Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

jesli komus sie wydaje ze systemy WK, ubezpieczalni, operatorow technicznych dróg sa polaczone ...to sa w bledzie

 

poki co to mamy wydane milony na systemy ktore w teorii sa piekne a w praktyce nie dzialaja...

 

to nie USA ze "po samochodzie" policja wie kto jest wlascicielem, czy ma ubezpieczenie i przeglad...

 

o metodach na sreberko, czy na kolanko wiem ze dzialaja... to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli komus sie wydaje ze systemy WK, ubezpieczalni, operatorow technicznych dróg sa polaczone ...to sa w bledzie

 

To zupełnie inna sprawa i tu masz całkowitą rację (już są naciski i lada chwila też będą działać). Mówimy jednak o Viatoll, a ten system jest autonomiczny.

 

o metodach na sreberko, czy na kolanko wiem ze dzialaja... to tyle

 

Nie pisałem, że nie działa. Mało tego, dla pewnych wersji "pudełek" (tych nie posiadających wyłącznika gdy holownik jedzie bez przyczepy) sama firma dodawała woreczki z folii tłumiącej, aby dezaktywować działanie urządzenia.

Nawiasem mówiąc, jak na XXI wiek, bardzo uśmiałem się z takiego rozwiązania :lol:

 

Głównie chodziło mi o to, że blokowanie folią jest dużym ryzykiem.

Raz się uda, innym razem zapłacisz z naddatkiem, pomijam, że stresujesz się za kilka złotych.

Owiniesz folią przed wjazdem pod bramką, a co zrobisz np. kilometr dalej, jak nie było żadnego zjazdu i zatrzyma Cię ITD do kontroli ?

Nie będzie miało znaczenia, 100m, 10 km, czy więcej. 3 tysiące z kieszeni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiniesz folią przed wjazdem pod bramką, a co zrobisz np. kilometr dalej, jak nie było żadnego zjazdu i zatrzyma Cię ITD do kontroli ?

Nie będzie miało znaczenia, 100m, 10 km, czy więcej. 3 tysiące z kieszeni i tyle.

 

 

tu nie chodzi o owijanie... myk polega na tym ze stosujac folie nawet tego od szyby nie trzeba odklejac...

zalozenie i zdjecie folii trwa kilka sekund

:]

 

dokladna lektura na forach transportowych... ja juz nic nie pisze co by nie bylo ze doradzam jak sie nie dac strzyc

 

"panie kochany caly czas dzialalo a teraz nie pikalo - nie wiem o co chodzi, chyba sie zepsulo"

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o owijanie... myk polega na tym ze stosujac folie nawet tego od szyby nie trzeba odklejac...

zalozenie i zdjecie folii trwa kilka sekund

:]

 

dokladna lektura na forach transportowych... ja juz nic nie pisze co by nie bylo ze doradzam jak sie nie dac strzyc

 

"panie kochany caly czas dzialalo a teraz nie pikalo - nie wiem o co chodzi, chyba sie zepsulo"

 

Nie jestem przekonany, czy bezkrytycznie można opierać się na wszystkich informacjach widocznych na różnych forach transportowych, zwłaszcza tych, które są wynikiem błędnego myślenia.

Każdy i tak postąpi według własnej oceny. Nie można tylko zapominać o załączniku nr 2 (ostatni paragraf, pkt. nr 8) do podpisanej umowy, a tą chyba mało kto, przeanalizował dokładnie :skromny:

Cyt.

"Wspomniany załącznik nr 2 do umowy o korzystanie z konta (pre-paid / post-paid) zobowiązuje przewoźnika m.in. do zgłaszania zmian danych pojazdu, zawartych w DR. Jednak najciekawszy zapis, zawarto w ostatnim ┬ž w punkcie 8 : „Ani GDDKiA, ani Spółka nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poniesione przez Użytkownika ze względu na awarię urządzenia ViaBox, spowodowaną jego uszkodzeniem, utratą lub ujawnieniem wady fabrycznej

(┬ž11 pkt 8 OWU)

 

 

O ile, na utratę lub uszkodzenie Viabox-u, w pewnych okolicznościach przewoźnik / użytkownik / kierowca może mieć wpływ, o tyle na wady fabryczne już nie !

Jak w takim razie doszło do wpisania takiej klauzuli, która zwalnia od odpowiedzialności operatora systemu za wady fabryczne viaBox-a ?

