Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mnie to poraża zupełnie niekompetencja urzędników tworzących tego typu zapisy. Zwróćcie uwagę na punkty 4, 5, 6, gdzie twierdzi, że zmiana nie wpłynie na gospodarkę i rynek pracy. Natomiast w 100 % są zgodni, że zmniejszą się wpływy do kasy operatora i "budżetu". Ręce opadają. Nikt nawet nie dopuszcza myśli, że na CAŁE SZCZĘŚCIE NIE spadnie ruch turystyczny krajowy i z zagranicy, oraz to, że turyści wydadzą parę mln złotych podczas tankowania paliwa, opłat klimatycznych, postojowych, w spożywczaku, kempingu, marinie i czort wie gdzie jeszcze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomekk ma trochę racji, ale faktem jest, że spora część pojazdów omijała viaTolle :-).

Ja zapłaciłem w tamtym roku około 70 zł w sumie za przejazdy. Z chwilą wejścia ustawy - jadę i oddaję mojego boxa i odbieram kaucję ;-)

Trudno powiedzieć, kiedy wejdzie zmiana. Myślę/mam nadzieję, że przed EURO :-)

 

A tak swoją drogą, może zaczyna się palić dla nas zielone światło? W przyszłym roku wystarczy B na poruszanie się zestawem 4250kg, teraz viaToll zniesiony... :-)

 

Zwróćcie uwagę, że wcale nie jest łatwo znaleźć taką informację. Na stronie viaTolla - nic na ten temat nie piszą. Chcą wykorzystać na maxa weekendy i ściągnąć z nas haracz :-)

O zmianie ustawy usłyszałem w radiu, potem poklikałem na googlach. Ale zapis projektu znalazłem na stronie ministerstwa.

 

PS

tyle pracy i nawet plusika nie dostanę ... :niewiem:

 

:-]

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ustawa przewiduje korzystne dla kierujących ww. pojazdami rozwiązanie przewidujące, że postępowania administracyjne, przedmiotem których jest naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej, wszczęte i niezakończone decyzją ostateczną do dnia wejścia w życie ustawy stosuje się przepisy przedmiotowej ustawy w zakresie zwolnień pojazdów z opłaty elektronicznej. Oznaczać to będzie w praktyce konieczność umorzenia postępowań wszczętych w ww. sprawach na podstawie art. 105 ┬ž 1 Kodeksu postępowania administracyjnego, zgodnie z którym „Gdy postępowanie z jakiejkolwiek przyczyny stało się bezprzedmiotowe w całości albo w części, organ administracji publicznej wydaje decyzję o umorzeniu postępowania odpowiednio w całości albo w części.” "

 

.....czyli praktycznie już teraz można bez tego pudełka pomykać.

O zmianie ustawy usłyszałem w radiu, potem poklikałem na goglach. Ale zapis projektu znalazłem na stronie ministerstwa.

 

PS

tyle pracy i nawet plusika nie dostanę ... :niewiem:

 

... napisałem w marcu br maila do MT i jako pierwszy podałem tutaj tą konkretną informację...i tez plusika nie dostałem..:)))))

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr40 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS

tyle pracy i nawet plusika nie dostanę ... :niewiem:

 

:-]

 

Ja już Ci plusik przyznałem :rolleyes: (post #104 )

 

:hej:

 

.....czyli praktycznie już teraz można bez tego pudełka pomykać.

 

... a jeśli coś nie wyjdzie (jak to u nas) :niewiem:

Wtedy będzie kosztowna nauczka :policja:

 

 

tyle pracy i nawet plusika nie dostanę ... :niewiem:

 

 

Od jakiegoś czasu już nie ma plusików, nie wiem dlaczego :wacko:

 

Tak, jak Grześ napisał: z oddaniem urządzenia najlepiej poczekać do chwili wejścia ustawy w życie.

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja już Ci plusik przyznałem :rolleyes: (post #104 )

 

:hej:

 

 

 

... a jeśli coś nie wyjdzie (jak to u nas) :niewiem:

Wtedy będzie kosztowna nauczka :policja:

 

 

 

 

Od jakiegoś czasu już nie ma plusików, nie wiem dlaczego :wacko:

 

Tak, jak Grześ napisał: z oddaniem urządzenia najlepiej poczekać do chwili wejścia ustawy w życie.

 

:hej:

 

W związku z reorganizacją Forum i brakiem minusików, plusiki zostały wyłączone.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z reorganizacją Forum i brakiem minusików, plusiki zostały wyłączone.

 

.... może to i dobrze :niewiem:

Mnie osobiście nie przeszkadza :skromny:

:hej:

 

P.S.

