Skocz do zawartości

ubezpieczenie oc - gdzie najtaniej dla kampera


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, gdzie ubezpieczyć kampera. Dwa lata temu ubezpieczenie kosztowało mnie 460 zł (samochód specjalny). W zeszłym roku powiedzieli mi w PZU, że już czegoś takiego nie mają i musiałem zapłacić tyle, co za zwykły samochód z silnikiem 2.5 L, czyli dwa razy tyle. W różnych przedstawicielstwach firm ubezpieczeniowych agenci mówią co innego, wyliczają składki różnymi sposobami że nie można za nimi dojść do ładu. Więc mam pytanie, czy ktoś zgłębił ten temat, gdzie najtaniej ubezpieczyć kampera? Oczywiście mam pełne zniżki, długoletnie prawo jazdy, bezwypadkowość itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio jak kończyło mi się ubezpieczenie auta to wyszukiwałem na tym najkorzystniejszej oferty http://ipolisa.pl/ Podobno wyszukuje wśród 95 towarzystw.

 

wyszukuje, ale u tych, z którymi ma najlepszy układ... - takie życie.

 

- sam ostatnio porównywałem bo kończy mi się na samochód - składki tam podane owszem są prawdziwe tylko u tych, których "polecają" a u reszty zawyżone na maxa.

 

sam pracuję w ubezpieczeniach i dla mojego auta w tej wyszukiwarce ( w firmie w, której pracuję) wyliczyło pakiet niby na prawie 4000zł, a ja po wprowadzeniu danych mam coś ok 1600zł co byłoby na ok 2 -3 poz w ich rankingu. to samo wyszło z innymi ubezpieczycielami - po wprowadzeniu danych już na ich www składki zupełnie inne - ale może to ja jestem jakiś dziwny.

 

polecam sprawdzić wszędzie gdzie się da - w końcu to tylko OC - warunki dla Ciebie po za ceną nie mają znaczenia.

 

jak chcesz - podeślij pw z danymi Twoimi (imie, pesel, adres, aktualny ubezpieczyciel, pojemność, moc, rok) albo po prostu skan DR.

 

składka zależy od danej promocji - młodzi mają taniej w PZU, ludzie z małych miast w Uniqa, Axa przenosi pełne zniżki na AC, itd.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allianz chyba jako jedyny ma w podziale "Pojazd kempingowy" nie wiadomo czy jako specjalny i mi wyszło 400zł/rok.

Niedawno napisałem do babki z TUW, podała mi 280zł ale pod warunkiem że w DR jest Pojazd Specjalny.

Za kilka dni będę już rejestrował swojego kampera więc i ubezpieczał i już dziś wiem , że w DR będę miał określenie specjalny-kempingowy.

Zatem: 280zł/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

polecam sprawdzić wszędzie gdzie się da - w końcu to tylko OC - warunki dla Ciebie po za ceną nie mają znaczenia.

 

 

Nie wiem czy tak do końca, ponieważ od niedawno weszło podobno coś takiego, że za szkodę którą chcesz zlikwidować z tytułu OC - wypłaca Ci Twój ubezpieczyciel, a dopiero on egzekwuje należności za szkodę u ubezpieczyciela sprawcy... Kiedyś było odwrotnie- szedłeś bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy- czyli Twoja polisa nie miała znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak do końca, ponieważ od niedawno weszło podobno coś takiego, że za szkodę którą chcesz zlikwidować z tytułu OC - wypłaca Ci Twój ubezpieczyciel, a dopiero on egzekwuje należności za szkodę u ubezpieczyciela sprawcy... Kiedyś było odwrotnie- szedłeś bezpośrednio do ubezpieczyciela sprawcy- czyli Twoja polisa nie miała znaczenia

 

wydaje mi się, że mimo wszystko coś pokręciłeś - taki układ byłby bez sensu - chodź t to Polska - możliwe że wprowadzili, nie miałem czasu jeszcze nowelizacji ustawy do końca doczytać a tylko do połowy + streszczenie :]. Różnica jest taka - że przy OC to możesz tylko czytać OWU, a tak naprawdę i tak liczy się szybkość i sposób likwidacji szkody - a tu lada dzień wejdą zmiany już poważniejsze - po wyroku sądu najwyższego - będzie trzeba dawać przy likwidacji z OC sprawcy - części nowe - oryginalne, bez odliczania amortyzacji oraz dodatkowo auto zastępcze - dla każdego chętnego.

 

sens miałoby - rozliczanie szkody z własnego AC + regres na sprawcę - jego OC, tylko jak znam ubezpieczycieli - to zaraz policzą Ci to jako szkodę z Twojego AC i stracisz zniżki (przeważnie z 60% o dwie klasy na 50% - za pierwszą szkodę). Tak teraz dzieje się na szkodach z ubezpieczenia SZYB - niby miało być pięknie, a ubezpieczyciele raportują te szkody do UFG chyba jako szkoda AC (ale tu nie dam głowy) i jak zmienisz ubezpieczyciela - to dostaniesz info, że zataiłeś szkodę - oczywiście jak nie się nie przeciśniesz przez jego sito weryfikacji w bazie UFG.

