Skocz do zawartości

chcę otworzyć pole kempingowe


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Terenowiec - moim zdaniem błąd podejścia. Kolega ma miejsce, ma koncepcję co z tym zrobić, i nie ma konkurencji. Twoje wątpliwości byłyby OK, gdyby kolega mógł wybierać, bądź miał jakąkolwiek konkurencję. Tu po prostu nie ma wyjścia - albo zrobi w tym miejscu, albo wcale. Pod tym względem przyklaskuję koledze. Jeśli przyjdzie mi pojechać w tamtą stronę, to będę miał miejsce, a gdyby kolega kempingu tam nie zrobił - nie mam gdzie pojechać. W takim układzie - lepiej żeby zrobił tam niż wcale, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super. Ja na ten weekend majowy wybiera się w tamte okolice. Jak znajdzie się dla mnie miejsce to chętnie odwiedzę nowy kemping.

Mam jeszcze pytanie odnośnie cen w Hotelu, bo wybieram się z ekipą która nie ma przyczepy i poszukuje wolnego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z grubej rury:

- czy jest możliwość podpięcia się do jakiegoś kranika z bieżącą wodą?

- czy jest jakaś kratka sciekowa gdzie można z przyczepy odprowadzić wężem odpływ szarej wody?

- gdzie można opóżniac kasety WC?

- jak daleko jest do przyłącza prądowego i ewentualnego ujęcia wody i odprowadzenia scieków?

- czy w pobliżu jest jakiś sklepik/market?

- czy wjazd z przyczepą o szerokości 2,5 metra nie będzie stanowił problemu?

- ile miejsca przewidujesz na poszczególne zestawy? potrzebuje około 100 metrow kwadratowcyh

- jaki jest przewidywany cennik?

- jak mocno pochylony jest teren na kempingu? - głównie chodzi o ustawienie przedsionka

 

mile widziane fotki...

 

p.s.: hotel - ktory to budynek?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś przekonany. Ale trochę musisz jeszcze sprawdzić. Otóż to, że hotel ma zgłoszoną działalność, to nie znaczy, że możesz tam postawić kemping. Na to też będziesz potrzebował zgody. Możesz natomiast uciec z kosztami np. sanitariatów, pozwalając gościom korzystać z sanitariatów hotelowych. Jednak z naczyniami do mycia raczej do hotelu nie pójdą, to trzeba by przewidzieć. No i łącza prądowe - na to też musisz przewidzieć i miejsce i instalację. Jest więc szansa na oszczędności na wstępie. Docelowo jednak nie unikniesz inwestycji. Skoro rozłożysz je w czasie - jest większa szansa na realizację. Trzymam kciuki. Tylko zorientuj się dokładnie co do pozwoleń na budowę itp.

 

 

gość kempingu będzie zarejestrowany jako gość hotelu - wtedy ma ubezpieczenie, etc. wszystko jest zgodne wtedy z prawem. sanitariaty będą na początku na pewno hotelowe, chcemy jednak dociągnąć wodę na pole do naczyń lub jeśli ktoś "na sztywno" będzie chciał się podłączyć. chcę powoli, małymi krokami etc. mam sporo pomysłu i jestem zacięty:)

 

 

 

 

 

Narobiłeś smaku tym kempingim. Oby sie udało, tak pewnie nie tylko od siebie to by się w tym ogrodzie jeszcze jakiś plac zabaw przydał.

 

 

mamy plan takie małe pole także zrobić - jakaś huśtawka, piaskownica, etc. - mam to na uwadze - wiem, ze to ważne- choć jeszcze nie z własnego doświadczenia

 

miejsce to podstawa ..wydaje się być ok Jestem na tak i przyjeżdzam nawet w tym roku Co do inwestycji proponuje rozwagę co do przygotowania ilości miejsc -mniejsze kroki ale, co roku -mniejsze ryzyko zamrożenia gotówki-- większe możliwości dofinansowania - proszę również skorzystać z możliwości do finansowania takich inwestycji przez gminę ! (uzbrojenie terenu) - PS to co zawsze mi się marzy jeśli chodzi o kempingi -to pięknie położone miejsca i bezpiecznie (dzieciaaki) zawsze takich szukam :skromny:

