Skocz do zawartości

Wymiana uszczelek okien stałych w Beyerland. Kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jesienią kupiłem przyczepę Beyerland z 95 roku. Po dwóch tygodniach okazało się że dwa okna stałe ciekną. Z racji tego że już zima się zbliżała zakupiłem pokrowiec i tak do wiosny stała. Teraz biorę się za przygotowanie cepki do pierwszego sezonu.

I mam pytanie czy istnieją miejsca gdzie można zakupić uszczelki do takich okien. (przeszukałem internet i znalazłem u Darius przyczepy uszczelkę ale czarną na grubość ścianki 25mm) Dla mnie pasować będzie znacznie lepiej szara.

Czy ściana jest grubości 25mm i ewentualnie jak sprawdzić jej grubość?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to lewa strona przyczepy. Udało mi się w miarę zmierzyć ściankę prawą (przy drzwiach) i tam mi wyszło że jest ok 30mm ale robiłem to bez demontażu listew więc liczę że te 5mm to może błąd pomiaru. Dziś zamówiłem uszczelkę czarną od niewiadówki. Jak tylko się zrobi pogoda to wezmę się za wymianę. Mam nadzieję że sobie poradzę( sporo innej roboty jest) bo już mało czasu do czerwca a chciałbym przed Euro wyjechać na pierwszy wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

też mam taką samą cepkę i ten sam problem.

Sprawa dotyczy wszystkich 3 stałych okien.

Czy taka wymiana uszczelek jest skomplikowana i czy kupić uszczelkę 25 mm bez rozbierania okien?

Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym względzie.

 

Pozdrawiam

uszczelka problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

   Sprawa wygląda tak. Jest to faktycznie uszczelka na 25mm(przynajmniej u mnie ale za racji modelu u Ciebie też powinna być). Pamiętaj aby klin również dokupić.

Sama wymiana uszczelek jest dość męcząca ale jak najbardziej wykonalna.  Ja robiłem w 2 osoby i wydaje mi się że samemu jest to niewykonalne. Najważniejsze to sprzyjające warunki pogodowe, ew. hangar ogrzewany. 

Ja dopiero za 3 podejściem byłem w stanie zrobić je, zaczynałem jak było w miarę zimno(robiłem na zewnątrz) to była to ciężka robota, palce bolały a i nie szło:(

Dopiero gdy był upał, słoneczko, guma zmiękła, była elastyczna to ładnie szło:

1. Najpierw wyciągasz starą uszczelkę i okno(ja nożykiem delikatnie wycinałem), u mnie było czymś już uszczelniane więc dokładnie stary butyl usunąłem, odtłuściłem. Pamiętaj że jak stosujesz coś mocnego np. nitro, benzynę itp to lakier też zmyjesz, czy zmatowisz. Ja obliczyłem zarys uszczelki obkleiłem taśmą i jazda(nie pamiętam czym, ale faktycznie miejscami doszedłem do blachy, ale tylko pod nową uszczelką więc luzz:))

2. Nową uszczelkę zakładasz na okno, docinasz odpowiednią długość, lepiej zostaw więcej bo może się rozejść w otworze i będziesz miał szczelinę. 

3. Tak założoną dopasowujesz w otwór okienny i kawałek po kawałku nakładasz na ściankę wewnętrzną aż całość wskoczy i wejdzie w otwór. Czytałem że można to robić poprzez włożenie sznurka w uszczelkę i ciągnięcie od wewnątrz jednocześnie zakładając uszczelkę na ściankę.(mi niestety to nie wychodziło)

4. JA dodatkowo okleiłem taśmą obrys i pod uszczelkę dołożyłem masy uszczelniającej. Nie pamiętam jakiej ale jednej z polecanych na forum.

5. Klin to jest zabawa:):) Woda, płyn ludwik i jazda wciskasz kawałek po kawałku, ja dębową listewkę wyprofilowałem i jedna osoba odginała uszczelkę a druga wciskała klin. 

6. NA koniec łączenie uszczelek przeleciałem uszczelniaczem i jest git:)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

okazało się, że uszczelka od Niewiadówki nie pasuje do moich okien. Przed wyjazdem narobiłem sobie niezłego "bigosu". Na szczęście wyjąłem tylko jedno okno. Musiałem wstawić starą uszczelkę. Zrobiłem mocowania do okna, aby szyba podczas jazdy nie wypadła, w dziury napchałem uszczelniacza, całość zakleiłem taśmą i pojechałem ...

Problem w tym, że moje okna mają grubość 7mm (podwójne okno z pleksi), a uszczelka jest na 3mm. Nawet wsadziłem siłą uszczelkę na szybę, ale niestety założyć na obramowanie już się nie dało. Zawiozłem cepkę do firmy, która zakłada szyby do różnych nietypowych wozów i też nie dali rady.
Może ktoś miał podobny problem i coś poradzi, np. czy istnieje jednak jakiś sposób, żeby zamontować uszczelkę?

 

W necie znalazłem inną uszczelkę. Najtaniej sprzedaje je Klaja (Uszczelka okna stałego Przyczepa Kamper) za 95 zł za mb. Potrzebuję prawie 10 metrów. Niestety w innych sklepach jest jeszcze drożej. Dowiadywałem się i uszczelka na pewno będzie pasować. Tylko cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej,

   Stary kotlet, ale Pitek17 jestem zszokowany tym że uszczelki nie pasowały.  Patrząc na zdjęcie które wkleiłeś, wygląda że to identyczne okno jak moje. Moje również były podwójne z pleksy. 

Dziwne, ale co do samej wymiany to tak jak pisałem jest to zabawa hardcorowa i wg mnie wykonalna tylko w upale i na słońcu.  

Mam nadzieję że jakoś sobie poradziłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

no jeszcze sobie nie poradziłem. Cepka stoi pod wiatą, więc na razie to nie problem. Wygląda na to, że muszę wydać tysiąc na uszczelkę. Patrzałem nawet na zagraniczne strony z uszczelkami i może trochę taniej by wyszło, ale za 200-300 zł mniej, to nie opłaca się sprowadzać.

Moje zdanie jest takie, że w dwie osoby, można sobie poradzić z montażem, tylko trzeba mieć czas.

Najważniejsze jednak, to znać dokładną grubość okna i ścianki ;-).

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.