 

U mnie średnio po 2-4 tygodniach co 4 klient "wraca" po stosownej informacji z centrali - że jednak miał szkody i wcale nie ma 60% zniżek - jeden nowy klient - zapomniał o 7 kolizjach w 2 lata - sprawa jest baaaardzo ciężka :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TO JEST NIESTETY WADA KAMPA, PRZYCZEPA TO GROSZE JEŚLI CHODZI O UBEZPIECZENIE

 

To jest wada?

Chyba nie.Masz silnik. Możesz tym jeździć na co dzień. Więc jaki dodatkowy rabat.

Jeden będzie jeździł raz w roku, inny 365 dni :) :) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów wyjaśnienia. Nie ma czegoś takiego jak OWU ubezpieczenia OC. Jedyny dokument regulujący to Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych plus taryfa towarzystwa.

Co do realizacji szkód z regresem (czyli ze swojego AC) - szkoda czasu. czasami zanim szkoda zostanie wyregresowana - niestety z naszego AC poleci zniżka, bo akurat skończy się polisa i trzeba wznowić. Pamiętajcie, że zniżki nie stracicie tylko wtedy, kiedy regres będzie skuteczny. Potrafi to trwać ... dość długo.

 

teraz inna kwestia - AC macie wykupione w różnych opcjach: z udziałem własnym, z amortyzacją na częściach, etc. Takie odszkodowanie Wam wypłacą. Co więcej szkoda całkowita jest juz wtedy, iedy wartość naprawy przewyższa 70% wartości auta. Z OC, jeżeli pojazd miał oryginalny lakier, możecie dochodzić naprawy na oryginalnych częściach, lub w jakości Identycznej jak oryginał (części używane na tzw "pierwszy montaż". co więcej - szkoda całkowita jest dopiero przy 100% wartości pojazdu.

 

Ostatnio NSA ogłosił wyrok, że pojazdy z OC należy naprawiać na częściach z ASO. wiem, że będzie przygotowywana ustawa w tym zakresie. Ale każdy kij ma dwa końce. Wystarczy, że w 14-letnim VW Golfie o wartości 10 tys zł, uderzycie przodem w poprzedzający pojazd i uszkodzicie dwa błotniki, maskę, grill, zderzak, chłodnicę, światla, wzmocnienie zderzaka, pas przedni (okulary) i możecie być pewni, że będzie cała.

dodam, że w planach jest coś takiego, że jeżeli jest szkoda całkowita, to warunkiem wypłaty odszkodowania jest kwit, że auto zostało zezłomowane...

Ze zmian - szkoda z OC ma być likwidowana w ramach towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie mamy OC. Fajne i niefajne. dzisiaj każdy ma glęboko w d..e, gdzie ma OC. W końcu to problem poszkodowanego. Dzisiaj to będzie nasz problem :-) Przekonamy się jak wypłaca odszkodowanie nasze towarzystwo. dla wielu - będzie to trudny okres.

 

Osobiscie nie polecam likwidacji szkód w TUW TUW (taka jest pełna nazwa).

A co do cen OC - idziecie do dużego MULTUAGENTA (nie mylić z brokerem) i mówicie, że macie takie i takie auto do ubezpieczenia i niech Wam coś zaproponuje. Potem proponuję zweryfikować cenę u innego multiagenta.

I jeszcze jedno - nie warto porównywać ceny OC w W-wie z ceną OC "Psiej wólce". Taryfa zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest ilość ludności, szkodowość, ilość aut zarejestrowanych na danym terenie. W tym samym T.U. cena w jednym miejscu dla tej samej osoby (zniżki/wiek) dla takiego samego auta - może być o 20-100% większa/mniejsza niż w innej miejscowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

dzisiaj każdy ma glęboko w d..e, gdzie ma OC. W końcu to problem poszkodowanego. Dzisiaj to będzie nasz problem :-) Przekonamy się jak wypłaca odszkodowanie nasze towarzystwo. dla wielu - będzie to trudny okres.

(...)

 

Grzesiek, mogę prosić o szeroki komentarz jak to będzie działało ? Zależności, egzekucja itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany = kolejne podwyżki ubezpieczeń.

Ciekawe do jakiej skrajności dojdzie.

Ciekawe czemu jest tak, że jak mamy 2 lub 3 auta to musimy wykupić tyleż samo polis. Mogłoby być tak, że polisę kupuje się na imię nazwisko a nie na pojazd. Chyba dwoma lub trzema na raz nie pojadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.