Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na dach auta


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam na dachu 2x Thule  591 po zewnętrznych stronach (nasze rowery), w środku 2x Thule 532 (rowery dzieci).  Montaż rowerów łatwy jeśli stoi się  np. na stopniu wejściowym z przyczepy. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że uparliście się na Thule'a , oczywiście nie są to złe bagażniki, są stabilne ;532 trochę gorszy montaż , ale bezpieczny. Ja jak napisałem na początku wybrałem Mont Blanc Barracuda i dziś bym go nie zamienił na Thule'a... Mam došć wysoki samochód, a możliwość postawienia roweru w uchwyt (stoi bez żadnego opinania) i podczas zabezpieczenia "opcja" wolne ręce jest pomocna :) Jest również stabilny, homologacja bodajże do 130 km/h , kilka razy zdarzyło mi się nawet trochę szybciej. Z początku užytkowania zawsze sprawdzałem podczas trasy czy nic się nie poluzowało, ale nigdy. Teraz już nawet nie kontroluję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że chcesz na dach? C4 to wysoki samochód, zakładanie i zdejmowanie rowerów będzie sporym wyzwaniem. Chyba, że jesteś sebixem o grubszym karku niż głowie ;)
Tak czy inaczej będzie potrzebny jakiś rodzaj drabinki lub taboret. W przypadku tak wysokiego samochodu tylko te modele uchwytów, w których pokrętło zaciskające uchwyt na ramie jest na dole bagażnika.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak dobrze kojarzę, jest wysoki 190cm chyba). Ja mam 181 i na smaxa spokojnie zapominam rowery bez drabiny. Jednak tylko na skraju. Środkowe rowery miałbym problem obsłużyć bez schodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thule 591 mają właśnie mechanizm zaciskowy na dole, przez co łatwo się rowery zapina. Ja mam na razie trzy, mocowane naprzemiennie. Czwarty czeka aż się młodsza córa nauczy jeździć. Kupiłem dwa lata temu. Z początku nie byłem przekonany ze względu na cenę, ale żona mnie namówiła i muszę przyznać chwała jej za to. Dzisiaj nie mam wątpliwości, że był to udany zakup. Innych bagażników nie znam, więc nie będę przekonywał że jest najlepszy na świecie. Po prostu jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja z tych dużych :) zanim sharana sprzedałem testowałem już to, bo do niego miałem bagażnik zakładać, nawet mój największy rower bez problemu, a jeszcze na schodku przyczepowym to w ogóle bajka. Także tego sie nie obawiam. Pierzasty nie upieram sie na thule, po prostu najbardziej znany z tych markowych. Z tą barracudą widze że są lewe i prawe, czyli kumam że wrzucasz rower na podniesiony pałąk, opierasz i spokojnie sobie spinasz? Jak tak to faktycznie fajna opcja. A powiedz mi czy przypinanie do belek ma na śruby czy jakieś szybkokliki? Dziecięce rowerki też zapne? Bo widze że dziwnie ma wyprofilowaną rynienke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet małe rowery zapniesz, bo ta szczęka jest ruchoma i idzie na dół. Kwestia, żeby błotnik przedniego koła był na tyle wyskoko, co by był ponad tą przednią rynnę z tego co pamiętam. to z linkami to też nie bez znaczenia ja mam hydrauliczne przewody od dołu i szczęki idealnie je omijają

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi szybkoklikami chodziło mi nie o zaczep tylko mocowanie rynienek do belek dachowych. Belki mam prostokątne, gdzieś 2x3cm

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.