Skocz do zawartości

Lodówka Electrolux słabo chłodzi


gandw

Rekomendowane odpowiedzi

#11

 

Ok nie było pytania, nie zauważyłem zdjęcia.

 

A patrzyłeś może za tą kratkę co masz koło tego co jest z tyłu? Może tam będzie schowany radiator żeberkowy, bo ta blaszka to mi faktycznie bardziej wygląda na kominek, ale z drugiej strony jak mówisz że nie ma otworu żadnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

szukałem i nie znalazłem :niewiem:

 

nie chce powielać tematu lodówki elektrolux, dla tego pisze tutaj, chciałem zapytać ile musi pracować lodówka na gazie, żeby schłodzić się i mniej więcej jaką temperaturę można uzyskać w sprawnie działającej lodówce?

U mnie dzisiaj po ok 2 może 2,5 godzinie w zamrażalniku było ok 0 a nawet -2 . /przy pracy na gazie/ :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szukałem i nie znalazłem :niewiem:

 

nie chce powielać tematu lodówki elektrolux, dla tego pisze tutaj, chciałem zapytać ile musi pracować lodówka na gazie, żeby schłodzić się i mniej więcej jaką temperaturę można uzyskać w sprawnie działającej lodówce?

U mnie dzisiaj po ok 2 może 2,5 godzinie w zamrażalniku było ok 0 a nawet -2 . /przy pracy na gazie/ :sciana:

 

nikt się nie orientuje w powyższym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

szukałem i nie znalazłem :niewiem:

 

nie chce powielać tematu lodówki elektrolux, dla tego pisze tutaj, chciałem zapytać ile musi pracować lodówka na gazie, żeby schłodzić się i mniej więcej jaką temperaturę można uzyskać w sprawnie działającej lodówce?

U mnie dzisiaj po ok 2 może 2,5 godzinie w zamrażalniku było ok 0 a nawet -2 . /przy pracy na gazie/ :sciana:

 

 

nikt się nie orientuje w powyższym temacie?

 

 

moim zdaniem to wszystko jest ok i nie ma co :sciana:

w sumie to nigdy nie mierzyłem ile stopni jest w zamrażalniku, ale tak po 5-7 h (nie wiem dokładnie) mięcho robiło się twardawe, a piwo prawie nie zdatne do picia,

zależy też od temperatury otocznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok. gwoli sprostowania to u mnie radiator nie jest zaraz ZA kratką tylko centralnie OBOK kratki osobno zamontowany na ścianie przyczepki, na zewnątrz, taki metalowy z napisem "Electrolux"...

 

Daję sobie rękę odciąć że jest to kominek od lodówki. jak odkręcisz cztery śrubki po rogach to dopiero zobaczysz otwór od kominka który powinien być przysłonięty kawałkiem luźno wiszącej gumy ( zapobiega ona gaśnięciu płomienia palnika w czasie jazdy przy włączonej lodówce na gazie).

mam podobny problem jak większość z chłodzeniem lodówki, zamontowałem wentylatorki i trochę to poprawiło sytuację ale nie do końca. myślę że jeśli zrobić otwór w podłodze przez który będzie zasysane powietrze (zimne) spod przyczepy to powinno to poprawić cyrkulację. co o tym myślicie.

oczywiście mówimy tu o lodówce i jej skutecznej pracy w wysokich temp. otoczenia, gdzie skuteczność chłodzenia radiatora jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie bardziej niż teraz. teraz wentylatorki wyrzucają ciepłe powietrze na zew. ale też i zasysają więc problem z kurzem też wystąpić może ale myślę że to nie problem raz na jakiś czas przetrzeć jakąś szczotką radiator.

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zależy jaki dostęp masz do radiatora, u mnie jest ciężko, a problem z zapychaniem wszelkich radiatorów akurat znam bardziej z przypadku komputerów gdzie te średnio raz na pół roku trzeba potraktować sprężonym powietrzem, pomimo że nie stoją na zewnątrz tylko przy podłodze w biurze i tak właśnie mnie zastanawia czy ten sam efekt nie będzie się brał czy wzmożonym wtłaczaniu powietrza, bo wypychanie powietrza nie będzie generowało aż tak mocne ciągu wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z obserwacji swojej lodówki bardziej bym się obawiał czynników atmosferycznych (rdza) niż kurzu. myślę że po jakimś czasie i tak warto potraktować kratki sprężonym powietrzem na pewno nie zaszkodzi a czas pokaże jak to wszystko będzie hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt się nie orientuje w powyższym temacie?

 

jak pisałem u mnie po 3 godz na gazie było - 16 w zamrażalniku... wiec różnica jest...

 

 

 

ad.2 Nie koniecznie musisz mieć powiązanie bo lodówka chyba ma dwie grzałki osobną na 12v i osobną na 230v, jak się mylę to proszę mnie poprawić.

 

dokładnie poniżej na foto widać - ja przerabiałem lodówę to i już wiem jak działa - dwie "rurki" i dwie grzałki 12 V i 230 V pod spodem palnik gazowy

wszystko grzeje jedną rurkę z układu.

 

wiec może nie być sprawna któraś z grzałek, nie dostawać prądu etc.

najważniejsze ze układ szczelny - resztę da się dokupić/naprawić

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

To może czas wymienić lodówkę? Nie wiem dokładnie, ile czasu ją masz, ale jeśli nie to, a lodówka dalej będzie słabo chłodziła to sprawdź ustawienia, a później zadzwoń do serwisu. Na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Jeśli konieczna będzie nowa lodówka to strona https://www.oleole.pl/lodowki.bhtml posiada ciekawą ofertę. Gwarantuję, że będziecie zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.