 

 

 

 

planuje pole małe takie na początek rodzinne, miejsca i infrastruktura na początek 10-20 zestawów

finansowanie z moim mieście przez gminę odpada z różnych powodów, o których można przy piwku na miejscu pogadać

miejsce jak się zazieleni a to już niedługo - ładnie położone

o bezpieczeństwo zadbam i właśnie z tym walczę, żeby dzieciaki miały co robić

jednak ograniczają mnie warunki terenu

Edytowane przez rosolez (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wobec tego, tak się zapytam:

gdyby dajmy na to, np. w maju, ktoś chciał do Ciebie zawitać, to będzie mógł spokojnie przyjechać ?

Czy będzie gotowe przyłącze do prądu, wody i możliwość zrzutu szarej + z kasety WC ?

Najlepszym (dla mnie) rozwiązaniem dla wody użytkowej, jest możliwość stałego podpięcia (najlepiej w promieniu 20 m od przyczepy) i tak samo z wodą szarą - wyprowadzenie wężem do np. studzienki kanalizacyjnej.

I na koniec: jak przedstawia się sprawa bezpieczeństwa pozostawionej przyczepki, gdy rodzina jedzie zwiedzać okolice ?

 

 

 

Co rozumiemy pod pojęciem "łazienki" ?

Fotka(i) wszystko by pokazały- jeśli masz możliwość :blagac:

Z góry, w imieniu Wszystkich zainteresowanych - dziękuję.

 

:hej:

 

 

a więc tak: mam nadzieję, ze w maju już ruszymy przed nami sporo pracy - początki na pewną będą trudne

myślę, ze wszystko o czym mówisz powinno być gotowe do tego czasu - cały kwiecień mam zamiar walczyć

jeśli chodzi o bezpieczeństwo - teren ogrodzony i cały czas będzie zamykany - jeszcze nad tym pracujemy.

 

fotki wszystkiego będę robił niebawem

 

 

wszytsko zależy jak to wygląda na miejscu, łazienki w hotelu to chyba są w pokojach ? więc kiepsko to widzę, tzn chodzenie w zabłoconych buciorach po korytarzach ;)

może to być w "głównym" budynku, ale osobne wejście by się przydało

podobna sytuacja była teraz na Smoczym Zlocie w Krk, ubikacje kempingu były zamknięte (zima) i chodziliśmy do budynku gdzie są pokoje ... średnio to wychodziło

raz że właśnie po deszczu cały brud był na korytarzu, a dwa to człowiek się dziwnie czuje pakując tak komuś z buciorami :-]

 

prąd można wyprowadzić z głównego budynku i skrzynkę zrobić gdzieś w pobliżu na początek

 

trzeba to robić z głową, tak żeby koledze w hotelu się pustki nie zrobiły :hmm:

 

dlatego ciężko coś pisać, nie znając szczegółów

 

 

póki co najbliżej jest jedno pomieszczenie - a tam 3 WC i 2 pomieszczenia z kabinami prysznicowymi, i wieszaczkami - idzie się krótkim korytarzem,co by ochłonąć po prysznicu, prąd z głównego budynku, w hotelu nic się nie pogorszy przez nasze pole :)

 

rosolez - jak już będe miał nowa budkę - czuję sie już zaproszony? :)

 

oczywiście - jak najbardziej ! tylko ta budka...::)

 

Terenowiec - moim zdaniem błąd podejścia. Kolega ma miejsce, ma koncepcję co z tym zrobić, i nie ma konkurencji. Twoje wątpliwości byłyby OK, gdyby kolega mógł wybierać, bądź miał jakąkolwiek konkurencję. Tu po prostu nie ma wyjścia - albo zrobi w tym miejscu, albo wcale. Pod tym względem przyklaskuję koledze. Jeśli przyjdzie mi pojechać w tamtą stronę, to będę miał miejsce, a gdyby kolega kempingu tam nie zrobił - nie mam gdzie pojechać. W takim układzie - lepiej żeby zrobił tam niż wcale, prawda?

