Skocz do zawartości

Pranie tapicerki.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak moje pokrowce się nie ściągają z gąbek? No i jako, że to pierwszy sezon z cepką mimo, że niby od "znajomych" zakupiona, to chciałbym wsio zdezynfekować. Zawsze powtarzam, ze mój zapach jest mój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moje pokrowce się nie ściągają z gąbek? No i jako, że to pierwszy sezon z cepką mimo, że niby od "znajomych" zakupiona, to chciałbym wsio zdezynfekować. Zawsze powtarzam, ze mój zapach jest mój :D

 

Tak jak pisałem - wypożycz odkurzacz piorący. Tylko dobry a nie jakieś domowe badziewie. Wypierz. Potem jak wyschnie to podskocz do kogoś kto ma ozonator, np. zakład który serwisuje klimatyzację. I wy ozonuj dokładnie wnętrze. Nie zapomnij o pootwieraniu wszystkich szafek i schowków tak by ozon wszędzie "wlazł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pokrowiec z materacy można zdjąć i wyprać, także te które nie mają zamków. Wystarczy rozpruć jeden ze szwów

,a po wypraniu założyć i zszyć.Gąbkę w tym czasie można dosuszyć oraz wyczyścić.Po praniu i wysuszeniu obicia tapicerskie będą jak nowe.

Przyczepę trzeba mocno wentylować ,a w czasie ładnej pogody pootwierać wszystkie okna na kilka godzin.

Wszystkie zasłony i firanki także wypierz.

Po umyciu przyczepy wewnątrz ze szczególnym uwzględnieniem łazienki oraz lodówki wstaw do przyczepy POCHŁANIACZ WILGOCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pokrowiec z materacy można zdjąć i wyprać, także te które nie mają zamków. Wystarczy rozpruć jeden ze szwów

,a po wypraniu założyć i zszyć.Gąbkę w tym czasie można dosuszyć oraz wyczyścić.Po praniu i wysuszeniu obicia tapicerskie będą jak nowe.

Przyczepę trzeba mocno wentylować ,a w czasie ładnej pogody pootwierać wszystkie okna na kilka godzin.

Wszystkie zasłony i firanki także wypierz.

Po umyciu przyczepy wewnątrz ze szczególnym uwzględnieniem łazienki oraz lodówki wstaw do przyczepy POCHŁANIACZ WILGOCI.

 

:bravo: :bravo: :bravo:      :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ozonowaniem to trzeba uważać bo niektóre plastikowe elementy reagują z ozonem i mogą wyblaknąć a niektóre szyby zmatowieć (znajomemu po ozonowaniu jedna z szyb zrobiła sie mleczna)

 

cytat ::

 

Obecność ozonu może negatywnie wpływać także na rośliny domowe, uszkodzić takie materiały jak guma, izolacja przewodów elektrycznych, tkaniny i dzieła sztuki zawierające delikatne farby oraz barwniki, powodując ich blaknięcie. Ocenia się, że ponad 30% uszkodzeń materiałów wytwarzanych przez ludzi jest spowodowane przez ozon.

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim zdaniem, chyba jednak jakieś inne czynniki musiały mieć na to wpływ (czas działania, temperatura i wilgotność powietrza, jakość aparatury i cała masa innych), ponieważ ozon wytwarzany przez urządzenia przenośne nie jest wytwarzany w stężeniu, które mogło by mieć takie skutki, jak opisujesz. Szkodliwe i pozytywne oddziaływanie ozonu jest ogólnie znane i opisane, jednak nie mówimy tu o nim ogólnie, tylko  jedynie o samym procesie ozonowania, a to zupełnie inne zagadnienia. Przy przestrzeganiu wymaganych warunków ozonowania i korzystaniu z urządzeń o odpowiednich parametrach, nic negatywnego ze sprzętami w ozonowanym wnętrzu (samochód, przyczepa, mieszkanie itp.) nie powinno się wydarzyć (wchodzi w reakcje głównie z substancjami organicznymi).

W urządzeniach przenośnych, ozon nie powstaje w wyniku reakcji chemicznych, ale z reguły w wyniku wyładowań elektrycznych.

Wykonanie tego typu generatora, który będzie miał dobre parametry, wbrew pozorom nie jest łatwe oraz tanie i tylko wysokiej klasy lampy wyładowcze posiadają wszystkie odpowiednie parametry  (fala o długości 184,9 nm, czyli ta odpowiedzialna za wytworzenie ozonu, jest najmniej tłumiona)* Dlaczego o tym napisałem? Ano dlatego, że np. na popularnym All... roi się od tanich, chińskich produktów udających generatory ozonu, których działanie często trudno jest przewidzieć. Podobno nawet niektóre "firmy" używają takich tanich produktów oferując swe usługi, ale to już tylko opinia "zasłyszana" w necie - sam nie korzystałem z tego typu usług.

 

)*  "Treatise on Clean Surface Technology - V.1" - str. 3

 

Mógłbyś podać źródło swojego cytatu, aby móc spojrzeć na kontekst całej wypowiedzi. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo żródło ,

 

http://archiwum.chlodnictwoiklimatyzacja.pl/artykuly/2005_10/18.htm

 

mam ozonator i uzywam go do zawodowo i tez miałem raz przypadek ze szyba licznika zrobiła sie mleczna

są to przypadki marginalne ale są i prducenci ozonatorów o tym wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki. Dzisiaj się zabrałem za ściąganie pokrowców i...poległem. Gąbka ma przyklejoną warstwę watoliny, przy każdym szarpnięciu oderwałbym z moimi zdolnościami po kawałku pewnie, a później miałbym garbate oparcia i siedziska. Guzików bez obcinania pętelek o jakich pisaliście nie ściągnąłbym, bo linka była potopiona na ciepło przy guziołkach. Pozostanie mi wietrzenie, zasypanie sodą i pianką samodzielnie jak będzie cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem. Wypożycz odkurzacz piorący.

np. z mojego podwórka: http://www.hitako.pl/wypozyczalnia_id59.html

45 zł za dobę... wypierzesz przyczepę, dywany w domu i jeszcze siedzenia w aucie.

Pranie soda i pianka to tylko wciskanie brudu w materiał. W praniu odkurzaczem najważniejsze jest to, że brud wyciągasz razem z wodą, a detergent pomaga w "uwolnieniu" brudu.

Potem wykładasz poduchy na słońce i wygrzewasz. Będziesz miał naprawdę czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem. Wypożycz odkurzacz piorący.

np. z mojego podwórka: http://www.hitako.pl/wypozyczalnia_id59.html

45 zł za dobę... wypierzesz przyczepę, dywany w domu i jeszcze siedzenia w aucie.

 

A masz jakąś filię i oddział w lubuskiem? ;);) To z przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wypożyczalni elektronarzędzi lub np. sklepów Komfort - tam tez mają do wypożyczenia odkurzacze.

No chyba, że u Was nie ma... a mówią że Podlasie to Polska B...

Edytowane przez stef (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wypożyczalni elektronarzędzi lub np. sklepów Komfort - tam tez mają do wypożyczenia odkurzacze.

No chyba, że u Was nie ma... a mówią że Podlasie to Polska B...

 

B czy C, co to za różnica ( no chyba, że prawo jazdy :D ). Dzięki za podsunięcie pomysłu. Coś może znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.