Skocz do zawartości

Awaria spłuczki w WC Thetford


Rekomendowane odpowiedzi

Po dojechaniu na miejsce wypoczynku powstał u mnie problem ze spłuczką. Działała tylko przy zamkniętej klapie dolnego zbiornika. Początkowo myślałem że to problem z blaszką która nie pozwala spłukiwać wody w momencie gdy brak jest kasety. Po dokładnym zajrzeniu do środka okazało się że wypięła mi się wtyczka pompki oslabiony.gif. Co gorsza nie było widać gdzie ją wpiąć, więc zdemontowałem całą kasetę zlosnik.gif. Demontaż z montażem zajmuje całe 30 minut.

Ja osobiście nie mogłem sobie poradzić z przepchnięciem kabla pompki przez uszczelko-przelotkę. Po wyjęciu kasety robota o wiele łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. A u mnie w toalecie thetford pompka działa a woda nie leci. Wodę ciągnie ze zbiornika z czystą wodą. Pompka jest sprawna bo zasila również wodę w kranach ,a tam woda leci. Co to może być??

Znalazłem usterkę. Pompka działa. Ale jeśli będzie spalony bezpiecznik, ten przy zbiorniku z fekaliami to przekażnik nie puści wody.ot i cały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A u mnie w toalecie thetford pompka działa a woda nie leci. Wodę ciągnie ze zbiornika z czystą wodą. Pompka jest sprawna bo zasila również wodę w kranach ,a tam woda leci. Co to może być??

Pompka z kibelka nie zasila umywalki ,musisz nalac wody do zbiornika ubikacji. :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich forumowiczów. Sezon 2017 w pełni i właśnie w pełni sezonu pojawiają się różne awarie. Mnie przytrafiła się awaria spłuczki thetford c2. Po prostu działała rano a po kolejnej wizycie w toalecie już nie. Czytałem na tym forum porady i sugestie, bardzo mi pomogły. Najpierw sprawdziłem bezpiecznik, był cały. Potem sprawdziłem czy dochodzi napięcie, było ok. Pompka podłączona na krótko do prostownika też działała. Winowajcą był styk bezpiecznika (u mnie bezpiecznik plastikowy nie szklany, toaleta z 2002 roku). Styki zaśniedziały i lekko się rozeszły, trzeba je było dogiąć i przeczyścić. Ja zanim znalazłem przyczynę wymontowałem całą toaletę ale pewnie można to zrobić i bez tego. Może komuś się przyda ta informacja i zaoszczędzi trochę czasu na demontażu i ponownym montażu (chociaż ja przy okazji przeprowadziłem gruntowny serwis :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No jedyna przyczyna to panel sterowania. Weź do jakiegokolwiek elektronika niech to obejży i za przysłowiową flaszkę naprawi :) zakup nowego panelu to ok 200 zł i ta cena jest z kosmosu.

Edytowane przez Kvasir (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze stłuczka nie działała mi okazało się ze spalona pompka po wymianie chodzi ciągle i się nie wyłącza co może być przyczyną proszę o pomoc.

Masz zwarcie we włączniku... jeśli jesteś manualny rozbierzesz go i oczyścisz i złożysz i działa. Przeważnie uszkadza siew tym stycznik.... U mnie ze dwa tygodnie temu identycznie było i po oczyszczeniu jeszcze hula ;). Ale muszę pomyśleć o nowym. Pewnie to jakieś grosze kosztuje ... A zadowolenie z naprawionej rzeczy samemu ---- bezcenne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś dostane taki stycznik do stłuczki tethfels c2 

Zakładam ze masz thetforda c2 więc najprościej w http://thetford.pl/ale masz też sporo serwisów lokalnych poza Gdańskiem :) W mojej spłuczce jest inny stycznik ale też musze kupić na zapas ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja z koleii mam przypadek, że jak mam zamkniętą przesłonę w toalecie to pompka pracuje i pompuje wode. Gdy otworze przesłonę to pompka się wyłącza. Wciśnięcie bez kręcenia pokrętła - uruchamia pompkę i właśnie tak tylko powinno być.

Spłuczka działa, ale nie chce mieć cały czas otwartego smrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.