 

 

właśnie o to mi chodzi i tym się kieruję ! brawo ! lepiej bym tego nie wytłumaczył

 

Pomysł super. Ja na ten weekend majowy wybiera się w tamte okolice. Jak znajdzie się dla mnie miejsce to chętnie odwiedzę nowy kemping.

Mam jeszcze pytanie odnośnie cen w Hotelu, bo wybieram się z ekipą która nie ma przyczepy i poszukuje wolnego pokoju.

 

aktualny cennik dla osób indywidualnych

cennik będzie nowy - obniżony

dla znajomych karawaningowców ceny całkiem inne - dużo mniejsze

 

pokój 1-osobowy: 75,00zl

pokój 2-osobowy:100,00zl

pokój 3-osobowy:140,00zl

pokój 4-osobowy:180,00zl

 

apartament 2-osobowy:160,00zl

apartament 4-osobowy:250,00zl

 

sniadania : 15,00zl od osoby

obiady : od 18,00zl

kolacje : od 15,00zl

 

tak z grubej rury:

- czy jest możliwość podpięcia się do jakiegoś kranika z bieżącą wodą?

- czy jest jakaś kratka sciekowa gdzie można z przyczepy odprowadzić wężem odpływ szarej wody?

- gdzie można opóżniac kasety WC?

- jak daleko jest do przyłącza prądowego i ewentualnego ujęcia wody i odprowadzenia scieków?

- czy w pobliżu jest jakiś sklepik/market?

- czy wjazd z przyczepą o szerokości 2,5 metra nie będzie stanowił problemu?

- ile miejsca przewidujesz na poszczególne zestawy? potrzebuje około 100 metrow kwadratowcyh

- jaki jest przewidywany cennik?

- jak mocno pochylony jest teren na kempingu? - głównie chodzi o ustawienie przedsionka

 

mile widziane fotki...

 

p.s.: hotel - ktory to budynek?

 

 

uuu...ostatnia odpowiedź:

 

po kolei:

- mamy plan doprowadzić tam wodę "na sztywno" - do podpięcia do przyczep, plus naczynia

- tu na stałe może być większy problem, dlaczego za chwilę napiszę trochę o tym szerzej

- będzie odpowiednie miejsce

- myślę, ze na początek 20-30 m to najdalej od punktu prądowego, wodnego - jeszcze nie jest rozplanowane jak zrobić zdjęcia to mi w tym pomożecie

- w samym Bardzie po wyjściu z pola jest centrum miasta, piekarnia, knajpa, pizzeria, sklepy spożywcze, chata polska, kościół:)

- nie bedzie takiego problemu - tamtędy szef drewno wozi tatrą i autobusy tak kiedyś parkowały i wjeżdżały

- na początek nie będzie rozdzielonych parceli - na bieżąco będzie się każdy ustawiał - nie przewiduje w tym roku więcej niż 10-15 zestawów jednocześnie - przy tej ilości każdy się ustawi jak chce - jak by było wiecej dopiero o tym pomyślę

- cennik wstępny w poście numer jeden

- są miejsca równe - są bardziej pochylone, ciężko mi w stopniach powiedzieć - zrobię zdjęcia zobaczycie

 

fotki będą niebawem jak uprzątne największy burd... tam panujący

Edytowane przez rosolez (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i teraz taki smaczek !

 

Wiecie, tam za wiele budować nie można - łazienek i pryszniców nie można wybudować, i możliwości są ograniczone bo:

 

teren pod pole namiotowe jest terenem:

Gródu kasztelański - założone przez Chrobrego

 

 

Ze względu na swoje strategiczne położenie już w X wieku założono w Bardzie gród, który niedługo potem stał się kasztelanią książęcą. Gród ten został zniszczony podczas najazdu księcia czeskiego Brzetysława I w roku 1039. Wkrótce odbudowany, zniszczony ponownie w 1096 roku podczas kolejnego najazdu, tym razem księcia Brzetysława II. Z tego okresu pochodzi pierwsza wzmianka pisana o Bardzie, umieszczona w słynnej Kronice Czechów biskupa Kosmasa. Śladami grodu są pozostałości dwuczłonowego grodziska przy ul. Noworudzkiej.

