Skocz do zawartości

Co z tym Viatol-em?


Rekomendowane odpowiedzi

ja dostałem zwrota z odsetkami :-) /po reklamacji no i oczywiście na konto w viatoll/

Zostawiam zawsze na koncie 100zł bo jest mi prościej zostawić niż pałować się za każdym razem z włamywaniem się na własne konto i kombinowaniem z przelewami które księgują około 3-5 dni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja dostałem zwrota z odsetkami :-) /po reklamacji no i oczywiście na konto w viatoll/

Zostawiam zawsze na koncie 100zł bo jest mi prościej zostawić niż pałować się za każdym razem z włamywaniem się na własne konto i kombinowaniem z przelewami które księgują około 3-5 dni :-)

 

 

ja doladowywalem na stacji paliw oznaczonej "Viatol-em" - wplata byla juz widoczna na saldzie po wypaleniu papierosa na parkingu

puszka krzyczala ze brak srodkow pomimo wplaty chwile wczesniej - to nazajutrz jak sprawdzilem to mi pobralo

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze... jak dobrze że mam kampera < 3,5t... zakup zwroci mi się max. w 2 sezony na samych opłatach viatoll... :jump: a tak poważnie to znając nasz kochany naród zaraz ktoś znajdzie "receptę" i na viatoll'a. Nie takie problemy obchodzilismy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć "górkę" bo jak puszka będzie wyła że brak środków (bo się system "pomyli" i pobierze 10 razy za jeden przejazd) a psy łańcuchowe ministra finansów (zwane krokodylami) dorwą i wlepią mandat. i teraz cała zabawa -> ja nie przyjmę mandatu bo bezzasadny niby (środki niby są); ale faktycznie w chwili wystawiania mandatu środków brak (nie ma znaczenia że system "się pomylił" i moja reklamacja kiedyś będzie uznana). żeby to wygrać to trzeba by poświęcić ładnych parę złotych na zastępstwo procesowe lub poświęcić kupę własnego czasu na śledzenie procesu i walkę w sądzie.

 

Na dłuższą metę taniej wychodzi mieć "górkę" na koncie.

 

Bo to że viatoll od campingów to bandycki rabunek społeczeństwa przez zasrańca co się nazywa minister finansów to rzecz bezdyskusyjna więc nie ma co bić piany na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z tym przeklętym Viatoolem, musiałem w nowej przyczepce zmniejszać DMC z 1500 na 1400, by się zmieścić w 3500 kg. Na chwilę obecną DMC zestawu 3470 kg; :serducha:

 

Jak to zrobiles moje DMC zestawu 3510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do konca... oddawalem box'a - zwrocono mi kaucje i to co zostalo niewykorzystane... w tym samym dniu zrobilem reklamacje...

 

rozpatrzenie reklamacji trwalo pol roku - pieniadze zwrocono po "łaskawym" uwzglednieniu reklamacji na moje saldo saldo u nich

 

MUSZE KASE WYKORZYSTAC...pomimo ze nie mam juz boxa - nie moge odebrac pieniedzy w punkcie i nie moge otrzymac przelewu gdyz "nie ma takiej mozliwosci" PRANOJA...

 

rekalamacj rozpatrzona po terminie- bez odsetek

 

 

 

Powiem tak.... ponad trzysta samochodów rozliczanych w systemie pre-paid - każdy na osobnej umowie ( z uwagi na opóźnienie firmy kapsch z wprowadzeniem via-box-ów w systemie post-paid ). W momencie przechodzenia z systemu rozliczeń pre-paid na post-paid kaucja wypłacana do ręki w BOK-u natomiast niewykorzystane środki z pre-paidu przelewane na konto firmowe w terminie 2 do 4 tygodni.

W przypadku złożenia reklamacji - a było ich co nie miara - reklamacje rozpatrywane do 3 miesięcy. Każda reklamacja rozpatrzona po terminie 30 dniu skutkowała wypłatą należności o jaką rościliśmy + odsetki wg norm przypisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak z tą folią aluminiową to nie zapominajcie że na bramkach co poniektórych są kamery a i jeszcze krokodylik czają się takim specjalnym busem z "robocikiem mikrobi" na dachu co skanuje jadące samochody Kara za przejechanie pod bramownicą bez opłaty czy via-boxa to 3tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak z tą folią aluminiową to nie zapominajcie że na bramkach co poniektórych są kamery a i jeszcze krokodylik czają się takim specjalnym busem z "robocikiem mikrobi" na dachu co skanuje jadące samochody Kara za przejechanie pod bramownicą bez opłaty czy via-boxa to 3tyś

 

Dokładnie tak, zeskanują trasę samochodu, mijane bramki i wszystkie inne możliwe dane. Do tego mają bezpośrednią łączność z całym systemem i centralą. Jakiekolwiek przekłamanie wychwycą, a wtedy ból finansowy i zakłócony spokój psychiczny będzie dotkliwy :sciana:

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zeskanują trasę samochodu, mijane bramki i wszystkie inne możliwe dane. Do tego mają bezpośrednią łączność z całym systemem i centralą. Jakiekolwiek przekłamanie wychwycą, a wtedy ból finansowy i zakłócony spokój psychiczny będzie dotkliwy :sciana:

:hej:

 

a jak niby maja to zrobic - skoro system nie bedzie rejestrowal urzadzenia/ trasy przejazdu?

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak niby maja to zrobic - skoro system nie bedzie rejestrowal urzadzenia/ trasy przejazdu?

 

Jak powstawał projekt systemu, gdzieś czytałem o zasadach działania, budowie, systemie i możliwościach rejestracji itd.

Jestem przekonany, że to, o czym rozmawiamy jest możliwe.

W systemie jest mnóstwo kamer (praktycznie na każdej bramownicy), które na bieżąco monitorują i rejestrują cały ruch.

Mało tego, jeśli ktoś myśli, że tam po drugiej stronie siedzi jakiś malutki człowieczek i przebiera nóżkami i oczkami, aby ten cały ruch ogarnąć i wyłapać interesujące pojazdy, to jest w błędzie.

System jest całkowicie samodzielny i może w tym samym czasie zarejestrować wszystkie pojazdy na każdym z odcinków, według zadanych kryteriów. Identyfikuje je po zeskanowaniu tablic rejestracyjnych (możliwość jednoczesnego i natychmiastowego skanowania wszystkich tablic będących aktualnie w zasięgu kamer, lub tych które pod nimi przejechały). Następuje porównanie z bazą danych i sprawdzenie tych, które mają konto Viatoll oraz tych, które w/g systemu mieć powinny. Algorytmy analizy tych danych, łącznie z masą itd. są analizowane przez system, bez udziału człowieka. Dopiero wyniki są kierowane do sprawdzenia i ew. do weryfikacji przez patrole ITD.

Dużo by pisać o możliwościach. Powiem jeszcze, że system został zaprojektowany "przyszłościowo" i ma działać pod kątem odcinkowego pomiaru prędkości (już są eksperymentalne odcinki z tym pomiarem). Jeszcze trochę i ...

Strach się bać :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.