Skocz do zawartości

Pranie tapicerki.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko trzeba robić z głową.

 

To prawda :ok:

 

Myślę, że w niskiej temperaturze - 30 stopni, nic się nie ma prawa stać

 

Tego nie wiem, nigdy nie prałem w tak niskiej temperaturze ;)

Przypuszczam, że woda zmienia wtedy stan skupienia na stały i to razem z pokrowcem :]

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te minus 30 stopni dało mi do myślenia.   :hmm:

 

A gdyby tak skorzystać z okresu zimowego i poduchy w całości wytrzepać porządnie na mocno zmrożonym śniegu ?

Tak jak się trzepie/ trzepało dywany.

 

Co sądzicie ?

Byłyby jakieś przeciwwskazania ? No i czy efekt byłby zadowalający ?   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tapicerki piorę odkurzaczem do prania (nie chcę tu reklamować swoich usług).. ;)

Boję się zdejmować pokrowce, bo wiem, że czasami po praniu w pralce można się zdziwić, że pokrowiec nie pasuje.

Po zimie zawsze poduchy piorę odkurzaczem jak najmocniej wyciągając wodę. Bo cała sztuka w praniu to wyciągnąć wodę z brudem, a nie namoczyć materac.

puzzi_100.jpg

Taki odkurzacz spokojnie możecie wypożyczyć w wypożyczalniach elektronarzędzi albo chyba też w sklepach z dywanami. Tylko pamiętajcie aby wziąć też specjalną, małą ssawkę do tapicerek.

3225a211ebeb910e205ac13011a40f88.jpg

 

No i prać dedykowanymi środkami. Wiem, że super efekt daje zwykły proszek do prania z wybielaczem... ale potem bród lepi się do takiej tapicerki 3 razy szybciej.

Dodatkowo nakładam specjalny impregnat: "Karcher Care Tex Rm 762 Impregnat". Zabezpiecza on materiał przez osiadaniem brudu. Sprawdza się i w kamperze i w przyczepie ale też super działa w samochodach.

 

I na koniec jeszcze dodatkowo sposoby na utrzymanie czystości:

Czyszczenie w zakamarkach przyczepy - myjka parowa się super sprawdza. Ogrzeje i oderwie bród w zakamarkach, a do tego nie wpompujecie wody do środka.

318_309_productGfx_4297f4394ca9305ea7235

 

A podczas używania kuchenki na wakacjach. super myją, szybko i bez wody - Chusteczki do kuchni, np.

presto-clean-chusteczki-do-kuchni-a-55.j

 

PS. Przedstawione obrazy są losowo wybrane z internetu i nie było moim zamiarem reklamować jakiejkolwiek firmy.

Produkty Karchera pokazałem bo tego używam w profesjonalnej działalności i wiem jak działają i dlatego te pokazałem. Ale też jest np. firma Tersus która produkuje super środki do prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś na początku działalności używałem tylko środków firmy na K z żółtym kolorem, testowałem też T i Keno..c. Przyszła po jakimś czasie pora na rodzimy Kadwa i Pro.i . Wiadomo jeden lepszy do tego drugi do tamtego. Teraz od dwóch lat stworzyłem praktycznie swoje produkty i ich używam.

Jeśli chcecie się pobawić to mogę przesłać 5 zestawów próbek dla pierwszych 5 osób które chcą sprawdzić ich działanie.

Nie napiszę nazwy produktu żeby nie reklamować a osoby które dostaną niech podzielą się opinią na zlotach.

W razie "w" proszę pytać, chętnie udzielę wszystkich rad co i jak czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś na początku działalności używałem tylko środków firmy na K z żółtym kolorem, testowałem też T i Keno..c. Przyszła po jakimś czasie pora na rodzimy Kadwa i Pro.i . Wiadomo jeden lepszy do tego drugi do tamtego. Teraz od dwóch lat stworzyłem praktycznie swoje produkty i ich używam.

Jeśli chcecie się pobawić to mogę przesłać 5 zestawów próbek dla pierwszych 5 osób które chcą sprawdzić ich działanie.

Nie napiszę nazwy produktu żeby nie reklamować a osoby które dostaną niech podzielą się opinią na zlotach.

W razie "w" proszę pytać, chętnie udzielę wszystkich rad co i jak czyścić.

Piotrek to ja pierwszy do testów  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można nią obicia foteli (domowych) wyprać?

Mam takie do zrobienia u Siebie (dzieciaki mi załatwiły i to bardzo).

Jak tak to też chętnie zapodam relację przed/po na próbkach ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby zainteresowane zestawem próbek proszę o wysłanie mi na priv adresu do wysyłki. trzy zestawy przygotowane zostały dwa. Kto pierwszy ten lepszy. Pozdrawiam.

A zapomniałbym

Skład zestawu:

- Proszek do prania na średnie i mocne zabrudzenia

- Płyn do prania

- Płyn koncentrat do czyszczenia plastików, drewna, metalu o właściwościach antystatycznych

- Koncentrat szamponu do mycia przyczep, kamperów, samochodów

- Wosk w płynie 2w1 (wosk i osuszacz)


Jeśli obicia foteli są materiałowe to jak najbardziej można je uprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.