Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mandrol napisał:

(...) niepokoiła mnie temperatura cieczy chłodzącej w ok. 110-125C przy temperaturze zewnętrznej powietrza 27C. Prędkość w okolicach 60km/h, czasem 90-100km/h.

Po powrocie sprawdziłem temperaturę podczas jazdy solo- cały czas ok. 100C a raz doszło nawet do 115C. Temperatura na wyświetlaczu w przypadku 100C czy 125C dokładnie na środku skali- niestety nie pokazuje wartości liczbowych.

(...)

Auto nowe czy używane ?

hak oryginał czy dokładany ?

może montaż haka wymaga wymiany chłodnicy i wentylatorów jak jest w niektórych autach ?

nie znam się  na LR ale od jakiegoś czasu posiadam interface na OBD i też monitoruje w swoich autach różne parametry na bieżąco i moim zdaniem dużo za dużo

u mnie przy jeździe z przyczepą max temp wody jaką osiągnąłem to 98 st  a w normalnych warunkach nie przekracza 87-95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na holownik pod Cezarem..... widziałem w tym tygodniu najnowszego Internationala bez przebiegu. IGŁA !

Ten zapewne miałby temperaturę zawsze w normie..  ?

A tak  na poważnie - nie wiem jak w Disco ale miałem podobne przygody w Mitsu . 5 wyjazdów do Cro . 3 razy temp była normalna a 2 następne razy temperatura była lekko mówiąc mogąca zakończyć przygodę. Po wielu poszukiwaniach problemu okazało się ,że przyczyną było księgowe dziadostwo bo starsza wersja to grubość chłodnicy 30mm a nowsza to 16mm. Dopóki było nowe to dawało rady na styk a jak już lekko zmulone to  ...problem. Solo do dziś jest bez zarzutu.

Oby w Disco też nie okazało się ,że dziadowanie producenta skutkuje problemami klienta.

Mandrol - a jakie konkretnie jest to Disco i rok produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarosław69 napisał:

(...)

Po gwarancji mam zamiar odłączyć to dziadostwo na stałe -  nie wiem tylko czy w każdym aucie da się to wykastrować.

Zulos - kiedy odbiór ???

jak masz auto z grupy VAG to można,  chyba że najnowsze z najnowszych to może być problem z komunikacją ale zapewne kwesta czasu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jarosław69 napisał:

suzu - już wiem ,że w moim można. Nawet przestało mnie to wqq. Po prostu wyrobił mi się odruch i tyle.

Przyznam ,że początek był irytujący !

idzie się przyzwyczaić, ja mam aktywny SS pomimo że mógłbym go zdezaktywować na stałe jednym kliknięciem

w nawyk mi już weszło wyłączenie go po uruchomieniu auta z to używam zawsze na wahadłach i przejazdach kolejowych których w mojej okolicy nie brakuje, wolę postać sobie w ciszy

skrzynią też nie mieszam,  w zależności od auta jeżdżę na "D" lub "S" przerzucanie na "N" czy "P" w czasie jazdy czy krótkich postojów  nie ma sensu

4 minuty temu, Commander napisał:

Witam.

(...)

Moim skromnym zdaniem temperatura 125 to śmierć dla skrzyni. Nie wierzę w prawidłowość odczytu. 

kolega pisał o temperaturze cieczy chłodzącej

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cezarr napisał:

a jakie DMC przyczepy?

Było 1200kg i raczej nie przekroczone ,teraz jest ok. 1350-1400 i to czuć. W każdym razie taka sytuacja miała miejsce z lżejsza przyczepą. Auto ma już 11 lat więc już dużo za nim. 

Tak jak wyczytałem na forum lepiej trzymać auto na wyższych obrotach bo szybciej pracuje pompa wody i myślę, że jest odrobinę chlodniejszy-znaczy wolniej się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac28 napisał:

Było 1200kg i raczej nie przekroczone ,teraz jest ok. 1350-1400 i to czuć. W każdym razie taka sytuacja miała miejsce z lżejsza przyczepą. Auto ma już 11 lat więc już dużo za nim. 

