Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, gryczak napisał:

przed wakacjami zamontowałem dodatkową  chłodnicę

 

i masz spokój , tak powinno być robion przy montażu haka

6 minut temu, Zulos napisał:

ja pojeżdżę I sezon ufając fabrycznej i monitorując temperaturę.

może być za późno, przegrzanie nie zepsuje skrzyni od razu (chyba, że mocno dasz w palnik) tylko drastycznie skraca jej żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

może być za późno, przegrzanie nie zepsuje skrzyni od razu (chyba, że mocno dasz w palnik) tylko drastycznie skraca jej żywotność

Mam nadzieję, że dodatkowa fabryczna chłodnica będzie ogarniać system z przyczepą (na pewno w górach pomocne będą łopatki), a monitorowanie temperatury pokaże sytuację.

W przyszłym roku południa Chorwacji nie przewiduję, za to będzie skok przez Alpy do Włoch (S6 - czyli w zasadzie 2 podjazdy) i niemiecka Chorwacja (czyli Istria), więc długich, męczących i ekstremalnych podjazdów nie będzie (o wypadach na Węgry nie wspomnę, bo tu nic po drodze się nie dzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dodatkowa fabryczna chłodnica będzie ogarniać system z przyczepą (na pewno w górach pomocne będą łopatki), a monitorowanie temperatury pokaże sytuację.
W przyszłym roku południa Chorwacji nie przewiduję, za to będzie skok przez Alpy do Włoch (S6 - czyli w zasadzie 2 podjazdy) i niemiecka Chorwacja (czyli Istria), więc długich, męczących i ekstremalnych podjazdów nie będzie (o wypadach na Węgry nie wspomnę, bo tu nic po drodze się nie dzieje).
Bez przesady. Na autostradzie jakie możesz mieć maksymalnie nachylenie? Chyba 6 %. Każde sprawne auto powinno sobie poradzić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego na razie 1 sezon z automatem będzie trasami z mniejszym obciążeniem i z monitorowaniem temperatury.

A jak za rok się samochód dotrze, to może spróbuję go prześcigać przez BiH do Dubrownika i Jadranską do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

@gryczak masz jakoś ogarnięte, że jak nie holujesz przyczepy (/ termostat reagujący na temperaturę progową) żeby chłodnica była odcięta?

Czujnik temp. Oleju w ASB wskazuje mi ze nagrzewanie do ok 45 stopni ( czyli jazda miejska ) zajmuje mu tyle samo czasu co bez dodatkowej 2 chlodnicy. Poznaje to tez po tym ze tę temperature osiagam niemal w tym samym miejscu kiedy jade do pracy. ??. Natomiast pod obciazeniem i w wysokich temp zew wartosc temp oleju nie przekraczala max 82 stopni. Ale to bylo w Serbii i na dluuuuugich podjazdach na autostradzie przed Dubrownikiem. 

ponizej zdjecie z term. W aucie ktore stalo na parkingu przed restauracja w Serbii .Masakra 

20180813_152005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czech napisał:

Który automat lepszy ? DSG Volkswagen, czy 9-biegów w Jeep Renegade

Może podaj roczniki itd? Przecież nawet ja wiem, ze dsg może być mokre i suche,  a co tego w kilku wersjach. Mówią, że DQ500 się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.