Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

maarec - info dla Ciebie.

Przejechałem wczoraj 1200 kilometrów Multivanem w automacie w wersji High,

Dla mnie rozczarowanie bo :

- akustyczna nędza jak mój pierwszy z 2003 roku - głośność wewnątrz  (ten nie był mój - wypożyczony)

- taborety - wszystkie to dramat - twarde , wąskie , krótkie  a miejsca jest sporo żeby były nieco wygodniejsze (grubas nie jestem) - te mają wyprofilowanie deski do prasowania

- schowki - kiepściutko - wokół foteli mnóstwo przestrzeni...martwej proszącej się o schowki

- wyciszenie nędza - do 130 po gładkim jako tako ale powyżej słychać wszystko co mijasz i wyprzedzasz

- o spalaniu nie piszę bo było dość szybko

- automat - bardzo poprawna praca

- silnik pomimo rozkręcenia to jednak jest dość ...mały jak na takie auto. O ile w solo jeszcze ....to w zestawie już nie za bardzo gdy ogon cięższy

- największy plus - kubatura bagażnika gdyby wywalić 3-ci rząd ....wręcz fantastyczna , bo przy 3-ch rzędach jest miejsce tylko ...na kanapki

A wszystko to w kontekście kosmicznej ceny.

Reasumując - za tą cenę - przegięcie !

Za 100 tysięcy mniej - byłby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim silnikiem jechałeś? I pytanie czy auto z pakietem akustycznym?

W środę biorę vklasę na jazdy, przy okazji będzie ona do sprzedania za ok 175netto więc nieźle bo ma ledy i skórę plus jakieś dodatki. To ponad 25.000mniej od multivana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rychłą przesiadką na pierwszy automat mam do Was pytanie:

Jeżdżąc manualem często stając np. na długiej zmianie świateł i na pochyłości, żeby nie dusić pedału hamulca, wrzucam na luz i zaciągam ręczny.

Jak to wygląda z automatem?

Raczej nie wypina się skrzyni z D na światłach, tylko właśnie dusi hamulec. Jeśli puścimy hamulec na D, to - jak rozumiem - auto zacznie samo delikatnie jechać, nawet bez gazu, tak?

Czy jeśli przy włączonym D, zaciągniemy ręczny, to nie załatwimy skrzyni? Czy można tak robić i auto po prostu nie będzie jechać dopóki ręcznego nie zwolnimy (na tej samej zasadzie co hamowanie hamulcem nożnym)?

Czy jednak, żeby nie dusić nożnego, to trzeba by przełączyć skrzynię na N i wówczas zaciągnąć ręczny?

Może to i głupie wątpliwości, ale automatem przejechałem się w swoim życiu 2-3 razy na krótkich odcinkach i nie mam doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rychłą przesiadką na pierwszy automat mam do Was pytanie:
Jeżdżąc manualem często stając np. na długiej zmianie świateł i na pochyłości, żeby nie dusić pedału hamulca, wrzucam na luz i zaciągam ręczny.
Jak to wygląda z automatem?
Raczej nie wypina się skrzyni z D na światłach, tylko właśnie dusi hamulec. Jeśli puścimy hamulec na D, to - jak rozumiem - auto zacznie samo delikatnie jechać, nawet bez gazu, tak?
Czy jeśli przy włączonym D, zaciągniemy ręczny, to nie załatwimy skrzyni? Czy można tak robić i auto po prostu nie będzie jechać dopóki ręcznego nie zwolnimy (na tej samej zasadzie co hamowanie hamulcem nożnym)?
Czy jednak, żeby nie dusić nożnego, to trzeba by przełączyć skrzynię na N i wówczas zaciągnąć ręczny?
Może to i głupie wątpliwości, ale automatem przejechałem się w swoim życiu 2-3 razy na krótkich odcinkach i nie mam doświadczenia...
Dusić nożny

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z rychłą przesiadką na pierwszy automat mam do Was pytanie:
Jeżdżąc manualem często stając np. na długiej zmianie świateł i na pochyłości, żeby nie dusić pedału hamulca, wrzucam na luz i zaciągam ręczny.
Jak to wygląda z automatem?
Raczej nie wypina się skrzyni z D na światłach, tylko właśnie dusi hamulec. Jeśli puścimy hamulec na D, to - jak rozumiem - auto zacznie samo delikatnie jechać, nawet bez gazu, tak?
Czy jeśli przy włączonym D, zaciągniemy ręczny, to nie załatwimy skrzyni? Czy można tak robić i auto po prostu nie będzie jechać dopóki ręcznego nie zwolnimy (na tej samej zasadzie co hamowanie hamulcem nożnym)?
Czy jednak, żeby nie dusić nożnego, to trzeba by przełączyć skrzynię na N i wówczas zaciągnąć ręczny?
Może to i głupie wątpliwości, ale automatem przejechałem się w swoim życiu 2-3 razy na krótkich odcinkach i nie mam doświadczenia...