 

stąd też teren jest "pod ochroną" - można robić tylko na powierzchni, bez fundamentów etc.

 

wiecej informacji o tym w necie, o historii barda

 

http://www.bardo.info.pl/domek.html

 

 

myślę, że dal pasjonatów historii to nie lada gratka !

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomysł swietny na pewno zawitamy .

p.s. jeżeli nie można ingerować w ziemię to postaw wszystko wolnostojące ( jak domki letniskowe ) . O ile się nie mylę do 0,5 m głęboko to można wszystko ( albo i do 1 m) . Najlepiej niech się wypowie ktos kto się na tym zna .

Gratulujemy zapału ... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po świętach zaczynamy działać, a i winko w hotelowych piwnicach domowej roboty się znajdzie:)

 

bo co by było ok - to do naczyń też trzeba poprowadzić ciepła wodę...?

 

wiec 2 rury z hotelu ?

Edytowane przez rosolez (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po świętach zaczynamy działać, a i winko w hotelowych piwnicach domowej roboty się znajdzie:)

 

bo co by było ok - to do naczyń też trzeba poprowadzić ciepła wodę...?

 

wiec 2 rury z hotelu ?

 

możesz poprowadzić jedną i przy zmywaku dać elektryczny ogrzewacz - ekonomicznie raczej nie uzasadnione, pytanie czym ogrzewana jest woda w hotelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rosolez, a gdybyś infrastrukturę kempingu utrzymał w stylu okresu, o którym piszesz - wiesz budynki w drewnie, kryte strzechą.... To w utrzymianiu mogłoby być problematyczne, ale może zostałoby dopuszczone przez powiat? Myślę, że temat do rozpoznania. Bo przypuszczam, że rozbudowa zaplecza sanitarnego w samym hotelu raczej nie wchodzi w rachubę? Bo w sumie, możesz ewentualnie pokombinować, żeby zmywanie naczyń przystawić do ściany hotelu? akie luźne myśli na podstsawie Twoich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz poprowadzić jedną i przy zmywaku dać elektryczny ogrzewacz - ekonomicznie raczej nie uzasadnione, pytanie czym ogrzewana jest woda w hotelu ?

 

 

w hotelu jest woda ogrzewana jakimiś piecami na drewno, i gazem, coś skomplikowanego dla mnie

ale: jak mam prowadzić ciepłą wodę spory kawałek z hotelu to zanim doleci i rura się ogrzeje do 20 litrów pójdzie w piach chłodnej

 

Kolego rosolez, a gdybyś infrastrukturę kempingu utrzymał w stylu okresu, o którym piszesz - wiesz budynki w drewnie, kryte strzechą.... To w utrzymianiu mogłoby być problematyczne, ale może zostałoby dopuszczone przez powiat? Myślę, że temat do rozpoznania. Bo przypuszczam, że rozbudowa zaplecza sanitarnego w samym hotelu raczej nie wchodzi w rachubę? Bo w sumie, możesz ewentualnie pokombinować, żeby zmywanie naczyń przystawić do ściany hotelu? akie luźne myśli na podstsawie Twoich informacji.

 

i tutaj powiem, że już o tym myślimy, przede wszystkim drewno, które stoi bez fundamentu, pomysły się rodzą bardzo dziękuję i czekam na dal.

 

sprawa kontenerów sanitarnych do rozważenia - ale to pewnie spory koszt

natomiast na postawienie zmywalni naczyń pod nie wpadłem:)

 

a jeszcze mi powiedzcie, zazwyczaj woda brudna i nieczystości z kaset na polach kempingowych idą gdzie, to kanalizacji, szamba czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.