Skocz do zawartości

Biskupin Żnin i okolice


AA73

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję cempingu w okolicahc Biskupina, Żnina.

Oczywiście spokojnego, nad czystym jeziorem z niestromym zejsciem aby 5 latek się bezpiecznie mógł ciapać) z przystępną ceną.

Wiem wiem tak to tylko w Erze :ok: ale może ktos ma coś sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No kempingu ci nie poradzę bo byłem tam z 7 lat temu ,ale ze Żnina jest wąskotorówka http://www.paluki.pl/ciuchcia/ która wjeżdża do Biskupina.Okolica przepiękna mnóstwo pięknych jezior a co do małego ,dużo węży uczulcie go żeby uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kempingu ci nie poradzę bo byłem tam z 7 lat temu ,ale ze Żnina jest wąskotorówka która wjeżdża do Biskupina.Okolica przepiękna mnóstwo pięknych jezior a co do małego ,dużo węży uczulcie go żeby uważał.

 

No własnie wiem co jest do zwiedzania tylko nie wiem gdzie nocowac juz 2 lata sie tam przymierzam do wyjazdu, a wtym roku to bedzie rezerwa gdyby pogoda nie dopisała, bo jak bedzie ciepło i słonecznie to jadę az 200km od domu :ok: a z atrakcji wystarczy mi las i woda:D.

 

A co do węży to chyba maluchowi najmniej bedą pszeszkadzały, prędzej ja albo Agata bedziemy uciekać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artly, niedaleko jest Rogowo, stamtad prosciutka droga do Wiewiorczyna a zaraz obok malenkie Izdebno. Rzeczone Izdebno nad samym jeziorem lezy i z tego co pamietam nie bylo tam problemu znalezc miejsce do ustawienia sie (kilka lat temu bylem po raz ostatni, wczesniej regularnie przez lat 7 czy 8). Pamietam, ze ostatnim razem ktos jakies pole pod turystow odpalal przy chalupie ale nazwiska czy tym bardziej adresu nie pomne. Miejsce samo urokliwe bardzo, zupelnie bezstonkowe ;-), polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd Gminny LOK w Gąsawie

Pole namiotowe

ul. Żnińska 10 a

88-410 Gąsawa

tel. (052) 302 51 90

To adres pola kempingowego na którym byłem podczas majówki w tym roku. Byłem tam 4-5 dni i zapłaciłem niecałe 100zł za samochód przyczepkę 2 osoby prąd i prysznice. Luksus to nie był, właściciel lubił ostro sobie wypić, wraz ze swoim kolegą(nie robił przy tym hałasu), jedyną trzeźwą osobą była żona kierownika. Ale ogólnie patrząc przez pryzmat ceny można powiedzieć że było ok. Ośrodek położony jest nad czystym jeziorkiem ok. 10 min drogi na piechotę od grodu w Biskupinie. Okolica jest naprawdę ładna i warto zwiedzić wszystkie atrakcje tego regionu(Żnin, Wenecję, Rogowo-park dinozaurów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

Zarząd Gminny LOK w Gąsawie

Pole namiotowe

ul. Żnińska 10 a

88-410 Gąsawa

tel. (052) 302 51 90

 

skorzystałem z tego adresu i podczas minionego weekendu tam właśnie zakotwiczyłem. alkoholu tam nie widziałem, ale faktycznie nie każdemu może odpowiadać standard tego kempingu.

 

kierownik przez telefon informował mnie, że właściwie to już nieczynne (w necie jak byk kwiecień-wrzesień), ale zgodził się zostawić bramę otwartą na noc (ze względu na dzieci dotarliśmy tam około północy). kemping prawie pusty, ale ze względu na jego otwarty charakter (mieszkańcy przychodzą na spacery, latem pobliska kolonia popływać) nie byliśmy sami :)

 

faktem jest, że kemping jest naprawdę tani, szczególnie w stosunku do tego co się wydaje na kolejce, w parku dinozaurów, czy Biskupinie. 30 zł za 2 noce z przyczepą i busem, rodzina 2+2, bez prądu i sanitariatów, ale z dostępem do kranu z wodą, w bardzo sympatycznej atmosferze- polecam :)

 

pierwszy raz byłem na Pałukach i bardzo mi się podobało.

 

jedną z atrakcji które były tutaj już wymieniane jest turystyczna kolejka wąskotorowa ze Żnina do Gąsawy, czynna w okresie 15.04-31.08, oraz w czasie festynu archeologicznego w Biskupinie, w połowie września.

 

do przystanku w Gąsawie z kempingu jest 1.5 km. kolejka jedzie z niedużą prędkością i w leniwym klimacie podziwiać można widoki i w pełni rozkoszować się wolnym czasem. mijamy Biskupin (każdy wie co jest w Biskupinie), machamy do przejeżdżających samochodów, zatrzymujemy się w Wenecji. atrakcją jest muzeum kolei wąskotorowej oraz ruiny zamku. po 50 min lądujemy w Żninie. można pospacerować, można zjeść obiad, a po obiadku ruszyć w drogę powrotną.

czasami pociąg w okolicy Wenecji jest napadany przez żądnych krwi bandytów- porywają, rabują, wieszają... i jeszcze im trzeba za to zapłacić :)

 

innymi słowy dla nas i naszych córek całodzienna wycieczka z niezapomnianymi wrażeniami.

