Skocz do zawartości

CARAVELAIR


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Roobertino, fajny przekonywujący kalkulator. Tylko jak ja dowiadywałem się o koszty założenia instalacji do Laguny V 6, 3 litry (taką miałem), to nie kosztowała 2 tys z hakiem tylko 4 z duuuużym hakiem. :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 610
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generalnie instalacje specyfikowane są do silników 4 cylindrowych. Jeśli motor jest większy to zwykle trzeba wydajniejsze wtryski i oczywiscie zamontowac ich odpowiednio więcej, stąd zwykle cena wyzsza o ok. 40-60 %.

Dla przykładu dobra instalacja do Touarega V6 3,2 to cena 4,800 - 5,200 zł zaleznie od wersji silnikowej (220-240 KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam się w 100% takie śą ceny, tylko dałem link żeby można sobie było przeliczyć czas zwrotu orientacyjny, ja do siebie też dałem 3000,  ale tylko dla tego, żeby mieć spokój, a nie co tydzień do gazownika jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę,ze na wiosnę możemy zorganizowć zlot ,na który przyjadą chetni z przyczepami Caravelair :yay: .Fajnie to bedzie wygladało co ?

Zobaczymy kto bedzie chętny i spotkamy sie gdzies w środku ,zeby kazdy miał blisko :)



Tylko nie w m. Piątek/k.Łodzi bo to jest środek Polski,a Port miałby za blisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roobertino polujemy z żoną na takiego fajnego Dusterka z żoną, ale ceny używanycj jeszcze są poza naszym budżetem na ten cel...

Powiedz mi proszę czy to prawda, że są 2 wersje silników benzynowych i ponoć jeden z nich jest gorszy...

Na dzień dzisiejszy, w DD montowany jest tylko jeden silnik benzynowy, natomiast są dwa diesle, jeden bodajże 86KM drugi 110KM.

W ok 44 tygodnia wychodzi DD po liftingu i z przecieków wiadomo że wtedy ma być więcej silników zasilanych pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam około 170 km. Na jakieś przynajmniej 5 - 7 dni. Inni z Kawalerami może mają nawet mniej, np z Warszawki około 150 kilosów. Niech Koledzy się wypowiedzą na taki pomysł. Czy mieliście już zlot samych Kawalerów ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał oświetlenie LED w Kawalerze ? Jak można dostać się do przewodów oświetleniowych 12 V przechodzących między sufitem wewnętrznym, a poszyciem zewntrznym przyczepy. Ja mam sufit w formie paneli mdf (a'la boazeria) czy trzeba to demontowć panel po panelu ? Wolałbym nie, ale ... Przewody 12 V do podłączenia taśm LED można puścić też po ścianach, wtedy standardowe oświetlenie żarowe można zostawić (nie używać go) jako awaryjne. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał oświetlenie LED w Kawalerze ? Jak można dostać się do przewodów oświetleniowych 12 V przechodzących między sufitem wewnętrznym, a poszyciem zewntrznym przyczepy. Ja mam sufit w formie paneli mdf (a'la boazeria) czy trzeba to demontowć panel po panelu ? Wolałbym nie, ale ... Przewody 12 V do podłączenia taśm LED można puścić też po ścianach, wtedy standardowe oświetlenie żarowe można zostawić (nie używać go) jako awaryjne. Co o tym sądzicie ?

Port pewnie się da tylko czy na zewnatrz połozone kable bedą  ładnie wygladać -oto jest pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na zewnątrz, tylko między boazerią  w środku cepki, a metalowym, zewnętrznym poszyciem dachu. Kabli w ogóle wtedy nie widać, tylko sporo rozbierania. Z doświadczenia wiem, że jak coś się rozbierze, to po złożeniu coś zawsze zostanie (przynajmniej u mnie). Tego się obawiam, że sufit może zamontuje, a połowa paneli i jakiś zaczepów zostaną mi na podłodze. :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na zewnątrz, tylko między boazerią  w środku cepki, a metalowym, zewnętrznym poszyciem dachu. Kabli w ogóle wtedy nie widać, tylko sporo rozbierania. Z doświadczenia wiem, że jak coś się rozbierze, to po złożeniu coś zawsze zostanie (przynajmniej u mnie). Tego się obawiam, że sufit może zamontuje, a połowa paneli i jakiś zaczepów zostaną mi na podłodze. :mlot:

Spoko Port dobrze się naucz w swojej przyczepie,żebys pózniej jak najmniej błędów u mnie uczynił,jak Cie poproszę o przysługę,a nasze przyczepy prawie takie same :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam około 170 km. Na jakieś przynajmniej 5 - 7 dni. Inni z Kawalerami może mają nawet mniej, np z Warszawki około 150 kilosów. Niech Koledzy się wypowiedzą na taki pomysł. Czy mieliście już zlot samych Kawalerów ?  

Jeżeli wszystkim by pasował Suchedniów to proponuje wstępnie  weekend czerwcowy  18.06.-22 .06.2014 (Boże Ciało),u mnie majowy odpada.

Moze tez byc inny kemping .

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.