Skocz do zawartości

DMC, a Max Masa Całkowita


Sisar

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak. Masz rację.

DMC holownika dzielimy przez 1,33 i wychodzi dmc przyczepy. Tyle, że to już prawdopodobnie będzie potrzebne E do B.

Spokojnie polić i sam dojdziesz do tego jaka jest cepka wskazana do holownika.

 

No policzyłem dzieląc DMC 2260 / 1.33 = 1699kg.

2260 kg + 1200 kg< 3500 kg.

Więc 1200 może warzyć przyczepa i B nie będzie potrzebne, chyba nic innego liczyć nie muszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No policzyłem dzieląc DMC 2260 / 1.33 = 1699kg.

2260 kg + 1200 kg< 3500 kg.

Więc 1200 może warzyć przyczepa i B nie będzie potrzebne, chyba nic innego liczyć nie muszę?

 

 

 

Masz całkowicie racje. Ale B to raczej będzie potrzebne :) :) :)

Ale na pewno nie będzie potrzebne E do B. I z tym się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie racje. Ale B to raczej będzie potrzebne :) :) :)

Ale na pewno nie będzie potrzebne E do B. I z tym się zgodzę.

 

 

 

Tak, tak :) myślałem o B+E oczywiście :). Dzięki Panowie za wyjaśnienie mi wszystkiego, teraz już wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zostaje życzyć miłych podróży i do zobaczenia na naszych drogach.

 

No jeszcze trochę, muszę najpierw przyczepkę kupić :) ale teraz już wiem o jakich parametrach mogę szukać. Myślę że gdzieś w połowie Czerwca uda mi się coś kupić, wtedy będę miał kasę a planuję coś do 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ciekawości, prezentuję zdjęcie z ważenia przyczepki przez Policję w Niemczech :)

Turyści zmuszeni byli wyjąć kilka rzeczy z przyczepki i przełożyć je do samochodu...

Mandat w tym przypadku dla nich był 80 euro i kilka punktów karnych...

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Nosze się z zamiarem zakupu własnej budki.Dotychczas pożyczałem od teścia malutką 3os Adrię,a jako że mam już 2 dzieci to czas pomyśleć o zmianach na coś większego.

Przeglądając DR pojazdu wpadła mi w oko pewna nieścisłość: DMC holowanej przyczepy może być 1400kg

MMC holownika to 1885 kg

Natomiast poz F3 w DR mówi,że maksymalna masa zespołu nie może być większa niż 3085kg. Pytanie-gzie się po działo 200kg??? Jaką tak właściwie mogę ciągnąć budkę mając kat.B oraz holownik o MW 1305kg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nosze się z zamiarem zakupu własnej budki.Dotychczas pożyczałem od teścia malutką 3os Adrię,a jako że mam już 2 dzieci to czas pomyśleć o zmianach na coś większego.

Przeglądając DR pojazdu wpadła mi w oko pewna nieścisłość: DMC holowanej przyczepy może być 1400kg

MMC holownika to 1885 kg

Natomiast poz F3 w DR mówi,że maksymalna masa zespołu nie może być większa niż 3085kg. Pytanie-gzie się po działo 200kg??? Jaką tak właściwie mogę ciągnąć budkę mając kat.B oraz holownik o MW 1305kg???

Możesz maksymalnie ciągnąć przyczepę dmc1400kg, tylko nie możesz maksymalnie obciążyć holownika te 200kg możesz ując np. od auta. Tak w skrócie  dokładnie znajdziesz informacje na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no nie zauważyłem, poczytaj troszkę tutaj czytania jest troszkę ale jak zaczniesz od postu #409 to jest tam

co nie co wyjaśnione jaką przyczepkę można ciągnąć. Co prawda dotyczy to auta Janusza ale w Twoim

przypadku jest podobnie.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/15727-poszukiwania-holownika-1995-2000kg-dmc-janwil/page-28

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki,czytam czytam czytam

 

Witam !

Twój samochód: DMC 1885, natomiast MW 1305. To oznacza, że cały ładunek włożony do samochodu (łącznie z Tobą, paliwem, bagażami i innymi osobami) nie może być nigdy większy od 580 kg.

Tym samochodem możesz holować przyczepy do DMC 1400, przy czym łącząc go z przyczepą, musisz pamiętać, aby cały tak połączony zestaw nigdy nie przekroczył RMC 3085 kg.

 

Przykład 1

Przyczepa DMC 1200, MW 1050

Holując taką przyczepę, nawet gdy samochód będzie maksymalnie obciążony, czyli do 1885 kg. i przyczepa też będzie maksymalnie załadowana, czyli do 1200 kg., to wszystko bedzie OK, ponieważ RMC tego zestawu: 1885 + 1200 = 3085 kg.

 

Przykład 2

Przyczepa DMC 1400, MW 1100

Jeśli samochód będzie musiał być max obciążony (1885 kg), to aby być w zgodzie z zapisem w DR samochodu dla zestawu (3085 kg.), do przyczepy można będzie załadować maksymalnie 100 kg.

3085 - 1885 = 1200 tyle może wynosić RMC przyczepy

Skoro przyczepa ma MW 1100 kg, to: 1200 - 1100 = 100 kg. załadunku do przyczepy.

 

W praktyce nie jest istotne, jak rozłożymy te ładunki, tzn. ile damy do samochodu, a ile do przyczepy (byle w zakresie 3085 kg. dla zestawu i aby nie przekroczyć z osobna DMC w żadnym z jego elementów - samochodu i przyczepy).

 

Równie dobrze, można załadować maksymalnie przyczepę (do 1400 kg.), ale wtedy:

RMC zestawu 3085 - 1400 DMC załadowana max. przyczepa = 1685 RMC pozostało dla samochodu, a skoro MW samochodu MW = 1305 kg., to:  1685 - 1305 = 380 kg.  to jest maksimum, co możemy "wrzucić" do niego (łącznie z kierowcą, paliwem itd.) Mimo, że do max. ładowności samochodu (580 kg.) jest zapas, to w przykładowym przypadku już nie możemy tego wykorzystać, ponieważ przekroczylibyśmy wartość dla zestawu z DR holownika (3085 kg.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.