Skocz do zawartości
bammber

CARAVELAIR

Rekomendowane odpowiedzi

Port

Roobertino, fajny przekonywujący kalkulator. Tylko jak ja dowiadywałem się o koszty założenia instalacji do Laguny V 6, 3 litry (taką miałem), to nie kosztowała 2 tys z hakiem tylko 4 z duuuużym hakiem. :mlot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Generalnie instalacje specyfikowane są do silników 4 cylindrowych. Jeśli motor jest większy to zwykle trzeba wydajniejsze wtryski i oczywiscie zamontowac ich odpowiednio więcej, stąd zwykle cena wyzsza o ok. 40-60 %.

Dla przykładu dobra instalacja do Touarega V6 3,2 to cena 4,800 - 5,200 zł zaleznie od wersji silnikowej (220-240 KM).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

ok zgadzam się w 100% takie śą ceny, tylko dałem link żeby można sobie było przeliczyć czas zwrotu orientacyjny, ja do siebie też dałem 3000,  ale tylko dla tego, żeby mieć spokój, a nie co tydzień do gazownika jechać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Roobertino polujemy z żoną na takiego fajnego Dusterka z żoną, ale ceny używanycj jeszcze są poza naszym budżetem na ten cel...

Powiedz mi proszę czy to prawda, że są 2 wersje silników benzynowych i ponoć jeden z nich jest gorszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
belmondo

Myslę,ze na wiosnę możemy zorganizowć zlot ,na który przyjadą chetni z przyczepami Caravelair :yay: .Fajnie to bedzie wygladało co ?

Zobaczymy kto bedzie chętny i spotkamy sie gdzies w środku ,zeby kazdy miał blisko :)

Tylko nie w m. Piątek/k.Łodzi bo to jest środek Polski,a Port miałby za blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roobertino

Roobertino polujemy z żoną na takiego fajnego Dusterka z żoną, ale ceny używanycj jeszcze są poza naszym budżetem na ten cel...

Powiedz mi proszę czy to prawda, że są 2 wersje silników benzynowych i ponoć jeden z nich jest gorszy...

Na dzień dzisiejszy, w DD montowany jest tylko jeden silnik benzynowy, natomiast są dwa diesle, jeden bodajże 86KM drugi 110KM.

W ok 44 tygodnia wychodzi DD po liftingu i z przecieków wiadomo że wtedy ma być więcej silników zasilanych pb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Belmondo do Tychów na pewno nie pojadę, ale może faktycznie Suchedniów ? Każy by miał kawałek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
belmondo

Belmondo do Tychów na pewno nie pojadę, ale może faktycznie Suchedniów ? Każy by miał kawałek.

Suchedniów jako osrodek to dobry pomysł,ale ja mam tam 200 km,więc zalezy na ile dni   :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Ja mam około 170 km. Na jakieś przynajmniej 5 - 7 dni. Inni z Kawalerami może mają nawet mniej, np z Warszawki około 150 kilosów. Niech Koledzy się wypowiedzą na taki pomysł. Czy mieliście już zlot samych Kawalerów ?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Czy ktoś zakładał oświetlenie LED w Kawalerze ? Jak można dostać się do przewodów oświetleniowych 12 V przechodzących między sufitem wewnętrznym, a poszyciem zewntrznym przyczepy. Ja mam sufit w formie paneli mdf (a'la boazeria) czy trzeba to demontowć panel po panelu ? Wolałbym nie, ale ... Przewody 12 V do podłączenia taśm LED można puścić też po ścianach, wtedy standardowe oświetlenie żarowe można zostawić (nie używać go) jako awaryjne. Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
belmondo

Czy ktoś zakładał oświetlenie LED w Kawalerze ? Jak można dostać się do przewodów oświetleniowych 12 V przechodzących między sufitem wewnętrznym, a poszyciem zewntrznym przyczepy. Ja mam sufit w formie paneli mdf (a'la boazeria) czy trzeba to demontowć panel po panelu ? Wolałbym nie, ale ... Przewody 12 V do podłączenia taśm LED można puścić też po ścianach, wtedy standardowe oświetlenie żarowe można zostawić (nie używać go) jako awaryjne. Co o tym sądzicie ?

Port pewnie się da tylko czy na zewnatrz połozone kable bedą  ładnie wygladać -oto jest pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Nie na zewnątrz, tylko między boazerią  w środku cepki, a metalowym, zewnętrznym poszyciem dachu. Kabli w ogóle wtedy nie widać, tylko sporo rozbierania. Z doświadczenia wiem, że jak coś się rozbierze, to po złożeniu coś zawsze zostanie (przynajmniej u mnie). Tego się obawiam, że sufit może zamontuje, a połowa paneli i jakiś zaczepów zostaną mi na podłodze. :mlot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
belmondo

Nie na zewnątrz, tylko między boazerią  w środku cepki, a metalowym, zewnętrznym poszyciem dachu. Kabli w ogóle wtedy nie widać, tylko sporo rozbierania. Z doświadczenia wiem, że jak coś się rozbierze, to po złożeniu coś zawsze zostanie (przynajmniej u mnie). Tego się obawiam, że sufit może zamontuje, a połowa paneli i jakiś zaczepów zostaną mi na podłodze. :mlot:

Spoko Port dobrze się naucz w swojej przyczepie,żebys pózniej jak najmniej błędów u mnie uczynił,jak Cie poproszę o przysługę,a nasze przyczepy prawie takie same :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Port

Jakie takie same, Ty masz Leksusa z 1998, a ja dekawkę z 1989. :yay:  :yay:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
belmondo

Ja mam około 170 km. Na jakieś przynajmniej 5 - 7 dni. Inni z Kawalerami może mają nawet mniej, np z Warszawki około 150 kilosów. Niech Koledzy się wypowiedzą na taki pomysł. Czy mieliście już zlot samych Kawalerów ?  

Jeżeli wszystkim by pasował Suchedniów to proponuje wstępnie  weekend czerwcowy  18.06.-22 .06.2014 (Boże Ciało),u mnie majowy odpada.

Moze tez byc inny kemping .

Edytowane przez belmondo4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi