Skocz do zawartości

ubezpieczenie oc - gdzie najtaniej dla kampera


Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystałem z oferty Maarec.  Dzięki Markowi zaoszczędziłem ok 250zł na samym OC w porównaniu do  bieżących ofert z Rankomatu nie mówiąc ze oferta jest też korzystniejsza w zakresie Assistance (w tym wariant z przyczepą).  Polecam,  naprawdę doradzi, dobierze ofertę pod oczekiwania. WARTO !

Dziękuje Marku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rzeczywiście możesz zrobić tak jak kolega wyżej napisał.

Dodam jeszcze od siebie, że w przypadku polisy OC, jej parametry zostały opisane w ustawie. Oznacza to, że niezależnie gdzie kupujemy taką polisę ubezpieczeniową, musi ona pod względem gwarantowanych kwot spełniać ustawa. Skoro wszędzie jest tak samo, to moim zdaniem najlepiej wybrać tą najtańszą ofertę.

Istotną sprawą jest jeszcze wg mnie ochrona zniżek gdyby doprowadziło się do wypadku, zdarzenia drogowego. Nie trzeba później rekalkulować składki, po prostu zostaje ona na tym samym poziomie. Tematyka ta tutaj została trochę szerzej opisana: https://wygodnie.pl/porady/ochrona-znizek-w-pzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili po za ceną dla karawaningowca powinny liczyć się dodatki do polisy OC, które może wykupić. Ochrona zniżek, assistans, nnw, rehabilitacja, szyby, ochrona prawna.

Dla mnie bardzo ważne jest wyliczanie składki zgodnie z DR. Ponad 50% T.U. nie ma w kalkulatorach pojazdów specjalnych i ludzie liczą je jako osobowe czy dostawcze. 

Na dziś już są ubezpieczyciele, którzy wprowadzili obowiązek załączania skany DR przy pojazdach specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Kupilem kampera Fiat Adria 2.3L 2008 (pierwsza rejestracja 2011) za ktorego musialem zaplacic legalny haracz w wysokosci 18.6% od wartosci pojazdu bo silnik jest powyzej 2.0L co wyszlo ponad 15 tys zl. Czytajac fora zostalem wprowadzony w blad kosztami OC jakie sa tu listowane bo po wyliczeniu u agenta ktory sprawdzal w wiekszosci ubezpieczalni najtaniej wyszlo okolo 1700zl na rok! Dlatego niech mi ktos powie gdzie kupiliscie ubezpieczenie za 500, 600 czy nawet do 1000zl? Ogolnie zaluje ze nie zalatwilem sobie tego w bardziej cywylizowanym kraju takim jak Czechy niz zlodziejskiej Polsce gdzie okradaja obywateli z kazdej mozliwej strony + wymuszaja haracz OC za rzeczy ktorych sie nie uzywa tj. zaparkowany samochow poza drogami publicznymi bez mozliwosci tymczasowego zgloszenia nieuzytkowania pojazdu!!!

Oprocz powyzszego byla niezla jazda z jego zarejestrowaniem bo zyja w jakiejs p***nej bajkolandii gdzie stacja diagnostyczna nie potrafi poprawnie zakwalifikowac pojazdu (zareejstrowali jako Specjalny, Kempingowy) a Urzad Skarbowy nie mogl sie zdecydowac czy naliczac stawke czy zwolnic. Nawet nie mogl znalezc porownania. Masakra i ciemnogrod do potegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jeszcze - kabinacje i walki na kazdym kroku zamiast sprawde uproscic do jednego formularza zgloszenia zdjecia pojazdu z drog i ponownego uzywania go bez idiotycznej potrzeby latania z tablicami i placenia za kazdym razem jakies oplaty.

http://www.bazapct.trz.pl/index.php/dzialania-bazy-pct/50-masz-kampera-ktory-jest-pojazdem-specjalnym-jezdzisz-nim-tylko-w-okresie-wiosenno-letnim-moze-warto-pomyslec-o-jego-czasowym-wylaczeniu-z-ruchu-drogowego-zaplacisz-nizsze-oc-o-95

Trzeba zbiorowo do trybunalu znowu ta bande podac bo to sie w glowie nie miesci co wymyslalja i jak kroja ludzi. Najgorsze z tego wszystkiego jest to ze sie wszyscy tam przyzwyczaili i to akceptuja.

Edytowane przez davss (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kupilem kampera Fiat Adria 2.3L 2008 (pierwsza rejestracja 2011) za ktorego musialem zaplacic legalny haracz w wysokosci 18.6% od wartosci pojazdu bo silnik jest powyzej 2.0L co wyszlo ponad 15 tys zl. Czytajac fora zostalem wprowadzony w blad kosztami OC jakie sa tu listowane bo po wyliczeniu u agenta ktory sprawdzal w wiekszosci ubezpieczalni najtaniej wyszlo okolo 1700zl na rok! Dlatego niech mi ktos powie gdzie kupiliscie ubezpieczenie za 500, 600 czy nawet do 1000zl? Ogolnie zaluje ze nie zalatwilem sobie tego w bardziej cywylizowanym kraju takim jak Czechy niz zlodziejskiej Polsce gdzie okradaja obywateli z kazdej mozliwej strony + wymuszaja haracz OC za rzeczy ktorych sie nie uzywa tj. zaparkowany samochow poza drogami publicznymi bez mozliwosci tymczasowego zgloszenia nieuzytkowania pojazdu!!!
Oprocz powyzszego byla niezla jazda z jego zarejestrowaniem bo zyja w jakiejs p***nej bajkolandii gdzie stacja diagnostyczna nie potrafi poprawnie zakwalifikowac pojazdu (zareejstrowali jako Specjalny, Kempingowy) a Urzad Skarbowy nie mogl sie zdecydowac czy naliczac stawke czy zwolnic. Nawet nie mogl znalezc porownania. Masakra i ciemnogrod do potegi.
Przecież kampera akurat możesz czasowo wyrejestrować więc o co Ci chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie koszta z tym sa zwiazane i ile zalatwiania! Ciekawe czy za kazdym razem musisz tez nowe tablice i dowod kupowac?? Bo to juz byl by znakomity biznes! Dodatkowo, czy komus zwrocila ubezpieczalnia za czas niewykorzystany - watpie bo mi powiedzieli ze nawet po jednym dniu nie moge zrezygnowac. Walczylem ponad miesiac z PZU zeby na motor OC wylaczyc bo stal 10 lat a nie moglem uzywac znizek w innym kraju jezeli pojazd mam zarejestrowany nadal w PL. Musialem sie powolac na specjalny artykul w prawie unijnym i w koncu ich zmusilem zebym nie musial placic OC za niego. Udalo sie ale ile walki i nerwow.

Edytowane przez davss (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Po oc tylko do @maarec. On Ci krzywdy nie zrobi

Dzięki. Jeżeli kolega ma zniżki albo chociaż nie ma szkód i ma powyżej 30 lat to faktycznie cena chora. Bywają jeszcze składki po 400zl na kampery, jednak bliżej 700 to teraz norma..

Od poniedziałku pracuje :) aktualnie urlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, maarec said:

Dzięki. Jeżeli kolega ma zniżki albo chociaż nie ma szkód i ma powyżej 30 lat to faktycznie cena chora. Bywają jeszcze składki po 400zl na kampery, jednak bliżej 700 to teraz norma..

Od poniedziałku pracuje :) aktualnie urlop.

Mam maksymalne znizki (jezeli sie dobrze orietuje 60% z bus'a ktorego posiadamy wspolnie z ojcem od ponad 12 lat), bezwypadkowa jazda i 40 lat wiec nie wiem o co im chodzi. Zglosze sie w poniedzialek. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, davss napisał:

Mam maksymalne znizki (jezeli sie dobrze orietuje 60% z bus'a ktorego posiadamy wspolnie z ojcem od ponad 12 lat), bezwypadkowa jazda i 40 lat wiec nie wiem o co im chodzi. Zglosze sie w poniedzialek. Pozdrawiam,

To faktycznie pora zmienić agenta bo zwykły nieudacznik lub fan jednego słusznego ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.