Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Zulos napisał:

Drodzy Koledzy,

proszę Was o ocenę, czy użytkowaliście i macie jakieś uwagi do automatu Aisin AWTF-80 SC.

Tu jest lista samochodów, w jakie był/jest wkładany (jeśli wierzyć Wikipedii):

https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

Zarezerwowałem już S-Crossa z tym automatem, ale jak macie jakieś niedobre doświadczenia - zwłaszcza w kontekście ciągnięcia cepki oczywiście - to byłbym wdzięczny o podzielenie się nimi.

Tak jak już tu kiedyś pisałem Aisin zaleca wymianę oleju co 30000 km i może to jest kluczem do bezawaryjnej pracy skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KlAn napisał:

Tak jak już tu kiedyś pisałem Aisin zaleca wymianę oleju co 30000 km i może to jest kluczem do bezawaryjnej pracy skrzyni.

No na pewno kupując nówkę możemy mieć znacznie większą pewność, że te 100 tys. zrobimy bez problemu z odpowiednią zmianą oleju.

Ale zastanawiam się, czy nie lepiej odpuścić automat... Na pewno skrzynia z cepką będzie miała znacznie większe obciążenie, tym samym - może się mylę - będzie pracować być może na większej temperaturze oleju, co może być problemem... Dobrze myślę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój automat wysypał się po 210 tyś. ale ja kupiłem używane auto, Ty jak kupisz nowe to pewnie nic się nie stanie skrzyni a ryzyko awarii poniesie drugi właściciel. A komfort jazdy jest nieporównywalny, moim następne auto też będzie z automatem i też pewnie używane

Ważne żeby miało chłodnicę oleju a najlepiej dwie, chociaż w moim santku są dwie i to nie pomogło, ale też tak naprawdę nie wiem czy ktoś wcześniej wymieniał olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zulos napisał:

No nie - zamierzam pojeździć max. 4-5 lat, co daje przy moich przebiegach do zrobienia min. 80 a max. 150 tys.

To czym się przejmujesz ?

Nic jej nie zrobisz przyczepą.

Ktoś to chyba oblicza homologujac DMC przyczepy.

Podane przykłady przeze mnie to auta z niewiadomo jakim przebiegiem.

Nowe to nowe.

W dniu Mon Aug 13 2018 o 08:35, suderin napisał:

Ja mam automat w swoim Rextonie 2,7, 5 stopniowa skrzynia mercedesa, nie czuję różnicy jak ciągne za sobą przyczepę czy jadę bez :)

To jest ten sam automat co w Kyronie?

Z kempingiem nic sobie nie robi.

Z lawetą załadowaną w okolicach 2,5t pomagam mu tiptronikiem bo kręci nie potrzebnie pod 3tys.

Skrzynie podobno nieśmiertelne

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ppa 1700 kg , na dachu box i zwinięty ponton który robi ogromne opory powietrza. Tak więc holownik wygląda jak indyjska ciężarówka.

Przy 105km/h widzę około 1700 obrotów i spalanie w okolicach 11,7 L/100.

W nastawach trzeba tylko wybrać opcję z holowaniem ppy i reszta dzieje się sama. Jedynie bardzo strome , długie  zjazdy wymagały redukcji na niższe biegi ,żeby skuteczniej hamować silnikiem głównie z obawy o stan hamulców ppy. Hak fabryczny i wszystko co z tym związane.

Wcześniej był automat japoński (TLC) - o ile z góry nie było za bardzo problemów ( nastaw ręczny max biegu) o tyle pod górę automat chciał wyrwać skrzynię z pod podwozia wkręcając się w baaardzo wysoki pułap obrotów pomimo 450 niutków.  Jechało extra ...ale wyyyło !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już

24 minuty temu, Cezarr napisał:

No dobra ale o  jakim aucie piszesz?

Jeśli już muszę...... OOOO z silnikiem V6. Automat 8-io biegowy.

Edytowane przez Jarosław69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc unikam reklamy. Tu ludzie piszą  -czy da się benzynką w mini-pojemnościach pofikać po świecie z całkiem dużymi przyczepami...co ja się będę odzywał ?

Skromnie milczę ,żeby nie robić dziwnego wizage. Krytykowałem w pewnym momencie LC bo jak na te katalogowe możliwości to auto jest ...dziwne ...ale już nie wracam do tego tematu.

Milknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawdę zastawiają mnie wpisy że ktoś nie czuje że holuje przyczepę  ? ja tam może i wieloma autami
nie jeździłem, ale coś się tam miało i to powyżej 2,7 V6 i zawsze czułem jak coś holowałem.
no ale być może się nie znam i pewnie tak jest,

2 minuty temu, Jarosław69 napisał:

Ogólnie mówiąc unikam reklamy

Spytałem bo będę szukał nowego holownika i już :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.