Skocz do zawartości

Tylna szyba do N126


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

W sumie jak w temacie - kompletnie rozwaliła mi się (popękała i kawałkami odpadła) tylna szyba w przyczepce N126 (rok produkcji 1983).

Czy ktoś się orientuje gdzie w woj. Kujawsko-Pomorskim (konkretnie rzecz biorąc w Bydgoszczy lub jej okolicach) można zakupić taką szybę?

Jeżeli nie w okolicy nikogo, to czy ktoś zna jakiś sklep internetowy?

 

Kolejne pytanie - czy muszę wymieniać wszystko - znaczy się mechanizm podnoszenia szyby, uszczelki, itp, czy wystarczy jak samą szybę wymienię??

 

Przyznam się, że jestem kompletnie zielony, jeżeli o to chodzi.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!!!

 

Pozdrowionka

 

Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W końcu ktoś z Bydgoszczy z niewiadówką.

Wysłałem Ci na priva dane sklepu.

 

http://sklep.przyczepyserwis.pl/catalog/

 

Mój telefon masz w profilu.Jak potrzebujesz pomocy to dzwoń śmiało,wszystko Ci powiem co i jak z wymianą tej szyby.

Szybę sprzedają razem z podnośnikami,klameczkami itp.

Kosztuje około 240złotych jak dobrze pamiętam.

Sam wymieniałem ze 2 tygodnie temu.

 

Jak znajdę trochę czasu jakiegoś wieczorka,to mogę do Ciebie podjechać i pokazać jak się wymienia. :hop1::hop1:

 

Spójrz sobie tutaj:

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1123

 

Z wymianą takiej szyby jest troszkę roboty,bo trzeba odkręcić zawiasę okna,czyli tą listwę aluminiową nad oknem.

Jak wkręty są zardzewiałe,to robi się problem,bo nie ma jak ich odkręcić.

Wkręty są przykręcone do drewnianej listwy,która jest między 2 warstwami z laminatu(zewnętrzna i ta w koło okna od środka).

Jak elementy drewniane nie są spruchniałe,to nie powinno być większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
:swieca: Równierz mi trzeba szybę tylnią dp NIewiadów N126n z 1987 r nie moge nigdzie znalesc wiec bardzo bym prosil o pomoc jka najszybsza

Pozdrawiam Damian :)

 

a skad jestes? Firma ktora podal sowa tez ma wysylke moze zadzwon?? Sam u nich graty kupowalem sa wporzadku tylko Sowa ma blizej tzn ja musze jechac zawsze koło niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę podpowiedzieć sam wymieniałem w czerwcu koszt ok 300 zł w Olsztynie w sklepie serwisowym i podpowiedziano mi żeby wymienić uszczelkę ( z czasem twardnieją i może to doprowadzić do popękania nowej ) trochę sceptycznie to przyjąłem lecz zakupiłem luzem 13 mb i wymieniłem wszystkie uchylne , po ulewach sprzed tygodnia nie żałuję krawędzie nowych uszczelek są elastyczne miękkie dobrze uszczelniają

jeżeli chodzi o zamki to ja kupiłem z podnośnikami i zamkami rozmawiałem w Niewiadowie to tak są kompletowane

uszczelkę kupisz w www.ssdolsztynek .pl

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.