Tak jak wyczytałem na forum lepiej trzymać auto na wyższych obrotach bo szybciej pracuje pompa wody i myślę, że jest odrobinę chlodniejszy-znaczy wolniej się grzeje.

to faktycznie temperatura Trochę za wysoka ale czasami pomaga płukanie lub wymiana chłodnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandrol, jestes pewien że to temp plynu chłodzącego a nie oleju? Strasznie wysoko jak na płyn, nie wydaje mi się to możliwe. U mnie 130 stopni plynu to juz czerwone pole i zakaz dalszej jazdy. 

Natomiast w przypadku oleju... w gorach 130 stopni widze bardzo czesto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Auto nowe czy używane ?

hak oryginał czy dokładany ?

może montaż haka wymaga wymiany chłodnicy i wentylatorów jak jest w niektórych autach ?

 

10 godzin temu, Jarosław69 napisał:

Mandrol - a jakie konkretnie jest to Disco i rok produkcji ?

Discovery Sport z 2017 r, przebieg 13 tyś. km, dołożony w serwisie dedykowany do Sporta hak Brinka z wiązką, moduł fabrycznie już siedzi w bagażniku więc LR przygotowany na ewentualność holowania cepki. Do tego każde Disco Sport ma asystenta przyczepy.

10 godzin temu, Commander napisał:

Moim skromnym zdaniem temperatura 125 to śmierć dla skrzyni. Nie wierzę w prawidłowość odczytu. 

Jacku, też bym nie wierzył gdybym kilka dni wcześniej nie jechał moją Elką załadowaną na full i specjalnie sprawdzałem temperaturę podczas holowania towarówki. Przywiozłem z Zakopanego dosyć sporo kilogramów kamieni rzecznych i podczas jazdy przez Słowację, Korbielów i bielskie góreczki ani razu temperatura nie pokazała więcej niż 97C.

7 godzin temu, dudek_t napisał:

Mandrol, jestes pewien że to temp plynu chłodzącego a nie oleju? Strasznie wysoko jak na płyn, nie wydaje mi się to możliwe. U mnie 130 stopni plynu to juz czerwone pole i zakaz dalszej jazdy. 

Natomiast w przypadku oleju... w gorach 130 stopni widze bardzo czesto. 

Szkoda, że nie zapodałem fotek- idiota ze mnie:D Na 100% temperatura cieczy bo Piston chyba nie pokazuje temperatury oleju. Następnym razem zainstaluję DashCommand- on jest podobno lepszy w te klocki...

5 godzin temu, AdamH napisał:

Miałem LR Disko3 + przyczepa ważąca około 2200 kg.

Nigdy takiej temperatury nie widziałem. Nawet na wspinaczkach off-roadowych się nie grzał.

Może TTTM? Jak wspomniałem, to są odczyty z aplikacji Piston a na kokpicie wskazówka idealnie w połowie. Podczas rozgrzewania samochodu wskazówka powoli idzie do góry i zatrzymuje się idealnie w połowie po osiągnięciu ok. 90C i tam została nawet wtedy, kiedy aplikacja pokazała te 125C. Po powrocie z Korei podjadę do kumpla mechanika, żeby zmierzyć odczyty profesjonalnym komputerkiem. Handlowiec z LR milczy ale też nie spodziewałem się odzewu. Będzie trzeba do nich podjechać jeśli odczyty z komputera się potwierdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest nadzieja, że aplikacja źle odczytuje. Natomiast tak jak pisałem wielu producentów nie informuje kierowcy za wczasu a wskaźnik idzie w górę 30C powyżej poziomu normalniego. Pytanie co na to węże w układzie chłodzenia. Że wzrostem temperatury wzrasta ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

wielu producentów nie informuje kierowcy za wczasu a wskaźnik idzie w górę 30C powyżej poziomu normalniego.

wielu producentów to nie instaluje w ogóle wskaźnika temperatury cieczy, więc co tu mówić o dokładności jak już wskaźnik jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.