Skocz do zawartości

chcę otworzyć pole kempingowe


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam !!!

dziś w nocy wróciłem z nad morza - Pod brzozami mi trochę zeszło i wypuścić mnie nie chcieli...

wiec jakby co już jestem

proszę o kontakt priv lub tel.

 

Ciebie wypuścić nie chcieli??? Ja mam o połowę bliżej a do domu dotarłem dzisiaj ! ;) Podeślij mi kontakt na priva, w wolnej chwili odwiedzimy Twoje pole, pożyjemy, zobaczymy, skrytykujemy i od razu będziesz wiedział czego jeszcze brakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz mniejszy współczynnik asertywności :):piaskownica:

 

ogólnie my pewnie też byśmy zostali, ale kolega Zalot musiał być dziś o 10 w Ząbkowicach

pewnie też byśmy dziś wrócili:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie imponujące posty (zapewne z własnych doświadczeń), jak Kolegi bodzioklb, nic sensownego nie wnoszą do tematu :zolta:

 

No, może po za ironią i pokazaniem że są jednak osoby, którym w zupełności wystarcza "Wóz Drzymały" oraz :swieca:

 

 

Obejrzałem sobie Pod Brzozami ten "Wóz Drzymały" Bodziaklb... Niejeden chciałby mieć taki "Wóz..." :slina:

Osobiście biwakując tam przez 3 dni ( bez podłączenia zewnętrznego ) wyjechałem z pełnymi akumulatorami i nie zużyłem ani jednej świeczki... Solary odwaliły kawał dobrej roboty :ok: Zgadzam się z przedmówcami że dla każdego inna wartość będzie zadowalająca, a dla niektórych to i 25A będzie mało.

 

Kristofer sprawdzałeś jaką wartość zabezpieczenia potrzebuje Twoja cepka żeby wszystko hulało bez problemów? ( zakładam że nie używasz klimy i ogrzewania jednocześnie ;) ) Taka informacja może dać pogląd rosolez'owi co do MAKSYMALNEGO zapotrzebowania klienta na prąd...

 

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności moich braci ascetów :yay:;)

 

ps. Drzymała to nie był taki głupi facet... i trafił do historii... może warto go naśladować ? smirk%281%29.gif

Edytowane przez Kozaczki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze dla kolegi Kristofera 32 A będzie jak znalazł...

 

mi wystarczy 6 A i jeszcze zostanie - może ktoś mnie uważać za Drzymałę i człowieka z :swieca: (kagankiem?)

i mam to w .... lesie zielonym :tuptup:

 

uważam, że 10 A to świat na pole na moje i porównywalne z moimi potrzeby - i jeśli wszystko dojdzie do skutku to przy tym zostanę

ale za specjalną dopłatą będzie dostępne 25 A (dla wymagających)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze dla kolegi Kristofera 32 A będzie jak znalazł...

 

mi wystarczy 6 A i jeszcze zostanie - może ktoś mnie uważać za Drzymałę i człowieka z :swieca: (kagankiem?)

i mam to w .... lesie zielonym :tuptup:

 

uważam, że 10 A to świat na pole na moje i porównywalne z moimi potrzeby - i jeśli wszystko dojdzie do skutku to przy tym zostanę

ale za specjalną dopłatą będzie dostępne 25 A (dla wymagających)

 

Spotkałem się z takim przypadkiem że gniazda zabezpieczane 2A były za free a 10A były płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uważam, że 10 A to świat na pole na moje i porównywalne z moimi potrzeby - i jeśli wszystko dojdzie do skutku to przy tym zostanę

ale za specjalną dopłatą będzie dostępne 25 A (dla wymagających)

 

 

Moim zdaniem to wyjście idealne. Jak wszędzie, chcesz mieć więcej, płać więcej. Ale licz się z tym że nagle wszyscy sobie przypomną że jednak gdzieś mają zachomikowane świeczki i w sumie to trzeba je zużyć... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jak dotąd byliśmy tylko na jednym polu gdzie było 16A i tam fakt stały same rarytasy domy na kółkach [nie mylić z domkami holenderskimi] średnio max 2letnie.

Większość pól miała 10A i tak też mam u siebie w cepce.

 

A co do ścieków na jednym z pól zastanawiał mnie dźwięk pomp po jakiejś chwili lania wody w umywalce czy w toalecie,

toalety były drewniane, takie baraki, 2 umywalki, 2 toalety, 2 pisuary i 2 prysznice w męskim, 2 umywalki 3 toalety i 2 prysznice w damskim.

Pomiędzy barakami przejście i z tyłu wybetonowana studzienka z metalową klapą i kranem z kawałkiem węża - to do opróżniania toalet z przyczep/kamperów.

to wszystko podłączone było do jednej pompy [czasem takie stosuje się w mieszkaniach] i rurą było pociągnięte do gospodarstwa jakieś 200 czy 300 metrów dalej rury były nad ziemią pod lekkim skosem w dól w stronę gospodarstwa.

