Skocz do zawartości

Problem z zarejestrowaniem cepki


Jarek_Tor

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz napisać jakie podano uzasadnienie? (paragraf?, podstawa administracyjna? itp.) Czyżby Państwo w Państwie :foch:

 

Jestem w pracy ale odpowiem z pamieci:

Przyczepa kempingowa nie jest pojazdem mechanicznym posiadającym silnik dlatego nie podlego wystawieniu VAT25. (czyli zwolnienia z podatku)

A bez tego lipa, mogę złozyc pismo o pisemne uzasadnienie w WK ale to nic nie pomoże ponieważ prawo jest spier...

Edytowane przez Jarek_Tor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego poproś tę panią w UK, która dostała się do tej roboty przy pomocy poplecznictwa o podstawe prawną swojej infantylnej decyzji :piaskownica: . Denerwuje mnie jak diabli, że ci ludzie (urzednicy) mają już tak zwichrowaną mentalność, że czują ulgę kiedy odprawią petenta z kwitkiem :czerwona:

(Właśnie tydzień temu zarejestrowałem z Irlandii cepkę w WK w Malborku :hop1: . I to bez większych kłopotów, tylko umowa kupna( najlepiej dwujęzyczna żeby nie tłumaczyć) przegląd techniczny i do urzędu. Oświadczenie że pojazd nigdy niebył zarejestrowany i kwity do ręki i go go :hop1: podam ci zaraz podstawę prawną.

 

art. 74 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym (dz.U.z 2005r. Nr 108, poz. 908 z póź. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r - Kodeks postępowania administracyjnego (dz.U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z póź. zm.) po rozpatrzeniu wniosku. :hop1: )

 

To cytat z mojego wątku na ten temat, którym się tu podzieliłem. Co prawda ja swoją rejestrowałem ok maj - czerwiec 2010 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poproś tę panią w UK, która dostała się do tej roboty przy pomocy poplecznictwa o podstawe prawną swojej infantylnej decyzji :piaskownica: . Denerwuje mnie jak diabli, że ci ludzie (urzednicy) mają już tak zwichrowaną mentalność, że czują ulgę kiedy odprawią petenta z kwitkiem :czerwona:

(Właśnie tydzień temu zarejestrowałem z Irlandii cepkę w WK w Malborku :hop1: . I to bez większych kłopotów, tylko umowa kupna( najlepiej dwujęzyczna żeby nie tłumaczyć) przegląd techniczny i do urzędu. Oświadczenie że pojazd nigdy niebył zarejestrowany i kwity do ręki i go go :hop1: podam ci zaraz podstawę prawną.

 

art. 74 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym (dz.U.z 2005r. Nr 108, poz. 908 z póź. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r - Kodeks postępowania administracyjnego (dz.U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z póź. zm.) po rozpatrzeniu wniosku. :hop1: )

 

To cytat z mojego wątku na ten temat, którym się tu podzieliłem. Co prawda ja swoją rejestrowałem ok maj - czerwiec 2010 .

 

 

Uwierz mi to juz nie wystarcza, jeszcze kilka dni temu własnie tak miałem zrejestrować a gdy juz poszedłem z gotowymi dokumentami dostałem odpowiedz że nie mogą be zdok VAT25, nawet rozmowa z pania naczelnik nic nie pomogła.

Pozostaje mi jedno wyjście, osoba która ma działalność gospodarczą Sprzedaż przyczep kempingowych wystawi mi fakture VAT i wtedy nie ma problemu.

Czyli jeżeli kupisz cepke od osoby która ma dzi..gosp. pamiętaj o fakturze wtedy nie ma problemu. Ja kupiłem od osoby prywatnej i to był błąd który bedzie mnie kosztował dodatkowo pare złotych :( (oczywiscie jak znajdę taką osbe która zdecyduje mi sie pomóc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nic niewiem. Czuje pismo nosem że to jakiś lobbing dla handlarzy. Taka polsza :czerwona: . Załatwiaj te papiery i na majówkę :gitara: Powodzenia

 

 

Dokładnie to jest po to by osoba prywatna która wraca z Anglii na urlop nie mogła przyciągnąć przyczepy i zarobic sobie troszke grosza, a że prawo w UE zabrania pobierania podatku Vat od przyczep to nasze zje... urzedy robią wszystko by zwykły szarak nie mógł sobie dorobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż pismo w WK informujące,że w związku z obmową rejestracji nie możesz używać przedmiotu zgodnie z jego przeznaczeniem w związku z tym od dnia 1maja do czasu rejestracji wypożyczasz zarejestrowaną przyczepę za kwote 200zl dziennie.Poinformuj,że będziesz domagał się odzskodowania w wymienionej wysokości.Pismo złóż bezpośrednio u naczelnika WK oraz do wiadomości Prezydenta Miasta.

