Skocz do zawartości

Awaria spłuczki w WC Thetford


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

mam nadzieję, że ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc, bo sam nie dałem rady...

Otóż w zeszłym roku w mojej przyczepce spłuczka w toalecie działała bez najmniejszych problemów, natomiast w tym roku postanowiła pokazać, że ma już swoje lata (1991 rocznik) i odmówiła posłuszeństwa...Po naciśnięciu spłuczki, pompka zaczyna pracować, lecz nie pompuje wody ( z płynem). Podejrzewam, że podczas transportu mogła się z sunąć jakać rurka od zbiornika, ale ni w ząb nie wiem, jak mam się tam dostać. Doczytałem się gdzieś w Internecie, że po wyjęciu kasety, trzeba odkręcić jakieś śruby, ale niestety ja tam nic nie widzę, a rozkręceni spustu spłuczki nic nie dało ...klnie.gif

 

 

Porobiłem kilka zdjęć z nadzieją, że jak pojadę następnym razem i zacznę sam coś kombinować, ktoś z Was mi pomoże....

 

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta puszka jest zdejmowana??? Nie wierzę, że nie zauważyłemsciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

 

 

hehehe nie ty perwszy...

 

 

pompa pracuje czy buczy?

sprawdz czy łopatki sie kreca - jesli nie - wlac do pompki wd40 lub coli /zatkaj otwor na wezyk/ - poczekac troche i recznie rozuszac za lopatki - TYLKO DELIKATNIE - zeby nie polamac ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was serdecznie,

Tak jak podpowiadaliście, tak zrobiłem. Rzeczywiście pod puszką na papier toaletowy, jest cały zbiornik na wodę do spłukiwania, z całkiem dobrym dojściem do pompki i rurki, oraz....syfu i szlamu, który tam się przez te lata nazbierał....nalałem na noc jakiejś chemii i zalałem cały zbiornik, a resztę będę ręcznie doczyszczał :/

Pompka faktycznie tylko buczy a nie kręci łopatkami. Pomoczyła się całą noc w coli i dzisiaj będę ja próbował reanimować, mogłoby się udać, bo nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych 55 pln'ów (dopiero do kuchni kupowałem...).

Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedzi, które bezbłędnie okazały się strzałami w dziesiątkę.

Jak już się uporam z tym ustrojstwem, to pozwolę sobie za pośrednictwem tego wspaniałego forum, podzielić się z Wami moimi wynikami.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek że to śmigiełko zsunęło się z ośki po zimie, musiałem rozebrać ( rozkleić ) i wcisnąć na powrót, od zeszłego roku działa i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie,

Tak jak podpowiadaliście, tak zrobiłem. Rzeczywiście pod puszką na papier toaletowy, jest cały zbiornik na wodę do spłukiwania, z całkiem dobrym dojściem do pompki i rurki, oraz....syfu i szlamu, który tam się przez te lata nazbierał....nalałem na noc jakiejś chemii i zalałem cały zbiornik, a resztę będę ręcznie doczyszczał :/

Pompka faktycznie tylko buczy a nie kręci łopatkami. Pomoczyła się całą noc w coli i dzisiaj będę ja próbował reanimować, mogłoby się udać, bo nie uśmiecha mi się wydawać kolejnych 55 pln'ów (dopiero do kuchni kupowałem...).

Jeszcze raz Wam bardzo dziękuję za pomoc i podpowiedzi, które bezbłędnie okazały się strzałami w dziesiątkę.

Jak już się uporam z tym ustrojstwem, to pozwolę sobie za pośrednictwem tego wspaniałego forum, podzielić się z Wami moimi wynikami.

 

Pozdrawiam :)

 

Kolego 55 Pln to koszt pompki do wody użytkowej,a pompka w toalecie to w dobrym układzie 90 Pln.Pzdr.:drive: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już po sprawie...winowajcą była właśnie ta ośka, na której zamocowane jest śmigiełko. Wsunęło się całe do środka i kaplica...

