Jump to content
misiek_uk

truma vent

Recommended Posts

Lukson
W dniu 29.04.2016 o 14:26, MARIOczy napisał:

Sprawdź "na krótko czy działa went. Jak działa to rozbierz regulator - prawdopodobnie potencjometr do wymiany lub czyszczenia. Doraźnie możesz troche poobracać pokrętłem regulacji nadmuchu. Może zaskoczy ale praca wenta może być nierównomierna i skróci to żywotność potencjometru.

PS

Jakby co chętnie przygarnę nie działającego TEB wenta z regulatorem.

Czy po zdjęciu przedniej obudowy piecyka uzyskam dostęp do przewodów pozwalający na podłączenie wentylatora „na krótko”?
Niby tak powinno być, skoro potencjometr regulacyjny jest zabudowany w tym froncie, ale wole zapytać, zanim zmarznę na kość przy robocie.😉

Czy dobrze myślę, żeby po zdjęciu frontu sprawdzić miernikiem potencjometr?

I co jeszcze może być przyczyną braku działania wentylatora? Nie, że wolno kręci czy coś, tylko w jednym sezonie działał elegancko, a teraz cisza.

W końcu sierpnia musiałem odpalić grzanie i ze zdziwieniem stwierdziłem, że piec grzeje, ale wentylator nie działa w żadnej pozycji pokrętła. Po powrocie padło aku, nie miałem jak się tym zająć ani podłączyć budki pod 230V i dopiero teraz zaczynam ogarniać. Straty są, bo w rezultacie została woda w układzie, ale to w wątku o spuszczaniu wody na zimę, tu nie będę śmiecił.

jacekzoo

Wentyltor jest od tyłu, musisz zdjąć podłogę szafy. 

może tu coś podpatrzysz, też mnie wiatrak zaskoczył

Piotrekm13

Bez wymontowania wentylatora może być ciężko podłączyć na krótko. A przynajmniej niewygodnie. Stoisz pochylony z głową w szafie i grzebiesz za piecem na poziomie podłogi. 

Dokładnie nie pamiętam co tam trzeba było, ale u mnie wymontowanie całej dmuchawy to było kilka minut. Też się wahałem, a okazało się że moment i miałem całość w garażu do dalszego "grzebania".

Oloamator

Czy robił ktoś może samodzielnie rozprowadzanie temperatury po przyczepce? Moj piecyk trumaventa nie posiada, a zestaw orginalny tani niestety nie jest 😉 ( Adria Altea 502DT )

filipert
2 godziny temu, Oloamator napisał:

Czy robił ktoś może samodzielnie rozprowadzanie temperatury po przyczepce? Moj piecyk trumaventa nie posiada, a zestaw orginalny tani niestety nie jest 😉 ( Adria Altea 502DT )

Poszperaj na forum

Najprościej zawiesić jakiś wentylatorek na obudowie, ale jak chcesz dobrze dystrybuować ciepło, to raczej zostają oryginalne podzespoły. 

Oloamator

Od razu orginalne podzespoły 🙂 Polak potrafi, więc poczekam na opracowania z turbinami od kominków, wentylatorami komputerowymi albo went komór silnikowych 😁 wierzę w naszych majsterkowiczów 

BIGL

Jak coś to mam kompletny 230V na zbyciu ;)

Oloamator
W dniu 17.01.2022 o 13:46, BIGL napisał:

Jak coś to mam kompletny 230V na zbyciu ;)

Myślę bardziej o 12 bo często na dziko jeździmy...