Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Waldek, teraz zobaczyłem jaki masz szeroki front robót. Podziwiam Cię, ale do wiosny jeszcze daleko. Na pewno remontujesz w jakimś pomieszczeniu, to zima Ci aż tak straszna nie będzie. Co prawda słyszałem, że w tym roku zimy nie będzie, to na pewno zdążysz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pytanie,czy ktoś z naszego klubu ma zamontowany dodatkowy akumulator,oświetlenie ledowe , telewizor na 12 V ,badz ma przetwornice z 230 na 12 V( i jaka mocna trzeba miec by pociaglo jeszcze pompke wody,TV i oswietlenie ,plus jakies oswietlenie w przedsionku )

Ma  ktoś gotowy schemat elektryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów więc jestem jednym z białych kruków z Caravelairem 416, niestety jest on w rozsypce i nie mam holownika (narazie myśle o astrze 1,8) ale na jakis zlot chętnie bym się wybrał gdyż była by to pierwsza podróż tym dawnym nabytkiem. Z myśą o ppce kupiłem kiedys jakieś małe tv teraz wisi na scianie w sypialni.

Schematy mam ale dostępne nie wczesniej niz za 2 tygodnie

Edytowane przez makar i kacha (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów więc jestem jednym z białych kruków z Caravelairem 416, niestety jest on w rozsypce i nie mam holownika (narazie myśle o astrze 1,8) ale na jakis zlot chętnie bym się wybrał gdyż była by to pierwsza podróż tym dawnym nabytkiem. Z myśą o ppce kupiłem kiedys jakieś małe tv teraz wisi na scianie w sypialni.

Schematy mam ale dostępne nie wczesniej niz za 2 tygodnie

Cześć nie wiedziałem że mamy białe kruki :] no ale pewno tak bo ja napierdzielam kapitalkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brasilia 416 de lux z tego co dobrze kojarze. Obecnie mieszkam w Łodzi choć ppka stoi u znajomych.

 

Witaj Ziomal, Makar masz Caravelair 416 czy Caravelair Brasilia 416. W jakiej miejscowości zamieszkujesz koło Łodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brasilia 416 ale bez "de lux" ciekawe czym się różnią. Masz może natrysk, ciepłą wodę, wentylator przy ogrzewaniu lub jakieś inne pierdółki. Łóżko piętrowe, czy niskie z przodu cepki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba lepse okleiny mebli, natrysku brak i cieplej wody tez, nadmuchu hmm chyba bykl w orginale ale po zakupie juz pieca nie bylo

zalozylem 3001 ale nie podlaczone. W sumie czeka mnie sporo pracy nie mam motywacji by sie tym zająć. Jak wrócę to ew chetnie z kolegą wymienie sie poglądami przy jakims browarku. Pozdrawiam

łóżko bylo pietrowe ale raczej nie funkcjonalne traz mam normalne tzn jak skoncze dlugoletni remont bede mial

Edytowane przez makar i kacha (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się ja w mojej przyczepie typ Brasilia 400 z 1998 roku tez nie mam ciepłej wody i ogrzewania ale w szafie i półkach są przygotowane otwory,jest grzybek na dachu itp.-można dołożyć.Z jednej strony to nie jest złe,bo taniej kupujesz cepkę a później wiesz co masz założone i się nie obawiasz wybuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, cepkę taniej kupisz, ale na poszczególne elementy osobno więcej wydasz aniżeli jak są w komplecie (zamontowane w cepce w czasie kupna). Sprawdzić, żeby nie wybuchło zawsze można i tak trzeba co roku wszystko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Piotrek ,że pojedyncze doposażanie jest droższe,dlatego np. przy kupnie auta bierzemy  je najlepiej z największym wypasem,bo liczy się cena rocznika.Ja kupiłem przyczepę bez ogrzewania i taniej więc sobie zrobię instalację sam jak będzie taka potrzeba ale z drugiej strony patrząc będzie nowa ,a zatem ja będę miał większy komfort psychiczny.

Gdybym kupił natomiast fajną cepę już z ogrzewaniem to zaręczam ,że nie wymontowałbym starej i zakładał nowej  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym nie wymontowywał i zamieniał na nową. Ale muszę niestety wymontować i dokładnie piecyk wyczyścić, jak doradził mi w innym wątku Kristofer, bo jak odpalę piecyk to mam taki zapach rozgrzanego plastiku czy czegoś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.