Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Moi drodzy. Czy ktoś holuje 2.0hdi z skrzynia automatyczną ETA6? Jak się sprawuje w bardziej górzystym terenie (podjazdy większe góry) i do przyczepy i na co dzień? 

Bedewdzięczny za informację bo mam  takie  auto na oku C4 grand Picasso z 2014 roku. Czy szukać dalej w manualu? ( Auto ma przebieg 112tys i raczej nie zakładam aby ktoś wymieniał tam olej w międzyczasie). 

Skrzynia ma chłodzenia ale ponoć półosie są delikatne i można ukręcić..  

Jak by ktoś coś:-) z góry dziękuję 

Ps. 71 stron na temat ciężko szybko ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym spowodować, aby pytanie Baniaka ugrzęzło albo stało się niewidoczne po moim wpisie. Do brzegu zatem. Jeżdżę automatami ponad 20 lat i miałem dwie awarie - jedną po holowaniu przyczepy z łodzią. Fakt, cisnąłem konkretnie. Skrzynia zaczęła się ślizgać, spaliły się podobno sprzęgła. Naprawa nieopłacalna, musiałem kupić drugą używaną. To było Audi A6.

Edytowane przez rowojtek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 18:26, Baniak napisał:

Moi drodzy. Czy ktoś holuje 2.0hdi z skrzynia automatyczną ETA6? Jak się sprawuje w bardziej górzystym terenie (podjazdy większe góry) i do przyczepy i na co dzień? 

Bedewdzięczny za informację bo mam  takie  auto na oku C4 grand Picasso z 2014 roku. Czy szukać dalej w manualu? ( Auto ma przebieg 112tys i raczej nie zakładam aby ktoś wymieniał tam olej w międzyczasie). 

Skrzynia ma chłodzenia ale ponoć półosie są delikatne i można ukręcić..  

Jak by ktoś coś:-) z góry dziękuję 

Ps. 71 stron na temat ciężko szybko ogarnąć. 

Sprawdź czy to aby napewno automat hydrauliczny czy zwykły szajs MCP  czyli skrzynia zautomatyzowana a tej nie poleca się do holowania przyczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Czy ktoś holuje 2.0hdi z skrzynia automatyczną ETA6? Jak się sprawuje w bardziej górzystym terenie (podjazdy większe góry) i do przyczepy i na co dzień?


To normalny automat jednosprzęgłowy.
Sprzedaliśmy już wiele takich karawanigowcom i nie było do tej pory zastrzeżeń.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

EAT6 (a teraz także EAT8) to skrzynie hydrokinetyczne i raczej z dobrymi opiniami.

Zgadza się. Ale koledze @jarobaro chodziło o to aby się upewnić, czy tam na pewno jest prawdziwy automat, czy oszukaniec MCP. W 2014 roku były jeszcze w ofercie wersje właśnie z MCP. Potem PSA całkowicie się z nich wycofała. Na pierwszy rzut oka się niczym nie różnią. MCP mają inne literki przy wybieraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S&A napisał:

Skrzynie zautomatyzowane nie wychodziły z silnikami 2.0HDi (to był twór budżetowy jedynie do 1.6 HDi)

Oczywiście, że wychodziły. I na polskim rynku większość C4P i GP z silnikami 2.0 z I generacji miało właśnie takie skrzynie, a nie prawdziwe automaty. II generacja też na początku była oferowana ze skrzyniami MCP:

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-grand-c4-picasso-2-0-bluehdi-150km-skora-navi-7s-naglosnie-jbl-fv-23-ID6zZdDL.html#72f429008d
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-2-0-hdi-150km-automat-kamera-xenon-skora-navi-7s-masaz-panorama-fv-23-ID6Ap7pP.html#72f429008d

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy,

proszę Was o ocenę, czy użytkowaliście i macie jakieś uwagi do automatu Aisin AWTF-80 SC.

Tu jest lista samochodów, w jakie był/jest wkładany (jeśli wierzyć Wikipedii):

https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

Zarezerwowałem już S-Crossa z tym automatem, ale jak macie jakieś niedobre doświadczenia - zwłaszcza w kontekście ciągnięcia cepki oczywiście - to byłbym wdzięczny o podzielenie się nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

Drodzy Koledzy,

proszę Was o ocenę, czy użytkowaliście i macie jakieś uwagi do automatu Aisin AWTF-80 SC.

Tu jest lista samochodów, w jakie był/jest wkładany (jeśli wierzyć Wikipedii):

https://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC

Zarezerwowałem już S-Crossa z tym automatem, ale jak macie jakieś niedobre doświadczenia - zwłaszcza w kontekście ciągnięcia cepki oczywiście - to byłbym wdzięczny o podzielenie się nimi.

Miałem w Vel Satisie - padła

Kolega C-Max - padła

Siostra w Zafirze chip na 190kucy - chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wilk435 napisał:

Miałem w Vel Satisie - padła

Kolega C-Max - padła

Siostra w Zafirze chip na 190kucy - chodzi

No i się doigrałem...;-)

- Vel Satis to czasy prehistoryczne (i raczej większe silniki i zdecydowanie większe Nm),

- C-Max - z jakiego rocznika, który właściciel, jak użytkowany i dlaczego padła?

- Zafira - pewnie siostra nie ciągnie cepki... - jaki rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.