Ja tego nie wiem :niewiem: , ale tak jest i już :sciana:

 

 

Prawdopodobnie niewielu posiadaczy viaboxa ten zapis przeczytało. Nie zmienia to faktu, że jeśli urządzenie pokładowe będzie wadliwe i z tego powodu np. opłaty nie zostaną uiszczone, to wedle cytowanego zapisu, za nałożone kary nie odpowiada ani Kapsch ani GDDKiA".

 

 

I to chyba tyle w tym temacie, jeśli chodzi o nieautoryzowane wpływanie na wskazania / rejestrowanie trasy w viabox-ie, przez użytkownika.

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie każdy uczyni jak chce, moim skromnym zdaniem to za duże ryzyko aby wpływać na wskazania/ rejstrowanie viabox-a, a najlepiej mieścić się zestawem do 3.5 t :D

Mój zestaw mieści się na styk i mam spokój z tym ustrojstwem :ok:

Edytowane przez MARYŚ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powstawał projekt systemu, gdzieś czytałem o zasadach działania, budowie, systemie i możliwościach rejestracji itd.

Jestem przekonany, że to, o czym rozmawiamy jest możliwe.

W systemie jest mnóstwo kamer (praktycznie na każdej bramownicy), które na bieżąco monitorują i rejestrują cały ruch.

Mało tego, jeśli ktoś myśli, że tam po drugiej stronie siedzi jakiś malutki człowieczek i przebiera nóżkami i oczkami, aby ten cały ruch ogarnąć i wyłapać interesujące pojazdy, to jest w błędzie.

System jest całkowicie samodzielny i może w tym samym czasie zarejestrować wszystkie pojazdy na każdym z odcinków, według zadanych kryteriów. Identyfikuje je po zeskanowaniu tablic rejestracyjnych (możliwość jednoczesnego i natychmiastowego skanowania wszystkich tablic będących aktualnie w zasięgu kamer, lub tych które pod nimi przejechały). Następuje porównanie z bazą danych i sprawdzenie tych, które mają konto Viatoll oraz tych, które w/g systemu mieć powinny. Algorytmy analizy tych danych, łącznie z masą itd. są analizowane przez system, bez udziału człowieka. Dopiero wyniki są kierowane do sprawdzenia i ew. do weryfikacji przez patrole ITD.

Dużo by pisać o możliwościach. Powiem jeszcze, że system został zaprojektowany "przyszłościowo" i ma działać pod kątem odcinkowego pomiaru prędkości (już są eksperymentalne odcinki z tym pomiarem). Jeszcze trochę i ...

Strach się bać :niewiem:

 

 

O! widzę, że wśród wielu głosów pojawił się jeden bardzo rozsądny i konkretny. Dodajmy do tego, że system jest na bieżąco "doładowywany" danymi z CEP i CEK, a dane z ubezpieczalni są ogólnodostępne w internecie więc mamy pełną inwigilację użytkowników dróg a nie tylko systemu e-myta !

 

Jak już pisałem w drugim wątku poświęconym tematu via-tolla ( teraz powtórzę ), że cały system e-myta jest "systemem szpiegowskim" i poza operatorem i itd dostęp do ruchu pojazdów na drogach ma kilka innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taki mały cytat:

"Ważne, aby pamiętać, że korzystanie systemu pre-paid wymaga od przewoźnika bardzo dużej dyscypliny. Kierowca musi ze sobą wozić gotówkę na doładowania urządzenia i gromadzić kwity za płatności. A jeśli firma dokonuje doładowania przez internet, viaBOX będzie gotowe do pracy dopiero po zaksięgowaniu przelewu na koncie viaTOLL – co może trwać nawet kilka dni i spowodować naliczenie kar za nieopłacone korzystanie z dróg." :policja::czerwona:

 

:sciana:

 

Warto poczytać:

http://www.info-myto...99/Default.aspx

 

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nihil novi

"Czas był przywyknąć przecie" :jump:

 

 

I jeszcze rodzynek:

"Obecne przepisy nie przewidują współpracy między systemem państwowym a prywatnymi koncesjonariuszami" :ee:

:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do lektury http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

ciekawe, do jednego auta możesz mieć tylko jedno urządzenie, jedziesz z przyczepą masz urządzenie, odstawiasz przyczepę pędzisz do punktu aby oddać urządzenie i pobrać inne, później znowu z przyczepą i znowu zmiana urządzenia

ale jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.