Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

z woreczkiem foliowym bylo spore zamieszanie na poczatku...

 

na poczatku wdrazania systemu byla tylko jedna wersja boxa - ktory zawsze działał i naliczał - ale okazalo sie ze potrzebne sa urzadzenia ktore pomimo ze sa w holowniku maja nie naliczac oplat bo w danej sytuacji holownik miesci sie w 3,5 tony... wtedy na szybkiego wymyslili woreczki i dodawali takim co wyrazali taka potrzebe lub holownik miescil sie w 3,5 DMC

 

pozniej w dystrybucji dorobili sie oprogramowania gdzie mozna bylo wgrac 2 tryby pracy - ale "surowe" boxy nadal przychodzily od producenta z woreczkami w pakiecie ... i wtedy pomimo ze box byl zaprogramowany juz na 2 tryby pracy mial nadal woreczek...

 

dopiero po czasie zaprzestano dystrybucji woreczkow....

 

tak samo bylo z dodatkiem do instrukcji - nie wszyscy dostali "wkładke" do instrukcjiurzadzenia i nie wiedzieli jak je przełączać...

 

woreczkami kapsh strzelil sobie w stope - bo pokazal jak latwo "wyłączyć" folią aluminiową te kosmiczna technologie...

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

właśnie stałem się "szczęśliwym " użytkownikiem Viatoll-a

40 min na stacji benzynowej i gotowe, 120 pln kaucja i 120 pln przedpłata za korzystanie z płatnych dróg, dostałem woreczek z info jak będę jechał bez przyczepy to urządzenie powinienem wyłączyć i włożyć do woreczka aby napewno nie pobrało opłaty. Nie trzeba wcześniej kserować dokumentów robią to ma miejscu ( przynajmniej ja tak miałem )

dopytywałem również o atrykuł http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html Pan stwierdził że jeśli opłata za przejazd z przyczepą lub bez przyczepy będzie taka sama to ok ale jak będzie inna to jest kłopot.

Do auta może być tylko 1 urządzenie a obecnie nie ma możliwości aby pobierać opłatę za jazdę z przyczepą lub bez - teraz jest tylko albo pobiera opłatę albo jej nie pobiera, chyba że uruchomiał te cyferki 3 i 4 to wtedy będzie może można ustawiać jazda samym autem, jazda z przyczepą - pożyjemy zobaczymy

Natomiast wspominał że właśnie za jazdę turystyczną ma nie być Viatoll-a ale pewnie ma te informację od osób które właśnie po te urządzenia przychodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woreczkami kapsh strzelil sobie w stope - bo pokazal jak latwo "wyłączyć" folią aluminiową te kosmiczna technologie...

 

Strzeli, albo nie strzeli:

dzisiaj na A4 ( na wysokości Krapkowic) widziałem wóz z ITD z dupną anteną na dachu , jechali sobie powolutku prawym pasem... Jak wracałem to już trzymali jakiegoś Mascotta na bliźniakach. Myślę, że ma to związek...

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka.... Zimą kupiłem nową Niunię z DMC 1360 kg a mój VWPassat ma 2140 kg -co daje równo!!! 3.500 zestawu!!!Mam wykupić ten shit pod szybę????A jak z opłatami powyżej 3500 np na niby darmowych autostradach w Niemczech czy innych cywilizowanych Czechach czy Austrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka.... Zimą kupiłem nową Niunię z DMC 1360 kg a mój VWPassat ma 2140 kg -co daje równo!!! 3.500 zestawu!!!Mam wykupić ten shit pod szybę????A jak z opłatami powyżej 3500 np na niby darmowych autostradach w Niemczech czy innych cywilizowanych Czechach czy Austrii?

 

Nie każdemu z nas udaje się tak zestawić auto+przyczepa :winner: ,żaden shit Ciebie nie obowiązuje i z podniesioną głową możesz być dumny ze swojego szczęścia :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1334082419[/url]' post='264260']

Nie każdemu z nas udaje się tak zestawić auto+przyczepa :winner: ,żaden shit Ciebie nie obowiązuje i z podniesioną głową możesz być dumny ze swojego szczęścia :brawo: .