 

może takie rozwiązanie da tobie do myślenia jak ruszysz dalej z projektem

 

ps. toalety były ogrzewane elektrycznie ale tylko w godzinach najczęstszego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer sprawdzałeś jaką wartość zabezpieczenia potrzebuje Twoja cepka żeby wszystko hulało bez problemów? ( zakładam że nie używasz klimy i ogrzewania jednocześnie ;) ) Taka informacja może dać pogląd rosolez'owi co do MAKSYMALNEGO zapotrzebowania klienta na prąd...

 

Nie muszę sprawdzać, ja to wiem :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze dla kolegi Kristofera 32 A będzie jak znalazł...

 

mi wystarczy 6 A i jeszcze zostanie - może ktoś mnie uważać za Drzymałę i człowieka z :swieca: (kagankiem?)

i mam to w .... lesie zielonym :tuptup:

 

uważam, że 10 A to świat na pole na moje i porównywalne z moimi potrzeby - i jeśli wszystko dojdzie do skutku to przy tym zostanę

ale za specjalną dopłatą będzie dostępne 25 A (dla wymagających)

 

Była prośba o opinie na temat zabezpieczeń na polach kempingowych - napisałem, co myślę. Ostatecznie inni również.

Po co pytać, jeśli później jest tyle słów krytyki :niewiem:

 

Przy mojej instalacji jestem i tak samowystarczalny, a jeśli potrzebuję płacić za zasilanie, to mam też konkretne wymagania i tyle.

 

Wszystko w temacie 230 V zostało już raczej napisane, więc ...

 

Skoro wywołano mnie do tablicy, to prezentuję kilka fotek odpowiednich przyłączy.

Można oczywiście być nowatorskim, przewidującym i podobne postawić, ale też i nie koniecznie, a wtedy niektórzy odwiedzający skuszą się od czasu do czasu na refleksję "My to jesteśmy i tak 20 lat za ...".

 

Podam teraz przykład:

zwykły kemping w Szwecji, wcale nie najwyższych lotów, jednak uwzględniający współczesne potrzeby różnych użytkowników.

Oto mapa tego kempingu, na której łatwo zauważyć podział na parcele z gniazdami 10 A i 16 A.

Na tej fotce, proponuję zwrócić uwagę, jak "ogromna jest różnica w opłacie między 10, a 16 A

 

Na zakończenie taki drobiazg:

Aby móc używać słowa kemping, camping, kempingowe itp., po zakończeniu jego budowy, a jeszcze przed przystąpieniem do jego eksploatacji, właściciel jest zobowiązany do uzyskania tzw. zaszeregowania obiektu (kategoryzacja).

Zgodnie z art. 35 ustawy „O usługach turystycznych” (Dz. Ustaw z 2004 r. nr 223, poz. 2268 z późniejszymi zmianami) camping może świadczyć usługi hotelarskie [czyli przyjmować gości], jeśli spełnia określone wymagania.

Jak istotne są to sprawy, można się przekonać np. z tego zapisu:

W przypadku używania nazwy „camping” lub „kemping” bez kategoryzacji, właścicielowi obiektu grozi kara wymieniona w Kodeksie Wykroczeń.

Aby lepiej wyjaśnić, podpowiem, że kategoryzacja podpada pod artykuł 60 ┬ž 1 wspomnianego kodeksu, który zacytuję:

Kto wykonuje działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Dlaczego o tym wszystkim wspomniałem ?

Dlatego, aby uzmysłowić Wszystkim, że tzw. "otworzenie pola kempingowego", to setki podobnych problemów oraz uwarunkowań prawnych i technicznych, których spełnienie jest nieodzowne.

 

Ktoś na początku tego tematu pisał, że też myślał o takim biznesie i uczulał, że to wszystko nie jest takie proste i oczywiste, jak się na początku wydaje. Oczywiście miał całkowitą rację.

Tu nie ma dowolności, czy zrobić tak, a może inaczej, łazienka tam, a prysznice tu - na wszystko są odpowiednie normy i przepisy.

Można natomiast dyskutować, co by tu usprawnić na polu kempingowym, utworzonym według obowiązujących zasad i przepisów.

 

P.S.

Co do rozważań o tych 32 A, to moja opinia jest taka: w pewnych wypadkach nawet 32 A nie jest w stanie zachęcić do odwiedzin danego miejsca, ponieważ pole biwakowe czy pole kempingowe stanowi jednak różnicę. Zamiast inwestować w 32 A, lepiej moim zdaniem dołożyć coś, czego całkowicie brakuje ;)

 

Powodzenia w rozwijaniu inwestycji.

 

Ot rzeczowa odpowiedź... :niewiem:

 

Nie rozumiem Twojego zdziwienia :niewiem:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za ciepłe słowa

 

już coraz częściej ktoś się pojawia - a póki co pobyty fundujemy prawie gratiss !

 

kto pierwszy ten lepszy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na polu zabawnie i pogoda nie najgorsza

ekipę Toma wczoraj żeśmy gościnnie ugościli i przywitali

powitanie trwało do niedzieli.

mają pole na wyłączność:)

basen dla dzieci o pojemności 6.882 litry napompowany - woda się grzeje

placek po węgiersku szefa - od kolejnego gościa z forum otrzymuje najwyższą notę !

zapraszam jeszcze w tym roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.