Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano zostałem "szczęśliwym posiadaczem Via-boksu":oslabiony::Pan poprosił o dowód rejestracyjny i o dowód osobisty . Uiściłem opłatę i po 15minutach miałem to ustrojstwo w kieszeni.Chciałem zauważyć ,że nie mam wpisu w dowodzie rejestracyjnym emisji spalin E-coś tam(12345)Zdaję sobie sprawę ,że koleś poleciał obligatoryjnie z rocznika.Czy przy najbliższej kontroli "zielonych"nie będę miał z tego powodu perturbacji ?:niewiem:

Edytowane przez brompton (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie powinieneś mieć bo u mnie tak samo pani wzięła emisję spalin z rocznika pojazdu, a zamawiałem wszystko przez ich infolinię i jeszcze się pytałem czy nie będzie problemu właśnie podczas kontroli to Pani mi powiedziała że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś mieć bo u mnie tak samo pani wzięła emisję spalin z rocznika pojazdu, a zamawiałem wszystko przez ich infolinię i jeszcze się pytałem czy nie będzie problemu właśnie podczas kontroli to Pani mi powiedziała że nie.

 

Przy tego typu sytuacjach ("Pani mi powiedziała że nie"), zawsze zastanawiam się, na ile można polegać na takiej opinii i jak jej dowieść, w razie odmiennego zdania kontrolujących.

Abstrahując od sytuacji Bartosza - życie uczy, że w naszym kraju, lepiej mieć na wszystko papier z pieczęciami (im więcej, tym lepiej :niewiem: ) i wypisane czarno na białym dlaczego, przez kogo, z jakiego powodu i nr ustawy z cytatem.

To na niedouczonych urzędników wszelkiej maści, aby przypomnieć im przepisy, które sami wydali.

:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja, inna sprawa jest taka że nawet w autoryzowanym salonie gdzie kupowałem auto jak zadzwoniłem po papier odnośnie emisji spalin powiedzieli mi że to przecież w roczniku jest i vinie zapisane a jak chce na papierze to muszę bezpośrednio do producenta do Korei pisać, bo oni tutaj czegoś takiego nie wystawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem dziś odpowiedz z sekretariatu Ministerstwa Transportu na maila, którego wysłałem ok 2 tyg. temu z zapytaniem o zwolnienie z opłat Viatool zestawu z naszymi przyczepami o łącznej masie powyżej 3,5t.

Myślałem, ze mail poszedł do kosza a tymczasem otrzymałem pismo, którego kluczowy fragment znajdziecie w załączniku..

Pozdrawiam Piotr

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, że Donek z ferajną zwolni nas z tego ustrojstwa i zadowoli się zwykłym ryczałtem od każdej przyczepy w wysokości góra 1200 zł rocznie :krzykacz:, tymczasem Viatol obowiązuje :policja:.

O take Polske, a mury runą i takie tam inne pierdoły :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, że Donek z ferajną zwolni nas z tego ustrojstwa i zadowoli się zwykłym ryczałtem od każdej przyczepy w wysokości góra 1200 zł rocznie :krzykacz:, tymczasem Viatol obowiązuje :policja:.

O take Polske, a mury runą i takie tam inne pierdoły :gitara:

 

Hehe to ja już chyba wolę się rozliczać viatollem niż płacić taki ryczałt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na to, że to dopiero projekt zmian ustawy i może być bardzo odległy w czasie, jeśli chodzi o samo rozpatrzenie, nie mówiąc już o jego zatwierdzeniu.

Tu jest wykaz terminów i numery projektów prac legislacyjnych, za które odpowiada MTBiGM:

 

http://bip.kprm.gov....ml?szukaj=91831

 

Są tu już terminy na III kw. 2012, natomiast przy zmianach, które nas interesują, brak jest nawet przewidywanej daty przyjęcia projektu przez Radę Ministrów :niewiem:

Cienko to widzę :oslabiony:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ciekawe jak to będzie.

