Skocz do zawartości

Rodzaje paliw i ich własności


koliber1111

Rekomendowane odpowiedzi

[OT]

Temat pocięty- mam nadzieję, że dobrze :ok:

 

To normalne, że czasem dyskusja schodzi na inne tory. Od tego moderatorzy (no i admin) maja przycisk "podziel ten wątek", żeby umożliwić rozwój nowej dyskusji jeśli jest sensowna.

 

[/OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwa mają na pewno związek z jazdą w górach.od ich jakości zależeć będzie bezawaryjna praca w tych ciężkich warunkach.

moc w astrze rosła wraz z nalewaniem "lepszego"paliwa.komputer był wstanie dostosować mapę zapłonu i wtrusku do tego paliwa.w seju prosty monowtrysk nie ma takiej możliwości.większość takich "testów" i artykułów to tak zwane"sponsorowane" :ok: .wynik ma być taki jaki chce osoba płacąca.w takich testach nawet magnetyzery wypadają rewelacyjnie,a bierzesz taki wynalazek na hamownię i duu...ponoć reklama dżwignią handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość takich "testów" i artykułów to tak zwane"sponsorowane" .wynik ma być taki jaki chce osoba płacąca.w takich testach nawet magnetyzery wypadają rewelacyjnie,a bierzesz taki wynalazek na hamownię i duu...ponoć reklama dżwignią handlu.

 

 

W Auto Świecie i Motorze testy raczej nie były sponsorowane. Porównywali paliwa różnych producentów i nie każdego zachwalili.

 

Magnetyzery jedno i drugie pismo zjechali ostro. Udowodnili, że na nic nie wywierają wpływu prócz na portwel i umysł kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy jak sie tankuje na sprawdzonej stacji i już, każdy silnik jest dostosowany do danej liczby oktanowej (benzyna), na niektórych nawet jest zapisane że zaleca sie 95 bo zatankowanie 98 nic nie zmieni.Przyrost 1.5 KM to bzdura i nie mamy o czym gadać gdyż na jednej stacji 98=98 a na innej 98=93.Podobnie jest z ON- są różne stacje i różne paliwa. Jeżeli chodzi o LPG to jest tak samo (polecam SHELL), jakość paliwa łatwo rozpoznać po zachowaniu i elastyczności silnika i po ilości przejechanych kilometrów, oczywiście sekwencja górą - silnik elastyczny,żadnych kłopotów z gazem wręcz brak różnicy między benzyną a lpg. Ja posiadam 2 generacje gdyż z taką instalacją nabyłem auto, najpierw myślałem o zamianie na sekwencje ale po regulacji i tankowaniu na shellu dałem se spokój (jak bym kupił auto bez lpg to oczywiście była by sekwencja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja od jakiegos czasu tankuje 98. Niewiem i niewyjasnie tego ale silnik moze i niewiele mocniejszy lecz spalanie napewno mi zmalalo. Niejestem fachowcem ale liczyc potrafie. Wiec jak dlamnie te pare groszy wiecej na litrze redukuje mniejsze spalanie .

 

Pozdrawiam T.Scech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak dlamnie te pare groszy wiecej na litrze redukuje mniejsze spalanie .

 

 

Miewam podobne subiektywne odczucie. Ale i tak raz więcej raz mniej... ciężko dokładnie powiedzieć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegos czasu tankuje 98. Niewiem i niewyjasnie tego ale silnik moze i niewiele mocniejszy lecz spalanie napewno mi zmalalo
Może zależy to od silnika i jego ustawień, ale ja parę razy tanknąłem 98 i odniosłem dokładnie przeciwne wrażenie. Uwazam, że silnik stracił moc i spalił więcej :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,wszystko zależy od silnika,a dokładniej od elektroniki nim sterującej.jeśli nie ma zmiennych map i nie jest w stanie dostosować wyprzedzenia zapłonu i czasów wtrysku do wysokooktanowego paliwa zamiast poprawy może być pogorszenie osiągów.na szczęście większość nowszych pojazdów radzi sobie z tym"problemem"pod warunkiem prawidłowego działaniw wszystkich czujników(sonda lambda,przepływomierz,czujnik spalania detonacyjnego).nawet niewielkie uszkodzenie,niezauważalne w codziennej jeżdzie może spowodować brak możliwości dostosowania do innego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.