Skocz do zawartości

Gas Light BP? Wybijcie to sobie z głowy!


wexford

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś spalanie nie wzrosło skandalicznie, a i dysze pozostały u mnie te same, radość z posiadania ogromna, bo te butle to jakieś takie - ładniejsze.

 

Generalnie właśnie tak - ładniejsze.

Mnie się też bardzo podobają i chyba właśnie powoli się przekonuje do tych butli.

Troszkę szkoda mi tych pieniędzy na kaucję. No, ale najwyżej troszkę mniej piwka się wypije i będzie na kaucję :) :) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 406
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Troszkę szkoda mi tych pieniędzy na kaucję. No, ale najwyżej troszkę mniej piwka się wypije i będzie na kaucję :) :) :).

 

powiem tak ,jak będziesz czekał to zapłacisz gapowe ,bananaevil.gif

 

ja zapłaciłem 60 zł kaucji + butla żelazna , a za 1 zł ( słownie jeden ) nabyłem reduktor ,ale to było dawno bananaevil.gifbananaevil.gifbananaevil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor na BP ? To dobry do grilla - potrzebny jest tak naprawdę kamperfit dokręcany do posiadanego reduktora.

 

nie wiedziałem niewiem.gif

już od paru lat używam do kuchenki ,lodówki i piecyka i jest waytogo.gif

ale grilla nie miałem więc nie wiem jak się spisuje niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

No tak, ale ja nie mam stalówki na wymianę. A to chyba wtedy kaucja jest 200 zł. No i jeszcze reduktor. Ten chyba też na BP można nabyć, tylko nie wiem za ile.

 

Weź pustą stalówkę i przejedź się, najlepiej w małych placówkach, czasami na wsiach i małych miejscowościach wymieniających z logiem BP i poproś o tę z logiem wspomnianej firmy. Ja tak zrobiłem i miałem już na wymianę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W regulaminie z zeszłego roku wyraźnie mowa jest wymianie zielonej, firmowej butli stalowej na kompozytową i wtedy kaucja jest 60,- zł. Kaucja bez butli stalowej jest 120,- zł. Reduktor jest obowiązkowy i kosztuje 29,- zł. Przejściówka, o której pisaliśmy wyżej (ja i Dziabong) - Kamperfit kosztuje w sklepach koło 100,- zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnięte z BP.pl

Cena reduktora wynosi 29 złotych brutto.

Butle kompozytowe stanowią własność BP i są udostępniane Klientom do używania za pobraniem kaucji , której wysokość wynosi 200 złotych.

czyli ceny uległy zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnięte z BP.pl

Cena reduktora wynosi 29 złotych brutto.

Butle kompozytowe stanowią własność BP i są udostępniane Klientom do używania za pobraniem kaucji , której wysokość wynosi 200 złotych.

czyli ceny uległy zmianie

 

Tak też i ja się doczytałem.

Chyba będzie trzeba zapodać sobie taką butlę.

Tyle, że mnie przez dwa lata nie poszła butla 5kg. A nasze wczasy trwały po 3 tygodnie każde.

Raczej nie gotujemy w cepce. Wolimy grilla i inne tam takie.

Może dlatego, że w cepce jest za gorąco i jeszcze jak dojdzie trochę ciepełka z kuchni, to już nie jest fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .......... używam stalowych i plastików BP (kompozyty mam 3sztuki) i są dwie zalety kompozytu:

1) niższa waga i co się z tym wiąże wygodniejsze w "operowaniu" w małych bakistach

2) znacznie większa sprawność w ujemnych temperaturach

 

po za tym mają same wady: droższy gaz, wysoka kaucja, upierdliwość w dostępności (dlatego m.in. mam 3 sztuki) co nie zmienia faktu że w budzie wożę kompozyty (bo wygodniejsze w przestawianiu i łatwiejsze w odpinaniu na drogę jak jadę przez rzeszę niemiecką) a stalówki trzymam przy grzejnikach pod wiatą koło domu :-) ............. chyba że strasznie zimno (mróz) to wtedy podłączam kompozyty pod grzejniki.

 

Raczej nie gotujemy w cepce. Wolimy grilla i inne tam takie.

Może dlatego, że w cepce jest za gorąco i jeszcze jak dojdzie trochę ciepełka z kuchni, to już nie jest fajnie.