 

 

Szczerze mówiąc-kupując Niunię zdawałem sobievsprawę z DMC granicznego dla mojego zestawu, ale teraz jeszcze raz zajrzałem do DMC samochodu...dopiero gdy emocje co do zakupu przyczepy opadły. A jak to jest w Niemczech? A gdy kupię większy holownik??? BerrrrDzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc-kupując Niunię zdawałem sobievsprawę z DMC granicznego dla mojego zestawu, ale teraz jeszcze raz zajrzałem do DMC samochodu...dopiero gdy emocje co do zakupu przyczepy opadły. A jak to jest w Niemczech? A gdy kupię większy holownik??? BerrrrDzięki za odpowiedzi

 

W DE tym zestawem śmigasz za free :yay: ,VW T5 ,Sprintery, LT latają z lawetami za free a mają powyżej 3500 więc się nie martw.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości europy ważne jest samo DMC auta a przyczepa się ciągnie za darmoche :-] tj kupijesz normalną winiete na osobówke i smykasz Natomiast w Niemczech nic nie kupujesz tylko cieszysz się jazdą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po mojej interwencji u jednego posła z PO i zapodaniu mu tematu VIATOLL został złożony wniosek do interpelacji o zniesienie opłat na kampery i zestawy z przyczepą kempingową powyżej 3,5t.

Czekam na jakąś informację w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makowsky interpelacji poselskich było już kilka. Wysłałem e-maile w tej sprawie do około 50 posłanek i posłów. Kilku z nich wystąpiło do Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Finansów z interpelacjami. Odpowiedź jest zawsze taka sama. Skany poniżej.

Ogólnie masło maślane, bo przecież każdy logicznie myślący człowiek wpadnie na to , że przyczepa nie ma wcale większego nacisku na oś niż bus o DMC powyżej 3000 kg, więc tych dróg chyba nie niszczy tak jak duża ciężarówka, z którą płaci identyczne opłaty.

 

Ciekawe jest to, że i PFCC i PZM twierdzą, że nie brały udziału w konsultacjach.<br class="Apple-interchange-newline">

Dla mnie teraz osobiście zagadką pozostaje tylko wysokość opłat za auto z przyczepą na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA - rozumiem, że zgodnie z tą logiką zestaw do 3,5t będzie płacił tyle samo co samo auto...

Odpowiedź poznamy w czerwcu.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oslabiony: Oj było, było na ten temat, a co gorsze, bez efektów :oslabiony:

 

http://forum.karawaning.pl/topic/6757-nowe-oplaty-za-korzystanie-z-drog/page__st__225

Np.:

str. 16 post #226 i #230

str. 43 post #638 i #643

str. 44 post #647

str. 45 post #662

 

http://forum.karawaning.pl/topic/7354-oplaty-za-korzystanie-z-drog-wspolne-dzialanie-karawaningowcow/page__hl__akcja

Cały temat, a zwłaszcza:

str. 4 post #49 oraz #57

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś doświadczenie jak przyczepić ten Viatoll ???

w instrukcji piszą aby do szyby w okolicy lusterka wstecznego aby nie zasłaniało widoczności, ja mam czujnik deszczu, zmierzchu i za lusterkiem mam tak jakby wykropkowaną szybę, myslicie że tam mogę nie będzie kłopotu z sygnałem ? Mam dość pochyloną szybę mam nadzieję że te rzepy utrzymają urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś doświadczenie jak przyczepić ten Viatoll ???

w instrukcji piszą aby do szyby w okolicy lusterka wstecznego aby nie zasłaniało widoczności, ja mam czujnik deszczu, zmierzchu i za lusterkiem mam tak jakby wykropkowaną szybę, myslicie że tam mogę nie będzie kłopotu z sygnałem ? Mam dość pochyloną szybę mam nadzieję że te rzepy utrzymają urządzenie

 

Różnie to bywa z szybami (wtopione ogrzewanie, anteny itp.), ale chyba nie powinno to przeszkodzić. Mimo to, staraj się, aby viabox był chociaż częściowo na "czystej" powierzchni szyby - tak myślę, a sprawdzisz to na pierwszych przekraczanych bramkach. Jak będzie "piszczał / pikał", to znaczy, że wszystko OK.

Taśmy i rzepy są nadzwyczaj mocne, ale przed klejeniem trzeba dobrze odtłuścić powierzchnie w tych miejscach.

Masz w tym celu w pudełku z viaboxem (u mnie był) woreczek ze ściereczką nasączoną specjalnym odtłuszczaczem - własnie do tego celu.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem, że tak będzie ...

Oto kolejny przykład "przyjaznego" ukłonu w naszą stronę.

 

http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,Kierowcy-przegrywaja-w-sadach-w-sprawach-o-oplaty-za-przejazdy,wid,14416752,wiadomosc.html

 

Wszystko na to wskazuje, że będzie nam coraz lepiej (się jeździło) :>

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.