Miałem podobny przypadek z wysłaniem mnie na wagę i kwestionowaniem dokumentów, po w/w argumentacji przyczepa została zarejestrowana nastepnego dnia bez kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy prawo. To nie wiarygodne, że Pani w urzędzie decyduje.

Ja ma podobny problem, tylko z autem i to kupionym w kraju. Auto od pierwszego właściciela od nowości w kraju. W dowodzie absurd. Wpis: Książki wozu nie wydano, ale jest numer rzekomo tej książki wozu. I co teraz. A no nic. Dalej nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż pismo w WK informujące,że w związku z obmową rejestracji nie możesz używać przedmiotu zgodnie z jego przeznaczeniem w związku z tym od dnia 1maja do czasu rejestracji wypożyczasz zarejestrowaną przyczepę za kwote 200zl dziennie.Poinformuj,że będziesz domagał się odzskodowania w wymienionej wysokości.Pismo złóż bezpośrednio u naczelnika WK oraz do wiadomości Prezydenta Miasta.

Miałem podobny przypadek z wysłaniem mnie na wagę i kwestionowaniem dokumentów, po w/w argumentacji przyczepa została zarejestrowana nastepnego dnia bez kolejki.

 

Pismo przygotowane czy może być tak????

 

Do Naczelnika Wydziału Komunikacji

W Aleksandrowie kujawskim

Oraz do wiadomości Prezydenta Miasta

w Aleksandrowie kujawskim

Informuję iż w związku z odmową rejestracji przyczepy kempingowej nie mogę używać przedmiotu zgodnie z jego przeznaczeniem art. 74 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r.- Prawo o ruchu drogowym (dz.U.z 2005r. Nr 108, poz. 908 z póź. zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r - Kodeks postępowania administracyjnego (dz.U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z póź. zm.)

 

W związku z tym od dnia 1 maja 2012 do czasu zarejestrowania wynajmuję zarejestrowaną przyczepę kempingową za kwotę 200zł dziennie, informuję że będę domagał się odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety WK to żyją swoim własnym życiem, czego osbiście nie rozumiem, w jednych miastach mozna rejestrować trajki (trójkołowe motocykle) w innych nie, podobnie jest w przypadkuy przyczep.

Moja holenderka przywieziona przez polaka ale jeszcze na holenderskich numerach. Pani w WK zarzadała oryginalu faktury pomiedzy holendrem a polakiem. tłumacze, że orygiał musi mieć firma co mi w skierniewicach przeczpę sprzedała, wiec jej nie dostanę, co najwyżej powterdzonę xero, nie chciała sie zgodzić 4 razy, w końcu poszedłem doslownie wykrzyczałem ze powinni się douczyć i nie wyjde bez zarejestrowanej przyczepy. nagle okazało się, że w drodze wyjątku zarejestruje mi ja sam zastepca naczelnika, a koleji byly wtedy w WK spore i trzeba było stawać w kolejce o 4 rano (wtedy spadła cena za kartę pojazdy z 500zł na 75zł)

 

w sumie ja tez jestem urzędnikiem od 7 do 15 ale jak mam iśc do innego urzędu i coś załatwiać to "krew mnie się burzy."

Edytowane przez tommi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani informuję iż dnia dzisiejszego moja cepka po złożeniu pisma które zamieściłem na forum została zarejestrowana w 30min.

Serdecznie podziekowania Wam wszystkim za wsparcie oraz informacje.

 

Piotrekbb oraz Marios jesteście wielcy :winner:

Mam nadzieję że spotkamy się kiedys na szlaku i będę miał okazje Wam osobiście podziękować.:piwo:

 

Jak ktoś będzie potrzebował porady służę pomocą !!!

 

pozdrawiam

 

Jarek

 

Chyba nie mówiśz poważnie :] , pismo tylko złóż.

 

Piotrek pewnie ze nie :ee:

A z skąd mamy pewność że nie sledzą naszego forum :yay:

Edytowane przez Jarek_Tor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.