Skocz do zawartości

Chiptuning dCi


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomiar na hamowni najczęściej przeprowadzany w trybie inercyjnym jest próbą polegającą na przyspieszeniu auta do określonych obrotów na określonym biegu. W Twoim przypadku do obrotów na poziomie 4tys i ze względu na małą moc i napęd 4x4 na 3 lub 4 biegu. Jeden pomiar trwa ok. 1-2min, z czego samo rozpędzanie to kilkanaście - kilkadziesiąt sekund. Dodam, że każda hamownia powinna być wyposażona w wydajny nadmuch, który pozwoli zasymulować prędkość wiatru na poziomie 120-140km/h lub więcej.

Jeżeli przy takim teście miałoby się coś wydarzyć, to z takim samym prawdopodobieństwem wydarzy Ci się to przy każdej innej próbie rozpędzania na drodze na dzień przed wizytą. Oczywiście zdarzają się pojedyncze sytuacje, w moim przypadku na wykonanych ok. 50 tysięcy testów jakieś 3-4razy strzeliła turbina, 2 razy stało się coś z układem chłodzenia i to by było na tyle. Co ciekawe - reakcja klientów była zawsze taka sama - "Jakie to szczęście, że stało się to tutaj, a nie np. podczas wyprzedzania".

Przede wszystkim, jeżeli występują obawy o stan turbiny, widoczne spalanie oleju, dziwne dźwięki dochodzące z niej podczas pracy, czy wszelkiego rodzaju widoczne lub dźwiękowe defekty silnika i osprzętu, to pomiaru nie wolno wykonywać. Poza tym, jeżeli ma to być test diagnostyczny, to oprócz pomiaru podczas testu musi być podłączona diagnostyka zewnętrzna lub OBD z hamowni pozwalające na narysowanie charakterystyki ciśnienia doładowania w funkcji obrotów na wykresie.

Przed testem robi się również tryb rozgrzewki, wtedy jeżeli zauważymy tendencję do osiągania przez turbinę ciśnienia wyższego niż zadane (przeładowanie) to również rezygnujemy z pomiaru, bo nie będzie sensu. Ciśnienie w pewnym momencie osiągnie wartość limitu ustawionego w ECU i przejdzie w tryb awaryjny. W takich sytuacjach, jeżeli z jakiegoś powodu nie ma kontroli nad prędkością obrotową turbiny, a co za tym idzie nad doładowaniem, może dojść do uszkodzenia. Ale po to jest diagnostyka, żeby to właśnie zbadać. Często jest tak, że turbina przeładowuje, ale jeszcze nie osiąga wartości limitującej. W efekcie użytkownik nie jest tego świadomy, bo auto jedzie wg niego jak powinno i jeszcze nie przechodzi w tryb awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, Parzusie napisał:

Często jest tak, że turbina przeładowuje, ale jeszcze nie osiąga wartości limitującej. W efekcie użytkownik nie jest tego świadomy, bo auto jedzie wg niego jak powinno i jeszcze nie przechodzi w tryb awaryjny.

Bardzo trafne spostrzeżenie :o . Dodam od siebie, że  auto wcale nie musi mieć dużego przebiegu aby takie niedomagania występowały. Aktualnie jest cała "paleta" producentów aut w których turbosprężarki odmawiają posłuszeństwa lub występują niedomagania już po 60-80 tys. km. 

Ps.

Tak na marginesie pytanko? 50 tys. testów? trochę dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Helmut napisał:

Tak na marginesie pytanko? 50 tys. testów? trochę dużo?

od 2004r tyle się nazbierało :)

 

1 godzinę temu, strus251 napisał:

Masz ośkę czy 4 łapy też?

Od września obok siebie stoją już dwie hamownie 4x4 z pełną synchronizacją osi. Jedna inercyjna, druga obciążeniowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

U mnie jest w końcu dynamika samochodu dostawczego. Potrzebowałem, np. przy wyprzedzaniu. Jestem kurierem i ogólnie zależało mi na maksymalnej mocy auta. Oddawałem na diagnostykę w funwarechiptuning.pl. Dostałem odpowiedź, co można było bezpiecznie zrobić, a z czego lepiej zrezygnować. Byłem przede wszystkim świadomy na co się decyduję. Dynamika się poprawiła przy prowadzeniu. Spalanie spadło na komputerze o 0,8l realnie na dystrybutorze to niestety tylko 0,5 litra na 100 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.