Skocz do zawartości

Truma nie działa iskrownik


RobiBona

Rekomendowane odpowiedzi

Świat idzie z postępem, kurde, baterie, a to nie łaska paluchem iskrownik wcisnąć i płomień odpalić , hę ?

Stara dobra hitlerowska Truma w moim Helmucie, co spod Stalingradu się ewakuował, ma iskrownik mechaniczny.

Tera widzę, że trza baterie , a jak mróz -22 i baterie zdechły, to co - my też zdechniemy?

Na wszelki wypadek sprawdziłem : po odkręceniu szybki, przez którą widać płomień, da się odpalić piec za pomocą dłuższej zapałki.

Zastanowiłbym się nad adaptacją jakiejkolwiek zapalarki piezoelektrycznej, by wyeliminować nieekologiczne baterie i nie powtarzać błędów producenta :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na wszelki wypadek sprawdziłem : po odkręceniu szybki, przez którą widać płomień, da się odpalić piec za pomocą dłuższej zapałki.

 

 

jeszcze nie sprawdzałem rozwiązania ciekawe...ale jak płomień zgaśnie :sleep: to co wtedy ? gaz nie będziesię ulatniał ? iskrownik zapala automatycznie po zgaśnięciu - wie kto ? :hmm:

 

chyba jednak kupię kasetkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piec nie odpali to termopara nie otworzy zaworu. Jeśli zgaśnie to termopara ostygnie i dopływ gazy zostanie odcięty. Tak jest we wszystkich piecach gazowych.

Wszak życie ludzkie nie może polegać na stanie baterii;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszytko jasne...:palacz: panowie dzięki za wszystko. :dzieki:

 

jeszcze tylko jedno pytanie; czy technologia piecyków truma wyklucza powstanie czadu...?

Edytowane przez ryba78 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć iskrownik jak w oryginale to dokup kasetę na baterie , której Ci brakuje. Oryginalna na allegro kosztuje 27 zł , a jeśli chcesz mieć taniej i trochę się pomęczyć to podobna również na allegro kosztuje 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko jedno pytanie; czy technologia piecyków truma wyklucza powstanie czadu...?

 

Truma nie posiada cudownej technologii na piecyki "bez czadowe"

Czad w procesie spalania powstaje i to w całkiem sporej ilości.

Najważniejsza przy tym jest instalacja odprowadzania spalin, czyli przewód kominowy.

Tak, jak Kol. RobiBona napisał: "Jak masz drożny przewód kominowy to nie masz się czym martwić".

Należy tylko jeszcze to stwierdzenie uzupełnić, tu masz resztę:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/12606-piecyk-grzewczy-w-przyczepie-a-nasze-bezpieczenstwo/

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - kawał dobrej informacji, myślę że wiele osób skorzysta...:dzieki::ok: mimo wszystko, czujnik czadu nie zaszkodzi w budce, tym bardziej że to nie duży kosz...czytałem, żeby go umieszczać na wysokości ok.80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszytko jasne...:palacz: panowie dzięki za wszystko. :dzieki:jeszcze tylko jedno pytanie; czy technologia piecyków truma wyklucza powstanie czadu...?

Czad jako produkt spalania występuje zawsze z dwutlenkiem węgla tworząc mieszaninę "cięższą" od powietrza, zapędzenie tego związku do komina w przyczepie kampingowej jest praktycznie niemożliwe. Otwór w podłodze w okolicy piecyka zapewni dobre przewietrzenie pomieszczenia. Nie mam pod ręką książki aby dokładnie zacytować, o czadzie znalazłem szczątkową wiedzę tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Tlenek_w%C4%99gla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yekater, nie obraź się, ale od pewnego czasu nie jestem w stanie pojąć celu Twoich wypowiedzi.

Czyżby chodziło Ci o to, że komin spalinowy jest niepotrzebny i najlepiej to wszystko zlekceważyc?

Czy te wszystkie uszczelnienia na które kładą nacisk producenci, to tylko zwyczajne bicie piany ?

Czad w przyczepie nie jest groźny, bo nie ma prawa się do niej dostać ?

Wybacz, ale takie odnoszę wrażenie czytając Twój post.

:hej:

 

P.S.

Wikipedia nie jest w jakimkolwiek wypadku autorytatywnym źródłem wiedzy.

To nie jest forum dla chemików (link, który zamieściłeś).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad (tlenek węgla) był i jest lżejszy od powietrza i unosi się do góry szczelnymi przewodami kominowymi. Kolega zapewne spał na lekcji chemii w szkole podstawowej. Pozdrawiam. E.T.

Edytowane przez NINED (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.