Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

może kiedyś miał wpływ, jak instalki gazu były liche, np. samochód nie trzymał obrotów,lub gasł podczas jazdy, albo odwrotnie: np: obroty wariowały-to się zgodzę. ale dziś przy dobrej instalce ma się to jak piernik do wiatraka. Ogółem fajnie jak ASB ma możliwość sekwencyjnej zmiany, jak ma to miejsce u mnie...dla mnie bajka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że podstawa to założyć gaz sterowany kompem auta. Wtedy nic nie będzie się działo. Nie będzie miało znaczenia, czy jest to automat, czy manual.

 

Ja zakładam firmy BRC tak więc zobaczę co będzie. Ale czym jest sterowane to nie wiem. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to sprawdzony sterownik i wiesz co zakłada Ci monter to ok.

Możesz później nam napisać co i jak.

No i najważniejsze jak jeździ na LPG.

 

Zakładam te instalacje w swoich autach od dwunastu lat, tak więc myślę że i teraz się nie zawiodę, tak myślę. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRC

Kiedyś jak kupowałem swoje Mondeo do pracy, instalka w nim była niesprawna.

Auto było własnością inwalidy i do puki jeździło, (czyt: tyłek woziło) ok było.

Gość po 2 latach zaniedbał okresowy przegląd i komp od BRC "zatrzymał się".

Mondeo kulało, o litość błagało na Pb tak długo, aż doprowadziłem je do wszelkiej prawidłowości w pracy silnika i ASB.

Potem wizyta u gazownika. Czarodziej cuda zdziałał i orzekł, że ktoś kiedyś na taką instalkę wydał fortunę...

Istotnie, bo auto było wyszukane/wyszykowane dla inwalidy "pod lewą nogę" .

Czyli przesunięcia pedałów, ASB, klima i wsie wygody, w tym LPG z górnej półki. Stąd mój wyjątkowy nabytek i pełne zadowolenie z BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wojtek instalki LPG pod inwalidę się nie tworzy :) :) :).

Wydaje mnie się, że systemy LPG są dziś tak dobre jak te zarządzające pracą na PB.

Ja 10 lat temu zakładałem BRC do Opla Vectry 2,5 V6.

Auto szarpało, dusiło się i gasło.

Po kilku latach ten sam producent BRC zrobił sterownik tak dobry,że nie odczuwało się różnicy między PB a LPG. Nic a nic. To jest właśnie ten postęp. A dziś to już zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wojtek instalki LPG pod inwalidę się nie tworzy :) :) :).

(...)

 

No tak, ale się dobiera, jak sądzę miała być niezawodna, najlepsza itd żeby niepełnosprawny człowiek poruszał się tam gdzie chce a nie tam gdzie musi (serwisy). Tak sądzę, bo tu opieram się na opinii gazownika a auto jak kupiłem było strasznie technicznie zaniedbane... Puki tyłek woziło ok było, a olej na czas już był nie ważny, wiesz o czym myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten silnik nie jest aż tak skomplikowany aby sekwencyjna instalacja gazowa nie działała.

 

 

A dlaczego miała by sekwencja nie działać.

Działać będzie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.