 

inną atrakcją jest wspomniany tutaj Park Dinozaurów w Rogowie, samochodem 10-15 min z kempingu. jeśli ktoś zdąży przed końcem października to polecam, jak nie to od kwietnia przyszłego roku- park będzie świętował swoje pierwsze urodziny.

atrakcji co niemiara, począwszy od drewnianego bruku na większości z 2 km trasy, poprzez wiele bardzo realistycznie przedstawionych jak to ujął kierownik kempingu "smoków" po duży plac zabaw dla małych i starszych dzieci. dochodzą do tego fajne wózki, którymi można wozić pociechy, bar/restauracja oraz wszechobecne F16... ot takie zderzenie prehistorii z nowoczesną techniką :)

 

jeżeli ktoś zna inne atrakcje regionu proszę się dopisywać, wybieramy się tam w przyszłym roku ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest niestety chyba prawda, atrakcji w bród, tak jak Affa napisał, nie mówiąc o samym Biskupinie, ale takiego z prawdziwego zdarzenia kempingu też nie znalazłem, choć objeżdziłem

tam sporo.Szkoda wielka, bo okolice naprawdę piękne.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ośrodek nad jeziorem weneckim, widziałem tam sporo ludzi w sobotę, może tam jest kemping o wyższym standardzie?

 

jeszcze coś takiego:

W SEZONIE POLE NAMIOTOWE nad brzegiem jeziora Oćwieckiego

 

-prąd

-ciepła woda+ natrysk

-plac zabaw dla dzieci

-plaża

-boisko sportowe

-wypożyczalnia sprzętu pływającego

-nowe centrum kulturalne dla regionalnych artystów

-sala na 100 osób-plac na ognisko

-grill na 100 osób

 

 

 

LTL Camping sp. z o.o.

Drewno 23

88-410 Gąsawa

e-mail: ltl.camping@post.pl

 

tel.(52)56 00 360; 56 00 360

fax (52)56 00 394

mobile:608 231 278

 

no i na pewno jest lepszy od tego LOK-u kemping w Chomiąży Szlacheckiej, niestety nie mam adresu

 

tutaj kilka ośrodków się reklamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze coś takiego:

W SEZONIE POLE NAMIOTOWE nad brzegiem jeziora Oćwieckiego

 

To pole było w moich planach miejscem docelowym, jednak po dojechaniu jakoś mnie odstraszyło, marne zejscie do wody, brak jakiejś osoby z obsługi, a co zatym idzie informacji odnośni natrysków i prądu, nie wykoszona trawa. Raczej sprawiało wrażenie miejsca do biwakowania na dziko. Tak więc zrobiłem nawrót i pojechałem na LOK w Gąsawie i myślę, że pomimo nidociągniec to jest dobra baza wypadowa na zwiedzanie Wielkopolski. My z tego miejsca zwiedziliśmy Biskupin, Wenecję, Toruń, Gniezno, Poznań i Licheń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam odnowię temat.

Czy może ktoś znalazł coś ciekawego w tej okolicy????

Ja znalazłem w Żninie wygląda nieźle.

http://www.paluki.pl/pttk/

W dniach 19-27.09 będzie festyn w Biskupinie, rodzinka mnie namawia na wyjazd, może 19-20 będzie jeszcze ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem pod koniec sierpnia w Żninie na weselu i przy okazji odwiedziłem kemping pttk-u. Lata swietnosci ma dawno za sobą. Sanitariaty zaniedbane i pachna nieciekawie. Miejsca pod przyczepy nie za wiele, większość terenu zajmują domki kempingowe. Został tylko jeden mały pomościk. Z rozmowy zmiejscowymi dowiedziałem sie,że robią wszystko, aby kemping zbankrutował i można go było przejąć za grosze . Na zdjęciach sanitariaty wyglądają lepiej niz w rzeczywistosci. Młodzi u których byłem na weselu dostali zadanie wyszukania wszystkich miejsc gdzie można zakotwiczyć z przyczepą i o ile będzie to możliwe porobić zdjęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Temat nieco już zapomniany, ale że sezon tuż, tuż to może warto odświeżyć.

Jeśli ktoś poszukuje małego, kameralnego pola to mogę z czystym sumieniem polecić

http://www.skarbienice.pl/

Byłem tam z przyczepką w maju zeszłego roku.

Jakby ktoś był ciekaw, to służę szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymałem się tam na dobę w lipcu 2009. Opłata to 10zł za osobę. Osoby z dużą przyczepą muszą uważać przy manewrowaniu - drzewa. Łagodne zejście do wody, spore zadaszenie na spotkania kuflowe, zakupy w Żninie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Temat nieco już zapomniany, ale że sezon tuż, tuż to może warto odświeżyć.

Jeśli ktoś poszukuje małego, kameralnego pola to mogę z czystym sumieniem polecić

http://www.skarbienice.pl/

Byłem tam z przyczepką w maju zeszłego roku.

Jakby ktoś był ciekaw, to służę szczegółami.

 

Zatrzymałem się tam na dobę w lipcu 2009. Opłata to 10zł za osobę. Osoby z dużą przyczepą muszą uważać przy manewrowaniu - drzewa. Łagodne zejście do wody, spore zadaszenie na spotkania kuflowe, zakupy w Żninie

 

Możecie podać więcej szczegółów, czy jest możliwość podłączenia się do prądu, co oznacza w cenniku "staw - 10 zł / wejście", na stronce poza (10zł od osoby) żadnych konkretów :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.