Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wciąż pojawiają się nowe wiadomości związane z Viatollem, ale tych, na które czekamy wciąż brak :zolta:

 

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,Od-1-czerwca-samochody-osobowe-beda-mogly-korzystac-z-e-myta,wid,14468586,wiadomosc.html

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze by było, aby nasz rząd wyrobił się przed wakacjami. Tyle, że jak dobrze wszyscy wiemy, zaraz będzie, że: "teraz już nie damy rady", "zaraz po okresie wakacyjnym", "od Nowego Roku".

I obym był złym prorokiem, ale w naszym państwie niec nie idzie w kierunku zainteresowanych ale całkiem w przeciwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w "TVN 24" podawali informację, że Niemcy piszą w swojej prasie tak:

Polacy wprowadzili Viatoll i inne opłaty drogowe, aby mieć kasę na dokończenie autostrad i aby turyści omijali te drogi z daleka.

Zobaczymy, czasu coraz mniej :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Etap legislacyjny" - jak to ładnie brzmi :brawo: I co dalej ? Chyba nic :niewiem:

Dzisiaj w eleganckiej kopercie otrzymałem pismo następującej treści :klnie: :

Napisane oczywiście tak, "aby nie było wątpliwości" :czerwona:

 

 

Co Wy na to ?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie szanuje nas nasze Państwo i nasz rząd.

Generalnie mają nas gdzieś.

Trochę medialnie szumu zrobią a i tak się nic nie zadzieje.

Małych łatwo jest niszczyć i wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co to ? Znaczy to tyle , że bez nowej umowy nie wolno starą skrzynką opłacać przejazdów na tych odcinkach , pewnie za złamanie regulaminu mają jakieś kary i chętnie je uruchomią , tym bardziej , że ostrzegali przecież.....

 

 

Polska to dziwny kraj , zawsze stawiałem za wzór sposobu poboru opłat Austrię , naklejka na szybę i spoko . A my tu mamy skrzynki w aucie i setki bramownic , inwigolacja człowieka nie mająca nic wspólnego ze swobodami obywatelskimi , czym ta skrzynka się różni od wszczepienia noworodkowi chipa pod skórę .... Śmieszne w tym wszystkim jest to , że całego viatolla obsługuje właśnie firma z Austrii czyli co ??? Tam się nie dało to uwalili innych ....

 

nie podoba mi się to wszystko , koszty życia strasznie podskoczył i nie ma końca ... dziś znajomi podjęli decyzję by wyjechać na stałe do Norwegii , są młodsi , jeszcze bez dzieci , wykształceni ... to już nie są wyjazdy do ANGLII "za chlebem " na taśmę z frytkami ...to już są ucieczki z własnego kraju a Muniek śpiewa "ojczyznę kochać trzeba i szanować ".... może właśnie by szanować i nie narzekać trzeba uciec ... gdybym miał mniej lat to kto wie ... smutne to trochę.

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muniek śpiewa "ojczyznę kochać trzeba i szanować ".... może właśnie by szanować i nie narzekać trzeba uciec ... gdybym miał mniej lat to kto wie ... smutne to trochę.

 

Trochę, proszę Cię.

Wszystko co się dzieje jest jedną wielką tragedią dla przeciętnego śmiertelnika, obywatela tego kraju.

 

"

Tu się urodziłem, tu chcę pracować, tu chcę żyć..." Tylko jak?

Specjalne posiedzenie komisji infrastruktury w Sejmie.

Minister Sławomir Nowak niemal do ostatniej chwili twierdził, że rząd zadba o przejezdność na Euro 2012. W miniony czwartek oświadczył ostatecznie, że przejezdności jednak nie będzie. Dlaczego?

Podwykonawcy firmy DSS, odpowiedzialnej za budowę odcinka C autostrady A2, wyjaśniają jak wygląda współpraca z głównym wykonawcą.

Marek Szymczak, który wciąż nie otrzymał od DSS niemal 2 milionów złotych, musiał zwolnić sporą część pracowników. Jego zaległości w Urzędzie Skarbowym sięgają 800 tysięcy złotych, a wierzytelności przekraczają milion.

Propaganda infrastrukturalna rządu Donalda Tuska działała pełną parą już od chwili wbicia pierwszej łopaty. Próbowano przysłonić nie tylko małe uchybienia, ale potężne niejasności, które skutkują dziś bankructwem firmy DSS i olbrzymimi problemami jej podwykonawców. Marek Szymczak odsłania także kulisy prac pokazowych, podejmowanych na przyjazd rządowych kontroli.

Przedsiębiorcy nie mogą odzyskać zainwestowanych pieniędzy, choć zmuszeni są literą prawa do zapłacenia podatków. Sytuacja jest dramatyczna, ale nie zamierzają się poddać.Powołali Komitet Protestacyjny Przedsiębiorców Poszkodowanych przy Budowie Autostrad, który zrzesza aż 70 firm. Rozpoczęli batalię o zwrot niewypłaconych środków. Należności są niebotyczne. Sama tylko upadła spółka DSS jest im winna łącznie 830 mln zł.

