Skocz do zawartości

Dżwiganie przyczepy


pwtwsw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wolno. Lewarek pod oś. Do snu to kliny, deski pod oponę, plus koło manewrowe i masz wypoziomowane. Do poziomowania dobry podnośnik np typu żaba.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy, czy ktoś stosuje takie podkłady poziomujące ?

 

http://allegro.pl/podklady-poziomujace-fiamma-level-up-5t-kliny-kola-i4260523189.html

 

Moje pytanie jest następujące. Z racji, że w pionie oś koła jest poza miejscem gdzie koło opiera się o podporę, to koło nie ma tendencji do zjeżdżania na dół ? Czy zaciągniecie hamulca wystarczy żeby koło w przyczepie było stabilne ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie podkłady:

post-14545-0-44347900-1401528853_thumb.jpg

Te podkłady mają ząbki, dzięki temu drugi podkład służy za klin, można ręcznie wepchnąć, a kobieta sprawna techniczni jest w stanie zablokować klin o klina :).

Widzę że mają też taki jak Ci pokazałem, tylko że tu cena jest chyba za 1 sztukę, więc jest drożej:

post-14545-0-22303500-1401528932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym choć trudno dostępnym urządzeniem do poziomowania przyczepy jest 

post-1017-0-03537500-1401529034_thumb.jpg

Podkładasz pod koło i śrubą podnosisz do żądanej pozycji , stabilne ,bezpieczne , niezawodne 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że te są dużo stabilniejsze. Pamiętasz, gdzie możne je kupić, bo w necie nie spotkałem takich.

Ja kupowałem tu http://przyczepytam.com.pl/sklep/product_info.php/cPath/14_27/products_id/160 wydawało mi się, że kilka lat temu były w komplecie te blokady. Problemem było, że trzeba kupić na dwa koła - ale podzieliłem się ze znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiedzcie jeszcze mi ze swojego doświadczenia do jakiej maksymalnie wysokości musieliście windować koło, żeby wypoziomować cepkę. Czy np. cztery poziomy co 2,5 cm każdy czyli najwyższy poziom ma 10,0 cm wystarczy ? Wiem, że to zależy od terenu, ale macie doświadczenie i z niego chce skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podpowiedzcie jeszcze mi ze swojego doświadczenia do jakiej maksymalnie wysokości musieliście windować koło, żeby wypoziomować cepkę. Czy np. cztery poziomy co 2,5 cm każdy czyli najwyższy poziom ma 10,0 cm wystarczy ? Wiem, że to zależy od terenu, ale macie doświadczenie i z niego chce skorzystać.

Nie wystarczy, te kliny są na w miarę równy teren. Jak wiedziałem, że jadę na biwak to miałem 4 docięte deski.

Klin wożę teraz jak mam mover bo szukanie równego terenu nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne kliny z fiammy, - tylko takie które mają chyba 3 poziomy - ale za to trochę dłuższe - też żółte i też z blokadami. Nigdy nie potrzebowałem więcej niż jeden klin pod koło - ale wiadomo, że taki dzień może przyjść.

 

zawsze profilaktycznie trzeba by jakąś deskę mieć. Ja wożę i tak 2 kliny więc najwyżej podłoże jeden pod drugi.

 

teraz widzę, że używam takich jak te z 1 linku Porta - tylko żółte.

 

z klinami trzeba uważać - jest na nich chyba oznaczenie jak widzę 5 ton a moja 1,5 tonowa przyczepa dała już im trochę radę. Prawdopodobnie przez nierówności terenu - przy obciążeniu wystarczył jakiś jakiś kamień pod spodem i jeden klin jest lekko złamany.

 

Aha - moja przyczepa stała na ręcznym bez problemu - poprzednia... Angielka - tam ręczny był igła. Aktualnie w tabbercie albo dodaje małego podporowego, albo nie odłączam movera - przy postojach na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - moja przyczepa stała na ręcznym bez problemu - poprzednia... Angielka - tam ręczny był igła. Aktualnie w tabbercie albo dodaje małego podporowego, albo nie odłączam movera - przy postojach na weekend.

 

Marku, to raczej niezbyt dobry sposób. Nawet większość producentów napędów podkreśla w swoich instrukcjach, aby tego nie robić.

Nacisk między rolką i oponą jest ogromny. Przypuszczam, ze takie długotrwałe obciążenie nie wychodzi "na zdrowie", ani oponie, ani napędowi. :hmm:

 

post-8228-0-55115100-1401569376_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, to raczej niezbyt dobry sposób. Nawet większość producentów napędów podkreśla w swoich instrukcjach, aby tego nie robić.

Nacisk między rolką i oponą jest ogromny. Przypuszczam, ze takie długotrwałe obciążenie nie wychodzi "na zdrowie", ani oponie, ani napędowi. :hmm:

 

attachicon.giffragment z instr napędu.JPG

 

wiem, dlatego robię to w ostateczności, jak mnie pamięć nie myli to chyba tylko raz stałem na klinie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lewarek AL-KO występuje w dwóch różnych wersjach udźwigu i są do tych wersji różne uchwyty. Do tego wszystkiego, sprzedawany jest w komplecie z uchwytami, a same uchwyty nie występują. Z w/w powodu, musisz szukać tylko wśród używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.