Prawko trzeba robić bo 150 kg więcej.

Wiatol bo chory ustrój.

A może myto za kibelek nie stacjonarny.

Proponuje opłatę do wójta, czy tam innego, w województwie przez które się przejeżdza. Przecierz nie wiadomo gdzie się zachce, więc płacić trzeba w całej RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni długi majowy weekend z viaToll

PAP | 27.04.2012 | 03:05

 

 

A A A autostrada_oplaty_tsp180.jpeg

(fot. Thinkstockphotos)

 

Resort transportu zmieni absurdalne prawo. Turyści z przyczepami kempingowymi czy łodziami nie będą płacić e-myta - informuje "Puls Biznesu".

 

Turyści, którzy szykują wyjazd autem osobowym z przyczepą kempingową czy łodzią muszą pamiętać o konieczności rejestracji w systemie viaToll i zakupie urządzenia, które naliczy im opłatę za jazdę po polskich drogach. Ale to pierwsza i ostatnia majówka, podczas której tak podróżujący turyści muszą liczyć się z koniecznością zapłaty e-myta.

 

Do tej pory rząd traktował auta osobowe z przyczepami jak ciężarówki, ale resort transportu postanowił zmienić ten przepis. Urzędnicy obawiają się, że dalsze utrzymywanie opłat skłoni turystów do zaniechania wycieczek po Polsce i podróży do innego kraju, który absurdalnych opłat nie nakłada.

 

Przy okazji urzędnicy chcą wprowadzić nowy rodzaj kar dla przewoźników za przeładowanie ciężarówek. Do tej pory liczono je za przeładowanie na oś. Teraz resort postanowił wprowadzić kary (od 500 zł do 5 tys. zł) za przeładowanie pojazdu, obliczane w stosunku do masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni długi majowy weekend z viaToll

PAP | 27.04.2012 | 03:05

 

 

A A A autostrada_oplaty_tsp180.jpeg

(fot. Thinkstockphotos)

 

 

Resort transportu zmieni absurdalne prawo. Turyści z przyczepami kempingowymi czy łodziami nie będą płacić e-myta - informuje "Puls Biznesu".

 

Turyści, którzy szykują wyjazd autem osobowym z przyczepą kempingową czy łodzią muszą pamiętać o konieczności rejestracji w systemie viaToll i zakupie urządzenia, które naliczy im opłatę za jazdę po polskich drogach. Ale to pierwsza i ostatnia majówka, podczas której tak podróżujący turyści muszą liczyć się z koniecznością zapłaty e-myta.

 

Do tej pory rząd traktował auta osobowe z przyczepami jak ciężarówki, ale resort transportu postanowił zmienić ten przepis. Urzędnicy obawiają się, że dalsze utrzymywanie opłat skłoni turystów do zaniechania wycieczek po Polsce i podróży do innego kraju, który absurdalnych opłat nie nakłada.

 

Przy okazji urzędnicy chcą wprowadzić nowy rodzaj kar dla przewoźników za przeładowanie ciężarówek. Do tej pory liczono je za przeładowanie na oś. Teraz resort postanowił wprowadzić kary (od 500 zł do 5 tys. zł) za przeładowanie pojazdu, obliczane w stosunku do masy wpisanej w dowodzie rejestracyjnym.

 

 

 

Też to właśnie przeczytałem, szkoda tylko, że daty nie podają.

Pewnie poczekają na koniec sezonu, żeby trochę zarobić. :czerwona:

Edytowane przez przemek70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent RP musiałby podpisać ustawę 09.06.2012 , żeby weszła w życie od 1lipca. W rejestrze zmian projekt jest na etapie konsultacji społecznych i uzgodnień.Z załączonych dokumentów wynika, ze adresaci mają czas do 14-ego maja na wnoszenie opinii. Wątpię , żeby Sejm i Senat załatwił ten temat w ciągu niespełna miesiąca....Chociaż podobno nadzieja umiera ostatnia...:))

Edytowane przez Piotr40 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.