Skocz do zawartości

HOBBY CLASSIC 420.


Roobertino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ładny zestaw :ok:

 

a jak sie duster spisuje ? bo silniki tam trochę słabowite wsadzają :(

przymierzałem sie do tego auta i jakoś brakuje mi takiego silnika ok 140KM

sama idea auta bardzo fajna do przyczepki

 

jeżdżę czasem suzuką z 1.6 (benzyna) i owszem da sie jechać, ale jednak czuć że auto się męczy

tutaj ford niby ma tylko 20KM więcej (choć na LPG to wcale niekoniecznie)

a jednak holuje się całkiem inaczej, nawet górki spokojnie na V biegu robi :yes:

 

szkoda że francuzi nie przewidzieli mocniejszego silnika :(

i najtańsze 4x4 to chyba kia obecnie, ew skoda :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_b

co do spisywania się Dustera to na razie zbyt dużo nie mogę powiedzieć, przejechałem dopiero ok 300km z cepką, ale wydaje mi się że będzie ok, droga z Częstochowy do Warszawy ma kilka podjazdów, kilka nowo budowanych wiaduktów i jakoś szło, może nie był to pershing, ale jakoś szło jechać przy wyprzedzaniu na 5 tak do 110 więcej nie było potrzeba, na 6 to na płaskim te 90 spokojnie równym tempem. Fakt powinien być tu silnik min 2,0 ok 140km. Ja kupowałem auto ze względu na cenę, koszty eksploatacji oraz inne walory typu prześwit, 4X4. Podobne auto innej firmy było dużo droższe ale tak ok 30 , a nawet i więcej kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt powinien być tu silnik min 2,0 ok 140km. Ja kupowałem auto ze względu na cenę, koszty eksploatacji oraz inne walory typu prześwit, 4X4. Podobne auto innej firmy było dużo droższe ale tak ok 30 , a nawet i więcej kzł.

 

:ok: wszystko sie zgadza,

rozumiem że masz diesla ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam benzynę z LPG, miałem wcześniej diesla i raczej nie przypadł mi do gustu

 

:ok:

 

benzyna z 6biegową skrzynią :hmm:

pewnie przez to że 1bieg jest krótki, kiedyś czytałem że ma zastępować reduktor

 

w każdym razie niech służy ... cepka i auto :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

post-7741-0-64035600-1441899959_thumb.jpg

 

No i nadszedł czas pożegnania, dziś moja Hobbytka odjechała sobie :drive:   trafiła w ręce, dobrych ludzi, i mam nadzieje że będzie im służyć bezawaryjnie, jak i nam.  Czas rozglądać się za czymś nowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich Szczególnie Roberta

TAK TAAAK to myśmy odkupili to "cacko"

Dziękują za ciepłe słowa ( trafiła w ręce, dobrych ludzi,)

Jak obiecałem przyczepka wjechała do nowego garażu i czeka na nowy sezon.

Nakleja na przyczepce do czegoś zobowiązuje więc zarejestrowałem się by być pełnoprawnym forumowiczem. no i chatka zostaje wśród Swoich.

 

Jeszcze raz pozdrowienie dla Twojej Miłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Szczególnie Roberta

TAK TAAAK to myśmy odkupili to "cacko"

Dziękują za ciepłe słowa ( trafiła w ręce, dobrych ludzi,)

Jak obiecałem przyczepka wjechała do nowego garażu i czeka na nowy sezon.

Nakleja na przyczepce do czegoś zobowiązuje więc zarejestrowałem się by być pełnoprawnym forumowiczem. no i chatka zostaje wśród Swoich.

 

Jeszcze raz pozdrowienie dla Twojej Miłości

ooooo jak miło, witam serdecznie w imieniu naszej braci karawaningowej, ciesze się że będę mógł spojrzeć czasami na swoją pierwszą miłość przyczepkową :) Bardzo fajnie że Jesteście na forum, jeszcze raz życzę zadowolenia i dużo niezapomnianych wypraw.  :drive:   :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na dowód tego "jak się dba to się ma" wstawię aktualną fotkę.
(te z przed trzech lat zostały utracone)

post-20247-0-67140100-1448694824_thumb.jpg

 

Jak na swój wiek przyczepka idealna

Dla poprawy wad producenta szykuję przedłużenie kapinowsków w narożnikach dolnych i kompleksowe zabezpieczenie podłogi.

Tomek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Informacja dla innych użytkowników HOOBY rocznik '90

Słaby punkt w tych przyczepkach to dolne narożniki - jest to połączenie trzech elementów w różnych płaszczyznach.

Jak ktoś chce może zrobić próbę, ale u mnie tak było:

Podczas mycia czy opadów małego deszczu woda spływająca po blasze wykorzystując swoją siłę międzycząsteczkową

(i brudne elementy - blacha w dolnej części jest z reguły pomalowana zabezpieczeniem a więc i szorstka) płynie do góry mocząc drewniane elementy podłogi a jak wody będzie dużo i często to przesiąknie do konstrukcji.

W oparciu o moją teorię wykonałem z aluminium kątowniki,

Trzeba odtłuścić i posmarować obficie miejsce montażu za pomocą wybranego kleju,

Przyłożyć i docisnąć wykonany kątownik.

 

Myślę że woda będzie miała trudniej pokonać 30 mm (zamiast 5)

 

To tak na szybko. Część dalsza nastąpi...

 

 

 

post-20247-0-43359700-1461585607_thumb.jpg

post-20247-0-58705800-1461585642_thumb.jpg

post-20247-0-25913900-1461585664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.