Skocz do zawartości

chcę otworzyć pole kempingowe


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze mi powiedzcie, zazwyczaj woda brudna i nieczystości z kaset na polach kempingowych idą gdzie, to kanalizacji, szamba czy jak ?

 

teoretycznie powinny być specjalne zbiorniki chyba :niewiem:

na zielonym płynie jest że można go lać to kanalizacji ?

 

ale w praktyce leci w kanał (szambo/kanazlizacja)

ważne żeby przy zlewni był kawałek węża do opłukania kasety :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

i tu pojawia się pierwszy problem - bo na terenie grodu nie ma ani szamba ani kanalizacji i zbudować takowej nie można

więc muszę znaleźć w miarę blisko coś takiego...

 

 

albo ???:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu pojawia się pierwszy problem - bo na terenie grodu nie ma ani szamba ani kanalizacji i zbudować takowej nie można

więc muszę znaleźć w miarę blisko coś takiego...

 

Zaraz, zaraz a hotel jak ma to rozwiązane ??

Bo zrzut "towaru" z kaset to czesto na kempingu dodatkowa "kabina WC" odp wyposażona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz a hotel jak ma to rozwiązane ??

Bo zrzut "towaru" z kaset to czesto na kempingu dodatkowa "kabina WC" odp wyposażona...

 

hotel ma kanalizację ale same kratki etc. sa z jego drugiej strony - od drogi technicznie cięzko i za daleko nosić

 

czyli dobrze rozumię

 

w hotelu jedna kabina wc na to przeznaczona odpowiednio ?

 

Dokładnie . Wyprowadzić zlewnie z hotelu i masz problem z głowy.

 

Grzesiu - nie czaję co znaczy "wyprowadzić zlewnie z hotelu"

 

o co chodzi? gdzie?

 

jako początkującemu wybacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - nie czaję co znaczy "wyprowadzić zlewnie z hotelu"

o co chodzi? gdzie?

jako początkującemu wybacz :)

 

zlewnia to jest czasem dziura w ziemi - czyli studzienka z kratą, pewnie by się dało takie coś wyprowadzić z budynku ?

w lepszym wydaniu jest to coś takiego

chemie%20wc.jpg

http://www.camping.kolobrzeg.pl/polski/index3.htm

 

a widziałem już po prostu postawiony sedes :mlot:

 

chodzi o to że przy zlewaniu zawsze się coś pochlapie i musi być to łatwo zmywalne, plus woda pod ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale to się z tego zdjęcia powyżej leje gdzie? do szamba, kanalizacji, w ziemię?

dokładnie z tego zdjecia - gdzie to dalej np. na nim idzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że mnie Konrad uprzedził - dokładnie o tym myślałem.

To jest wyprowadzona rura z kanalizacji/szamba na potrzeby wylewania nieczystości z kaset lub zbiorników na szarą wodę.

Oczywiście znow Konrad :) mądrze wspomniał, że przydałby się kawałek szlaucha z wodą na potrzeby wypłukania i napełnienia kasety po zrzucie.

 

Są i brutalniejsze rozwiązania - na poczatek moze by i moglo być w Twoim roslez przypadku - jak na kempingu w Sopocie - ochrona po prostu otwiera najbliższy właz ściekowy i lejesz ile wlezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zobrazować topograficznie problem :yay:

 

z woda przy opróznianiu kasety problemu nie powinno być

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez rosolez (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zobrazować topograficznie problem :yay:

 

z woda przy opróznianiu kasety problemu nie powinno być

 

jaka jest odległość pola od budynku ? bo przeważnie zrzutnia jest gdzieś przy toaletach

więc tu też możesz tak zrobić, tzn zrzutnia przy hotelu, nie musisz kopać wtedy wału

 

rurę można by pewnie przekopać bez rozkopywania wału, tzw przeciskiem, jak czasem pod drogą - ale koszty

wieć na dzień dzisiejszy jak będziesz wyprowadzał wodę i kanalizację do "garkuchni" to trzeba zrobić odnogę do zlewni :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się pomysł zbiornika z ciepłą woda do naczyń na solara - co o tym myślicie ?

 

z racji technicznych byłoby to łatwiejsze dla nas a na pole dociągnąć tylko zimną wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pomysł może być dobry.Nie chcę się tu wymądrzać,napiszę po prostu czego bym oczekiwał na polu,jako potencjalny klient.

