściówkę z wtyczką ze zdjęcia 1 z gniazdem na wtyczkę drugą.

 

Z kempingami jest różnie, w zależności od regionu i od sezonu. Jeśli bardzo zależy Ci na danej lokalizacji i jesteś pewien, że kemping, który sobie upatrzyłeś spełni na 100% Twoje oczekiwania, zadzwoń wcześniej i wstępnie zarezerwuj miejsce. Nie jestem jednak zwolennikiem rezerwacji, bo to co na zdjęciach w internecie, często na miejscu wygląda inaczej. Najlepiej zatrzymać się na chwilę, przejść po terenie kempingu, zobaczyć jakie jest towarzystwo, stan sanitariatów, czy jest cień, jakie jest dojście do wody i t.p. i wtedy podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Witam nowego. Jak to miło czasem poczytać, że ktoś ma podobne problemy jak ja na początku :-) Też tak kombinowałem, jak Ty przede wszystkim obawiając się, że przyjadę na miejsce i będę z kabelkami, ale bez możliwości podłączenia się do prądu. Ale popytałem i byli tacy, co mi pomogli :-) Jak pisał Kocer - ja ponownie mam przewód zakończony wtyczką ze zdjęcia 1. Dość uniwersalna. Przewodów mam kilka. Jeden bezpośredniego podłącznia, potem trochę dłuższy przedłużacz (chyba coś ok 10 m) i długi przedłużacz na bębnie (chyba koło 40 m). Wszystkie zakończone na te same wtyczki ze zdjęcia 1. Do tego prosta przejściówka z 1 na 2 (piszę o numerach zdjęć) do kupienia w sklepach ze sprzętem kempingowym. Na razie nie spotkałem się z kempingiem, gdzie nie mógłbym się przy takim zestawie podłączyć. W Polsce również są kempingi oferujące obydwa typy podłączenia. Zdarzało mi się, że w skrzynce, gdzie chciałem się podłączyć wszystkie podłączenia na "zwykłe" wtyczki były zajęte, ale były jeszcze podłączenia te "kempingowe" i łączyłem się na te drugie.

 

Co do rezerwacji - często spotykam się z ludźmi, którzy wcześniej dokonują rezerwacji na kempingu. Ja tego nie lubię i nie robię (póki co). Dla mnie wyjazd z budką to wyjazd, podczas którego nie chcę się wiązać w jakikolwiek sposób. Może jadąc po drodze spodoba mi się w innym miejscu i do rezerwowanego kempingu nawet nie dotrę? A już an pewno nie zostanę na zarezerwowany czas, kiedy mi się nie będzie podobało. Więc w tym zakresie - co kto lubi. Ja rezerwację odradzam. To jednak moje zdanie i pozwalam każdemu się z nim nie zgadzać ;-) Myślę, że czytanie forum Ci da wiele odpowiedzi, ale nie bój się również pytać. W końcu najgorsze, co może Cię spotkać, to odesłanie do właściwego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprostowanie zanim kogoś popieści!

Każdy przedłużacz lub przejściówka/redukcja/adapter zaczyna się wtyczka a kończy gniazdem tak, by można było w niego wpiąć kolejną wtyczkę. Trzeba o tym koniecznie pamiętać bo pomyłka może być bardzo dotkliwa.

Jeśli ktoś ma problem z zapamiętaniem , to niech zapamięta pewną regułę, że na końcu przedłużacza nie może być możliwości dotknięcia jednym palcem dwóch biegunów/bolców/styków.

.

Na zdjęciach wyżej są ilustracje wtyczek, czyli początków przedłużaczy/redukcji/adapterów w obydwu standardach jakie występują na kempingach.

Zatem połączenie kablem widocznych wyżej wtyczek jest ogromnie niebezpiecznym błędem, choć pozornie wydaje się że to chyba tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtEwa, mam nadzieję, że nie mnie tak odebrałeś, ale może takie spostrzeżenie ogólne - jeśli dla kogoś Twoje spostrzeżenia nie są banałem, to lepiej niech elektryki nie dotyka. Nawet przyłączenie przyczepy na pollu lepiej niech zleci obsłudze pola. Jeśli ktoś miałby wątpliwości jakie końcówki i w jaki sposób zarobić na końcach przewodów lepiej niech tego w ogóle nie dotyka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, jeżeli ktoś się nie zna nich nie kombinuje.

Można kupić gotowe przewody (kable) i do tego odpowiednie przejściówki.

Lepiej samemu nic nie skręcać i nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o przyłącza na polach czy kempingach czasami przydaje się mieć przedłużacz z wtyczką umożliwiającą podłączenie dwóch przedłużaczy w jedno gniazdko a taki manewr można wykonać przy pomocy wtyczki którą ja używam i niejednokrotnie to ratowało sytuację.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze doradza. Taka wtyczka też jest potrzebna, ale nadal twirdzę, że to dla tych którzy sobie sami przy przewodzikach pogrzebią.

Jeżeli ktoś się boi to lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny patent, choć jeszcze się nie przydał w tym celu. Mianowicie podpięcie do przyczepy - mam wtyk, który dodatkowo ma gniazdo zwykłej wtyczki. Kupiłem taki ze względu na to, że mogę sobie do przedsionka podpiąć przewodzik niezależnie od wewnętrznych kabelków. No wiecie, siedzimy na kempingu pod przedsionkiem, drzwi zamknięte przed komarami, okna z moskitierą, a chciałoby się w przedsionku np. podpiąć laptopa, lampkę, czy jeszcze jakieś ustrojstwo elektryczne. Wtedy kabelek mogę pociągnąć od przyłączenia przyczepy. W sytuacji, kiedy jest ciasno z przyłączeniami można się podłączyć "szeregowo" do mojej przyczepki. To oczywiście nie zawsze załatwia sprawę, ale może być pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w ten wekend będe montował do swojej przyczepki gniazdo multimedialne z wszystkimi mediami w przedsionku.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I mnie czeka w tym roku pierwszy wyjazd już nie mogę się doczekać.

Lecz nie mam pojęcia i mam kilka pytań w sprawie.:

1) Ile czy też jak długi kabel kupić ?

2) Ile i czy wąż ogrodowy kupić ? (Z wiadrem po wodę latać) ?

3) Gdzie się wylewa szambo i czy na takim kempingu lepiej latać do "wspólnego" szaletu ?

4) Co z wodą ze zlewu i umywalki - tak ma się lać na trawę ?

5) Jak zabezpieczyć przyczepę aby było do czego wracać ?

 

6) Co kupić co je jest nie zbędne za wyjątkiem piwa ?

7) Czy są jakieś STALOWE zasady, na takiem kempingu ?

8) Jak jechać i o której z przyczepą aby nie być zawalidrogą ?

 

Lepiej pytać i się wstydzić niż na miejscu się wstydzić, że się nie pytało.

 

PAweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.