Właściciele firm, którzy zostali doprowadzeni do ostateczności, swoje fatalne położenie zawdzięczają rządowi Donalda Tuska, który wybrał nierzetelnego i niewypłacalnego wykonawcę odcinka C autostrady A2. Minister Infrastruktury już w ubiegłym roku znał doskonale kondycję finansową spółki."

To jest cytat ze strony Youtube zamieszczony przy filmiku przedstawiającym zdesperowanego człowieka. Właściciela upadłej firmy. I co coś się zadziało, ktoś zajął jakieś stanowisko w tej sprawie. Nie. No pewnie. Otworzą tą syfostradę i będziemy grzecznie płacić bo nas też "bez mydła" zrobią. I grzecznie się po Viaboxy ustawimy w kolejce. I jaka to radość na naszych twarzach będzie jak już urządzenie będziemy mieć w ręku. Prawda?

Edytowane przez Sylwek3108 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co to ? Znaczy to tyle , że bez nowej umowy nie wolno starą skrzynką opłacać przejazdów na tych odcinkach , pewnie za złamanie regulaminu mają jakieś kary i chętnie je uruchomią , tym bardziej , że ostrzegali przecież.....

 

... czyli zrozumiałeś to w taki sam sposób, jak ja :yay:

Po co w takim razie sugerują na wstępie, że podpisanie nowej umowy, dotyczy pojazdów do 3,5 tony :klnie:

Najgorsze jest to, że nie ma możliwości, aby nie wiedzieli o planach (pracach legislacyjnych) dotyczących zmian rzeczonej ustawy, a jednak piszą taki tekst: UWAGA ...

 

 

Polska to dziwny kraj , zawsze stawiałem za wzór sposobu poboru opłat Austrię , naklejka na szybę i spoko . A my tu mamy skrzynki w aucie i setki bramownic , inwigolacja człowieka nie mająca nic wspólnego ze swobodami obywatelskimi , czym ta skrzynka się różni od wszczepienia noworodkowi chipa pod skórę .... Śmieszne w tym wszystkim jest to , że całego viatolla obsługuje właśnie firma z Austrii czyli co ??? Tam się nie dało to uwalili innych ....

 

nie podoba mi się to wszystko , koszty życia strasznie podskoczył i nie ma końca ... dziś znajomi podjęli decyzję by wyjechać na stałe do Norwegii , są młodsi , jeszcze bez dzieci , wykształceni ... to już nie są wyjazdy do ANGLII "za chlebem " na taśmę z frytkami ...to już są ucieczki z własnego kraju a Muniek śpiewa "ojczyznę kochać trzeba i szanować ".... może właśnie by szanować i nie narzekać trzeba uciec ... gdybym miał mniej lat to kto wie ... smutne to trochę.

 

Adam, reszta Twoich słów ... :ok:

Dokładnie tak można to ująć.

 

:hej:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w takim razie sugerują na wstępie, że podpisanie nowej umowy, dotyczy pojazdów do 3,5 tony :klnie:

 

:hej:

Dletego , że można ją podpisać i nie płacić na bramkach albo płacić jak do tej pory kasą .... obowiązku viatola dla lekkich nie ma :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dletego , że można ją podpisać i nie płacić na bramkach albo płacić jak do tej pory kasą .... obowiązku viatola dla lekkich nie ma :swiety:

 

Adam, tak zrozumiałem, ale chodzi mi o coś innego.

Jestem posiadaczem viaboxa, więc informują mnie, że mogę podpisać nową umowę, aby używać go jak będę na płatnych solo.

Rozumiem, ale dajmy na to, nie chcę tak, chcę płacić na bramkach jadąc bez przyczepy.

Mogę ?

Nie czytając pisma dalej, wydaje się, że tak.

Jednak, gdy przeczytamy całość, to z treści wynika, że jak nie podpiszę nowej umowy, to również z budką będę jechał nielegalnie, mimo posiadania tego pudła (viaBoxa): "Korzystanie z urządzenia viaBox w celu uiszczenia opłaty za przejazd przed podpisaniem nowej umowy będzie traktowane, jako naruszenie postanowień wiążącej Państwa Umowy z Użytkownikiem "

 

Abyśmy nie mieli wątpliwości (a może abyśmy właśnie je mieli), cytat ten jest poprzedzony zdaniem "UWAGA : Zasady korzystania z sieci dróg płatnych dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony pozostają bez zmian ".

 

I brzmienie w całości:

 

"UWAGA : Zasady korzystania z sieci dróg płatnych dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony pozostają bez zmian.

Korzystanie z urządzenia viaBox w celu uiszczenia opłaty za przejazd przed podpisaniem nowej umowy będzie traktowane, jako naruszenie postanowień wiążącej Państwa Umowy z Użytkownikiem ".

 

Czy ja dobrze rozumuję :niewiem:

Po ch ...rę tak piszą, czy nie prościej by było napisać:

Podpisz gościu nową umowę, bo starą to można teraz o kant :pupa: potłuc, a dzięki temu jadąc solo będziesz mógł również korzystać z viaBoxa :look:

 

:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.