Przypadkowo podczas wytrząchania wody i wd40 ze środka na szmatkę, zauważyłem ze ta ośka się wysunęła. Zdziwiony próbowałem ja wepchnąć z powrotem, ale tak jakby "zaskoczyła" na swoje miejsce...wcisnąłem więc wiatraczek na swoje miejsce, sprawdziłem, że hula jak nowy, więc zamontowałem go w wc :-) zobaczymy jak długo jeszcze pożyje...

Faktycznie pompka jest identyczna, jak ta do wody czystej :)

Zrobiłem kilka fotek tej pompki i tej ośki, która sama się schowała a, później postanowiła się sama naprawić, ale wrzucę jak wrócę do domu, to może w przyszłości się komuś przyda...

Reasumując: spłuczka działa :) dzięki Waszej pomocy!!!

P.S. Niby spłukiwanie butelką po coli też spełniało swoje zadanie, ale nie ma to jak sobie wcisnąć przycisk ;)

 

Jeszcze raz serdeczne dzięki za Wasza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywałem wrzucam fotki "złośliwej pompki".

 

Jeżeli ktoś będzie miał podobny problem i będzie wymieniał pompkę, to niech pamięta, zanim zacznie łączyć kable pompki z kablem zasilającym ( uszczelniał, izolował itp) niech nie zapomni najpierw przełożyć kabla od pompki w oczko od uchwytu przy pomocy, którego pompka trzyma się w jednym miejscu w zbiorniku, bo w przeciwnym razem będzie musiał swoją technikę izolacji wykonać jeszcze raz, tak jak to było w moim przypadkusciana.gifsciana.gifsciana.gif

 

Ale po wszystkim można się było cieszyć zwycięstwemwinner.gif i pifo.gif

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja w swojej cepce mam inną pompkę spłuczki , jest niebieska i można ja bez problemu wyjąć po usunięciu oczywiście pojemnika na papier trzeba zanurkować ręką i zbliżyć do otworu i odkręcić jedną śrubkę od plastykowego patyczka (nie wiem jak fachowo się nazywa). u mnie pompka nie podawała wody z 2 przyczyn; zsunał się przewód z pompki -był bez zacisku przy okazji poprawiłem z drugiej strony bo też był luźno - i szlam z wody zablokowal pracę pompki. objawy były takie ze popmka buczała ale nic się nie działo...wystarczyło rozruszać wirnik w parwo lewo i po kłopocie. mistrzostwo :winner:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku po wyciągnięciu kasety szukaj w górnej częsci zabudowy Od góry mniej więcej w tym miejscu jest przycisk spłuczki a od dołu znajduje sie zaraz obok mechanizmu "pokrętła" otwierającego klapke do kasety Jest tam styk spłuczki i kostka przyłączeniowa pompki Troche marne jest dojście a do zlokalizowania i prac polecam wykorzystać lusterko :ok: Na fotkce samej kostki nie widać bo jest wgłębi ale idą do niej widoczne przewody (niebieski, brązowy)

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku po wyciągnięciu kasety szukaj w górnej częsci zabudowy Od góry mniej więcej w tym miejscu jest przycisk spłuczki a od dołu znajduje sie zaraz obok mechanizmu "pokrętła" otwierającego klapke do kasety Jest tam styk spłuczki i kostka przyłączeniowa pompki Troche marne jest dojście a do zlokalizowania i prac polecam wykorzystać lusterko :ok: Na fotkce samej kostki nie widać bo jest wgłębi ale idą do niej widoczne przewody (niebieski, brązowy)

 

A ja z kolei proponuje wyciągnąć kibelek na zewnątrz. U mnie oprócz wymiany pompki był zgniły przewód właśnie w miejscu gdzie pokazał Kit na zdjęciu. Nie znam osoby która miała by tak małe dłonie żeby tam dojść i cokolwiek robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że nie dałem rady z tym demontażem zlosnik.gif. Bałem się że nie dam rady z powrotem wcisnąć kabla - nie byłem w stanie wepchnąć swojego grubego łapska na tyle głęboko. Żona natomiast dosięgała ale nie miała na tyle krzepy żeby wyciągnąć więc bałem się że w druga stronę tym bardziej nie podoła. Pompkę zreanimowałem wd-40 i pewnie na ten sezon starczy, a za rok chyba zdecyduje się na demontaż całej kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.