 

1 Sanitariaty, łazienki,miejsce do mycia naczyń nie dalej niż 50-70m.

 

2 Przyłącze prądowe nie dalej niż 30 ekstremalnie 50m.

 

3 Teren ogrodzony.

 

4 Oświetlenie i ochrona, może można by przymkąć oko.

 

5 Miejsce do zrzutu ścieków- mógłbym podarować jego brak pod warunkiem jakiejś alternatywy.

 

Napiszę wprost,uprawiam carawaning od dziecka najpierw z rodzicami,teraz z dziećmi potem może z wnukami.

 

Pole jest tylko polem o atrakcyjności (dla mnie) świadczą; czyste sanitariaty,ciepła woda,odległość do

 

morza lub jeziora (akurat ja muszę mieć wodę) Punkty 1,2,3 są dla mnie bezdyskusyjne.

 

Reszta może nie być tak bardzo istotna pod warunkiem super położenia pola.

 

Musisz sam sobie odpowiedzieć dla jak wielkiej grupy ludzi położenie twojego pola

 

będzie na tyle atrakcyjne,że na pewne niedociągłości nie będą zwracać uwagi.

 

Pole i hotel oddziela wał nie wiem jak jest wysoki, czy chodzenie po nim do mycia naczyń,łazienki lub pod prysznic

 

nie będzie sprawiało problemu.Ludzie uprawiający carawaning to najlepsza grupa na ziemi.Pomocna każdemu,wesoła

 

otwarta na nowe znajomości,i przyjaźnie nastawiona do życia,itd. itp.

 

Wydaje mi się,że jednak szukamy też jakiejś wygody może odrobiny luksusu,podczas wypoczynku.

 

Są jeszcze tacy którzy szkają ciszy, samotności i uciekają od cywilizacji.

 

Myślę,że ta grupa do Ciebie nie zawita.

 

Życze Ci powodzenia i wytrwałości przy spełnianiu marzeń.Kto wie może i ja kiedyś do Ciebie zawitam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa wypowiedź kolego Marko, aczkolwiek bardziej nastawiona krytycznie "na nie" - nie ma sprawy - odniosę się

 

skoro o atrakcyjności pola świadczy do Ciebie bliskość do morza czy jeziora to żadne pole kempingowe w Kotlinie Kłodzkiej czy w innych górach nie będzie dla Ciebie nigdy atrakcyjne... czy moje, czy inne czy 10 gwiazdkowe

 

na koniec wypowiadasz się w imieniu wszystkich caravaningowców i mówisz że większa część tej grupy do mnie raczej nie zawita !:dzieki:

 

sam sobie nie odpowiem na ile jest dla mnie to położenie pola jest atrakcyjne bo ja tu mieszkam, żyję od lat i nie jeżdżę np. zwiedzać gór i nie jestem ich pasjonatem, nie muszę gnać tu z innego końca Polski etc. itd. więc atrakcyjność położenia nie mi oceniać - raczej logiczne...

 

ja coś robiąc (w domyśle -pole kempingowe) będę oceniał sam atrakcyjność pola samego w sobie - jako obiektu

 

poza tym jeśli mówisz o ciszy i spokoju i ucieczki od świata - a nie byłeś w Bardzie, czy Kotlinie Kłodzkiej to w tym przypadku ta dyskusja również donikąd zmierza

 

jednocześnie świadom jestem powagi punktów 1,2 i 3

 

 

niedługo bedę robił pomiar odległości do sanitariatów - jeśli wyjdzie 100 m a nie 70 m - trudno może część "szukających luksusu" odpuści - przeżyję

jeśli pokonanie 10 schodów do góry i w dół będzie problemem w drodze do wc dla części osób trudno - przeżyję

 

mimo to dzięki za wyrażenie swojego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledząc wątek najbardziej się boję, że powieli się sytuacja z kolegą California..

Fajnie, że w tak malowniczej okolicy planujesz wybudowanie pola. Niejednokrotnie chciałem się wybrać w okolice Kotliny Kłodzkiej jednak brak zaplecza zawsze zmuszał mnie do zmiany planów.

Fajnie gdyby udało się ruszyć już w maju. Wtedy na pewno byłbym pierwszym z gości:)

Edytowane przez major (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.