Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sokes napisał:

mam tourana 2.0 DSG 177km i na haku można 1600kg.

Przy okazji czy ktoś się orientuje gdzie w wawie mogę sprawdzić czy jest i ewentualnie dołożyć dodatkową chłodnicę oleju skrzyni biegów DSG?

Sprawdź w Auto-Wawer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o ciągnięciu cepki automatem w audi?

Który lepszy Multitronic czy S-tronic?

Czy w ogóle nie pchać się w automat?

Multitronic to w ogóle nie jest polecany, a gdzie tu do przyczepy...jak już to stronic a najlepiej chyba stary poczciwy tiptronic

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Cezarr napisał:

Jak myślicie czy podniesienie mocy silnika będzie miało negatywny wpływ na skrzynię biegów :hmm:

Oczywiście, że może mieć. Niektóre skrzynie np mogą nie wytrzymywać zwiększonego momentu i mocy. Musisz sprawdzić pod tym kątem swoją skrzynię.

8 minut temu, jarol napisał:

witam fajna ta lista ale nie które opisane masy się nie zgadzają np.espace 3 przyczepa dmc 1600 kg a tak naprawdę 1100 kg i nic więcej homologacja tego pojazdu nie pozwala przekroczyć  wagi całego zestawu 3400kg dmc  auto waży 2300 dmc + 1100 dmc przyczepa i tyle 

Po pierwsze DMC pojazdu to nie jego waga a jego DMC. Natomiast DMC całego zestawu ogranicza maksymalnej wagą przyczepy, którą danym pojazdem możesz holować, bo to jest określone w polu O1 i O2. W skrócie Pozycja F3 to nie musi być suma pól F2 i O2. Było już o tym wielokrotnie na forum. Poczytaj.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:

czywiście, że może mieć. Niektóre skrzynie np mogą nie wytrzymywać zwiększonego momentu i mocy. Musisz sprawdzić pod tym kątem swoją skrzynię

No właśnie, bo podczas normalnej jazdy raczej nie będzie miało to wpływu na skrzynie bo nie ma przyczepy,  w dodatku
ja mam na haku 1850kg a moja przyczepa ma 1000kg tak więc nawet przy holowaniu samej przyczepy mam duży zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Jak myślicie czy podniesienie mocy silnika będzie miało negatywny wpływ na skrzynię biegów :hmm:

Ten typ skrzyni, a jest to prawdopodobnie F4A51 wspołpracował z trzylitrową v6 w Mitsubishi, więc jakiś zapas wytrzymałości na pewno jeszcze ma, zresztą Santa Fe, a raczej tylko samo Fe:D wychodziło z podniesioną do 125 KM mocą , więc nie ma się czego obawiać, tym bardziej, że masz lekką cepę i zadbane auto.
Myślę, że To pytanie dotyczyło Twojego auta

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KlAn napisał:

Ten typ skrzyni, a jest to prawdopodobnie F4A51 wspołpracował z trzylitrową v6 w Mitsubishi, więc jakiś zapas wytrzymałości na pewno jeszcze ma, zresztą Santa Fe, a raczej tylko samo Fe:D wychodziło z podniesioną do 125 KM mocą , więc nie ma się czego obawiać, tym bardziej, że masz lekką cepę i zadbane auto.
 

No właśnie o to mi chodzi Andrzej jak mam przyczepę o DMC 1000 kg czyli 850kg poniżej teoretycznej możliwości 
mojego holownika, a więc zwiększając moc silnika i holując moją przyczepę nie powinno mieć to wpływu na skrzynię biegów  :hmm:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

No właśnie o to mi chodzi Andrzej jak mam przyczepę o DMC 1000 kg czyli 850kg poniżej teoretycznej możliwości 
mojego holownika, a więc zwiększając moc silnika i holując moją przyczepę nie powinno mieć to wpływu na skrzynię biegów  :hmm:
 

Wpływ jakiś pewnie będzie to miało, ale myślę ,ze nie taki którym należało by się przejmować. Ja sam coraz bardziej zastanawiam się nad wirusem na 195KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Pany jeszcze się tylko upewnię bo chyba już powoli wyczerpuję pulę pytań :P

Po lekturze na forum o silnikach i skrzyniach to rozumiem, że silnik 2.0 HDI 180KM i 400Nm w automacie 6 biegowy z budką 1000kg poradzi sobie jak Reksio z szynką? 

Ewentualnie 2.0 HDI 150KM i 370Nm manual ale jeśli DMC przejdzie i spełnią się nasze oczekiwania a cenowo się dogramy to zdecydowanie automat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Benior napisał:

Po lekturze na forum o silnikach i skrzyniach to rozumiem, że silnik 2.0 HDI 180KM i 400Nm w automacie 6 biegowy z budką 1000kg poradzi sobie jak Reksio z szynką? 

Ewentualnie 2.0 HDI 150KM i 370Nm manual ale jeśli DMC przejdzie i spełnią się nasze oczekiwania a cenowo się dogramy to zdecydowanie automat. 

:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Pany jeszcze się tylko upewnię bo chyba już powoli wyczerpuję pulę pytań
Po lekturze na forum o silnikach i skrzyniach to rozumiem, że silnik 2.0 HDI 180KM i 400Nm w automacie 6 biegowy z budką 1000kg poradzi sobie jak Reksio z szynką? 
Ewentualnie 2.0 HDI 150KM i 370Nm manual ale jeśli DMC przejdzie i spełnią się nasze oczekiwania a cenowo się dogramy to zdecydowanie automat. 
Nawet nie odczujesz takiej przyczepy przy tym silniku :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.