 

Ja podpinam gazową kuchenkę i/lub grilla gazowego pod zewnętrzne przyłącze gazu w budzie i wtedy też ciągnie z butli. Ponadto zdarzało mi się jeździć w zerowych lub ujemnych temperaturach wtedy to 2 butle starczają mi na max. 5 dni ( mam dość dużą budę i grzeję też po części przedsionek nawiewami z trumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpinam gazową kuchenkę i/lub grilla gazowego pod zewnętrzne przyłącze gazu w budzie i wtedy też ciągnie z butli. Ponadto zdarzało mi się jeździć w zerowych lub ujemnych temperaturach wtedy to 2 butle starczają mi na max. 5 dni ( mam dość dużą budę i grzeję też po części przedsionek nawiewami z trumy)

 

I wtedy to ma sens.

To jest to co przemawia za kompozytem.

Wyprowadzenie przyłącza poza przyczepę. Tak, aby butla w bakiście, zasilała grilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko jak to się ma do dysz zamontowanych w kuchenkach w cepce?

No i jeszcze jedno. Chyba czysty propan jest mniej kaloryczny od propan-butanu, a co za tym idzie, zużycie jego jest większe.

 

No właśnie na tym cała rzecz polega, że propan jest bardziej kaloryczny niż mieszanka - stąd zużycie jest mniejsze :)

Już polecałem lekturę dyskusji na ten temat, która była w tym wątku: http://forum.karawan...ropan-vs-butan/

 

A tak w ogóle, to nie spodziewałem się, że poruszenie tego tematu wywoła aż tak bardzo wielki oddźwięk...

 

Przypomina mi się film, będący klasykiem polskiego kina, a wchodzący w trylogię o Kargulu i Pawlaku: "Kochaj, albo rzuć". Kiedy to Pawlak i Kargul płynęli MS Batorym do Ameryki. Pawlak, będąc w "sali gier", takim okrętowym kasynie, nieświadomie pociągnął za dźwignię "jednorękiego bandyty" i skasował całą pulę. Obsługujący to miejsce krzyknął: "Rozbił Pan bank!" A Pawlak nieśmiało odrzekł: "Ja tylko pociągnął za rączkę"...

 

Nie wiem, jak będzie wyglądała trzecia wymiana butli kompozytowej, ale za dotychczasowe kłopoty, satysfakcję przyniosła mi wieść z najnowszego numeru "Polskiego Caravaningu" - zostałem laureatem nagrody za rozwiązanie krzyżówki sprzed dwóch numerów wstecz, za co bardzo Redakcji dziękuję :bzik:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na tym cała rzecz polega, że propan jest bardziej kaloryczny niż mieszanka - stąd zużycie jest mniejsze :)

Już polecałem lekturę dyskusji na ten temat, która była w tym wątku: http://forum.karawan...ropan-vs-butan/

 

A tak w ogóle, to nie spodziewałem się, że poruszenie tego tematu wywoła aż tak bardzo wielki oddźwięk...

 

Przypomina mi się film, będący klasykiem polskiego kina, a wchodzący w trylogię o Kargulu i Pawlaku: "Kochaj, albo rzuć". Kiedy to Pawlak i Kargul płynęli MS Batorym do Ameryki. Pawlak, będąc w "sali gier", takim okrętowym kasynie, nieświadomie pociągnął za dźwignię "jednorękiego bandyty" i skasował całą pulę. Obsługujący to miejsce krzyknął: "Rozbił Pan bank!" A Pawlak nieśmiało odrzekł: "Ja tylko pociągnął za rączkę"...

 

Nie wiem, jak będzie wyglądała trzecia wymiana butli kompozytowej, ale za dotychczasowe kłopoty, satysfakcję przyniosła mi wieść z najnowszego numeru "Polskiego Caravaningu" - zostałem laureatem nagrody za rozwiązanie krzyżówki sprzed dwóch numerów wstecz, za co bardzo Redakcji dziękuję :bzik:

 

A nagrodą jest - o zgrozo! - zestaw do grillowania - BP! :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wexford tylko pogratulować.

 

A ja wczoraj byłem na BP nie daleko mnie i powiedzieli, że kaucja za butlę to 70 zł :look:

Ale Pani nie była pewna.

Ja już prawdę mówiąc bym się zgodził, ale okazało się, że teraz akurat nie ma propan-butanu tylko sam propan. Czyli :zolta:

Ale do wyjazdu daleko.

Uda się i butlę załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.