Ciekawe w jaki sposób będą zwracane nadpłaty za Viatoll, może podczas oddawania viaboxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe w jaki sposób będą zwracane nadpłaty za Viatoll, może podczas oddawania viaboxa ?

 

Napewno tak będzie wraz z dodatkowym oprocentowaniem, jakie się nam należy. To przecież przedpłaty były, wiec kasa u nich na koncie od razu była :) :) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr40 - wcześniej rzeczywiście były plany - tak jak piszesz. Ale przypomnę, że PZMot wystosował pismo już w tamtym roku w tym temacie. Projekt zmiany ustawy został sporządzony 24 kwietnia br. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że ustawodawca chce dokonać zmiany, więc jest szansa, że zmiana zostanie wprowadzona. :-)

 

A o plusikach - tak jak napisałem - żarcik to był :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak będzie wraz z dodatkowym oprocentowaniem, jakie się nam należy. To przecież przedpłaty były, wiec kasa u nich na koncie od razu była :) :) :) .

 

Sylwek, o procentach to raczej możemy zapomnieć hehe%281%29.gif

Ucieszę się, jak bez problemów dostanę zwrot podczas oddawania pudełka :yay: i to podwójnie się ucieszę.

 

A o plusikach - tak jak napisałem - żarcik to był :-)

 

... wiem Grześ, wiem.

Nie mogło być inaczej, skoro już od dawna wiedziałeś, ze ich nie ma.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby dostać zwrot niewykorzystanej kasy trzeba rozwiązać umowę a można ją rozwiązać tylko i wyłącznie w głównych puntach a nie w najbliższym punkcie dystrybucji.

co się wielu przepadkach wiąże w wielokilometrowymi przejażdżkami (jeden punkt na woj), co też kosztuje. Co za kretyn nie pozwala rozwiązać umowy pocztą i dostać zwrot na konto?? W średniowieczu działała już poczta!

 

Jeszcze jeden idiotyzm z Via-gównem. Sprzedałem auto i chciałem przepisać na obecne. Okazuje się że nie zmieniają tylko nr rej tylko musisz oddać stary i kupić nowy. Tutaj pojawia sie problem ponieważ ja płaciłem kartą i teoretycznie zwracają na kartę, ale ja już tej karty nie mam i konta w tym banku. no i klops. Musze napisac reklamacje. wieć obecnie mam umoczone dwie kaucje i 100zl pozostałe na koncie. Po prostu ręce opadają jaka banda kretynów nami rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby dostać zwrot niewykorzystanej kasy trzeba rozwiązać umowę a można ją rozwiązać tylko i wyłącznie w głównych puntach a nie w najbliższym punkcie dystrybucji.

co się wielu przepadkach wiąże w wielokilometrowymi przejażdżkami (jeden punkt na woj), co też kosztuje. Co za kretyn nie pozwala rozwiązać umowy pocztą i dostać zwrot na konto?? W średniowieczu działała już poczta!

 

To akurat wiemy, a z pocztą lub przelewem na konto by było najprościej :skromny:

Jeszcze prościej by było z gotówką do ręki, podczas zwrotu viaboxu :hmm:

 

Jeszcze jeden idiotyzm z Via-gównem. Sprzedałem auto i chciałem przepisać na obecne. Okazuje się że nie zmieniają tylko nr rej tylko musisz oddać stary i kupić nowy. Tutaj pojawia sie problem ponieważ ja płaciłem kartą i teoretycznie zwracają na kartę, ale ja już tej karty nie mam i konta w tym banku. no i klops. Musze napisac reklamacje. wieć obecnie mam umoczone dwie kaucje i 100zl pozostałe na koncie. Po prostu ręce opadają jaka banda kretynów nami rządzi.

 

Ciekawe :hmm: i powiem, że ... było do przewidzenia.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po boxa jechałem z Lublina do Garwolina, bo w Rykach nie mieli ... :-(. Zaraz - jak zapłaciłeś kartą, skoro kaucji kartę nie przyjmowali. Ja chciałem kartą, ale nie mogłem. Musiałem pojechać do bankomatu po kasę.... Może i dobrze się stało :-)

Poczekam na wejście w życie ustawy i będę temat drążył :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda.

Czy człowiek jeździ, czy nie to i tak już stówkę zapłacił.

Oni kaskę mają i tak jej nie oddadzą.

A czemu, a no temu, że nikomu z nas nie będzie się chciało jeździć i benzyny wypalać, żeby z nimi kilka razy walczyć.

Nie powiem, cwane to było z ich strony, cwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.