Skocz do zawartości

Pranie tapicerki.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry szanownym forumowiczom. Mam pytanie gdzie można wyprać w profesjonalny sposób materace w przyczepie.? materace nieszczególne nie sprężynowe zwykła gąbka i obszycie (nieściągalne). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem w "Kamperku Sokali" podobny problem. Po szybkich i niezbyt głębokich przemyśleniach zdecydowaliśmy z ukochaną że skoro robimy kampera "na nowo" to i tapicerki będą nowe.

Koszt fajnego materiału + tapicer po sąsiedzku i w 1000zł się zmieściłem.

Przemyśl to , tym bardziej jeśli po praniu w całości efekt może być mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zakomunikować, że u nas w Trójmieście jest firma POTEMA, która czyści i dezynfekuje materace i tapicerki. Jest to metoda sucha. Nie używają wody i płynów. Po czyszczeniu można zaraz używać materace i tapicerki. Ja skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Miam materace ze sprężynami, więc bałem się prania wodą. Póżniej sprężyny rdzewieją i skrzypią. Nie wspominam o brzydkim zapachu po praniu jezeli źle nam wysuszą materac. Naprawdę polecam.

Ps. Myślałem, że czyszczenie będzie droższe. Miałem wybór. Kupić dwa materace po 1000zł + jeden za 2000zł lub wyczyścić na 300

 

To ich strona www.potema.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam głupie wrażenie że ktoś na siłę próbuje zareklamować swoją działalność, trzy posty na jeden temat i w każdym link do jednej firmy (której strona zresztą się nie otwiera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam głupie wrażenie że ktoś na siłę próbuje zareklamować swoją działalność, trzy posty na jeden temat i w każdym link do jednej firmy (której strona zresztą się nie otwiera).

 

A ja wrażenia takiego nie mam, ja to wiem i jestem pewien.

Nowy Kolega zapewne nie wie, że karawaning.pl blokuje i trwale deaktywuje wskazywane strony na serwerach aplikując im co najmniej 3 rota wirusy, w tym jeden niewidzialny dla systemów ochronnych, jeśli dany użytkownik reklamuje a nie ma założonego konta "firma" i system bezbłędnie wykrywa również kryptoreklamę a co najlepsze, to za takie próby na daną firmę przychodzi faktura mandatowa a także Kruk ;)

Ponadto przez 3 miesiące rozmnaża się antyreklama danej strony nawet w googlach. :krzykacz:

 

:mlot::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wrażenia takiego nie mam, ja to wiem i jestem pewien.

Nowy Kolega zapewne nie wie, że karawaning.pl blokuje i trwale deaktywuje wskazywane strony na serwerach aplikując im co najmniej 3 rota wirusy, w tym jeden niewidzialny dla systemów ochronnych, jeśli dany użytkownik reklamuje a nie ma założonego konta "firma" i system bezbłędnie wykrywa również kryptoreklamę a co najlepsze, to za takie próby na daną firmę przychodzi faktura mandatowa a także Kruk ;)

Ponadto przez 3 miesiące rozmnaża się antyreklama danej strony nawet w googlach. :krzykacz:

 

:mlot::lol:

 

Tak jest dokładnie jak napisałeś. Już wiele firm przestało istnieć z powodu tego wirusa. Złośliwa gnida. Dobrze, że o nas dbają na tym forum i możemy spać spokojnie, że nas nikt nie będzie naciągał.

 

Ale do tematu.

 

Mam tapicerkę skórzaną w cepce. Czym i jak to dobrze wyczyścić?

Czy sama woda z mydłem? Czy jakieś specjalne specyfiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dokładnie jak napisałeś. Już wiele firm przestało istnieć z powodu tego wirusa. Złośliwa gnida. Dobrze, że o nas dbają na tym forum i możemy spać spokojnie, że nas nikt nie będzie naciągał.

 

Ale do tematu.

 

Mam tapicerkę skórzaną w cepce. Czym i jak to dobrze wyczyścić?

Czy sama woda z mydłem? Czy jakieś specjalne specyfiki?

 

 

Doświadczenia w czyszczeniu tapicerek skórzanych znamy różne. Jesteśmy importerem marki PROCHEM, który w swojej ofercie ma dwa środki jeden do czyszczenia tapicerki skórzanej LEATHER Cleaner, drugi do pielegnacji Leather Conditioner, oba są dostępne w naszej ofercie allegro nick: Stalchem133.

 

Znajdują się tam również specyfiki do czyszczenia materacy, jednak chemia dedykowana jest pod osoby dysponujące odkurzaczmi piorącymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materace to rzeczywiście problem, zwłaszcza po zimowym carawaningu, który powoduje ich zawilgocenie.

Częściowo rozpadł mi się materiał pokrywający piankę i widzę taki syf, że nie wiem, czy jest sens prać to w jakimś chlorze, czy nie lepiej wyrzucić i kupić piankę na wymiar ?

Z obrzydzenia nie śpię bezpośrednio na materacach, bo pokrywają je dwa oddychające koce i prześcieradło.

Pleśń wnika w pianki plastikowe i jakoś nie wierzę, że coś ją skutecznie wymyje.

Materace, by nie łapały wilgoci od podłoża, leżą dodatkowo na kocu i macie izolacyjnej, co poprawiło suchość spodu w zimie.

W tym kontekście zastanawiam się nad sensem zamawiania materaca, a może tylko pianki na wymiar, bo to łóżko jest zawsze rozłożone?

Pranie materaca piankowego to spory problem z jego dosuszeniem, bo zewnętrzna warstwa jest sucha, a środek bywa mokry, co widać po zwiększonej wadze.

Obawiam się, że w zimowym sezonie i tak zaczną pleśnieć ale coś z tym syfem trzeba zrobić, choćby dla lepszego samopoczucia.

Materac do przyczepy, powinien być jakąś ażurową, wentylowaną konstrukcją ale to raczej fantazje :)

Problem więc jest ciekawy i niestety może mieć wpływ na nasze zdrowie.

Może ktoś ćwiczył jak oszukać tapicera i zastosować surową piankę, pokrytą kocami, zamiast prawdziwego materaca, czyli pianki w pokrowcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pranie materaca piankowego to spory problem z jego dosuszeniem, bo zewnętrzna warstwa jest sucha, a środek bywa mokry, co widać po zwiększonej wadze.

 

 

No ale chyba nie niemożliwe. To tylko kwestia czasu leżenia na słońcu, ściskania,skakania lub naciskania. Tylko aby pogoda była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem jest między wyjazdami, postawienie materaca w pionie. Wentylują się wtedy dwie strony materaca.

Wymiana samej pianki to też nie jest kosmiczny koszt. Jeśli materace mają kilkadziesiąt lat, jest to nawet wskazane,

a pokrowce można wyprać. Ja prałem w zeszłym roku, pianki w środku były w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa może świeża, ale przy dwójce szkodników nie zaszkodziło. Zresztą spranie niemieckiego brudu

też wyszło na dobre. Cała operacja to zdjęcie pokrowców, wypranie i trochę walki przy zakładaniu.

Teraz to myślę, że będę prał co dwa sezony. Pokrowce zyskały praktycznie fabryczny blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.