Sprawdź czy przypadkiem nie ma tam automatu z funkcją auto hold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Auto Hold to zatrzymujesz się i możesz puścić hamulec. Do momentu muśnięcia gazu auto się nie ruszy i nie będzie "pełzać". Jak nie masz to noga na hamulcu. ABSOLUTNIE żadnego przełączania na N czy P. Chyba że to naprawdę długi postój a nie w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

A czy nie jest tak, że ewentualne Auto Hold (czy jak tam zwał) zapobiega jedynie staczaniu się w tył (czyli jak zatrzymujemy się pod górę, a nie z górki)?

W obecnym modelu z manualem mam coś, co nazywa się jakimś tam systemem wspomagającym ruszanie na wzniesieniu, ale to tylko zapobiega staczaniu się samochodu w tył po puszczeniu hamulca i działa przez moment od jego puszczenia, umożliwiając płynne ruszenie. Rozumiem, że ten cały AutoHold to coś całkiem innego, co ma zapobiegać ruszeniu samochodu obojętne wprzód czy w tył aż do momentu wciśnięcia pedału gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał:

Dzięki!

A czy nie jest tak, że ewentualne Auto Hold (czy jak tam zwał) zapobiega jedynie staczaniu się w tył (czyli jak zatrzymujemy się pod górę, a nie z górki)?

Nie, auto hold w automacie to auto hold. Czyli jak się zatrzymujesz to automatyczny ręczny blokuje Ci auto. Dodając gazu zwalniasz automatyczny ręczny i ruszasz. Nie musisz dusić hamulca, nie świecisz światłami stopu po oczach.

 

Cytat

W obecnym modelu z manualem mam coś, co nazywa się jakimś tam systemem wspomagającym ruszanie na wzniesieniu, ale to tylko zapobiega staczaniu się samochodu w tył po puszczeniu hamulca i działa przez moment od jego puszczenia, umożliwiając płynne ruszenie. 

To o czym mówisz to wspomaganie ruszania na wzniesieniu. Różnie się to nazywa u różnych producetnów. Auto hold natomiast to jedna uniwersalna nazwa.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Nie, auto hold w automacie to auto hold. Czyli jak się zatrzymujesz to automatyczny ręczny blokuje Ci auto. Dodając gazu zwalniasz automatyczny ręczny i ruszasz. Nie musisz dusić hamulca, nie świecisz światłami stopu po oczach.

nie do końca automatyczny ręczny. Po prostu system utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym dobra sprawa bo działa na 4 koła, co czasem może uratować na lodzie :)

Natomiast ja bez funkcji auto hold auta z automatyczną skrzynią bym nie kupił. Dzwoń, pytaj, może dasz radę domówić.

Mając taki system np w VW jak załączysz jeszcze aktywny tempomat to kierowca przyda się tylko do muśnięcia gazu, nawet w mieście. Jedynie czasem kierownicy trzeba by dotknąć.

4 minuty temu, Zulos napisał:

Spytam dealera, ale wydaje mi się, że tu tego nie będzie bo ten system jest chyba tylko w samochodach z elektronicznym ręcznym, a u mnie jest tradycyjna wajcha.

nic bardziej mylnego, wymieniałbyś silnik od ręcznego co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dudek_t napisał:

Na 99% nie będziesz miał tego w S crossie. Czyli noga na hamulcu i NIE RUSZAĆ WYBIERAKA.

Biorąc pod uwagę fakt, że ten samochód jest tak zaawansowany technologicznie jak cep, to zapewne masz rację;-).

D, Alleluja i do przodu!:-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Suzuki nie znalazłem informacji. Bardzo mało wiadomości na temat automatu w S cross. Zobaczyłem zdjęcia z innych rynków z AT i nigdzie nie widać przycisku Auto Hold. A przycisk być musi bo system utrudnia precyzyjne manewrowanie i musi być opcja jego wyłączenia na żądanie. Stąd myślę że u Ciebie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.