Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Ponadto, nie ma sensu ograniczać skrzyni do 3 czy 4 biegu poza programem D .

I co z tego że w D używany jest czasami nadbieg?

Jak skrzynia uzna że jej za ciężko to sobie zredukuje sama, a robi to bardzo często i dobrze, bo po co się męczyć?

Nikt jej nie zmusza do ciągłej jazdy na nadbiegu i nawet w Tip-tronic'u nadbiegu wbić się nie da. Max bieg w T/t to program D a ten zaś, sam sobie decyduje który aktualnie bieg jest odpowiedni.

Nie mylić tego zjawiska z manualnym nadbiegiem @50km/h z budką na haku. Tu dopiero można zarżnąć sprzęgło lub skrzynię, poprzez głupawe myślenie że jak wolniej się kręci to mniej pali.

Automat te bzdety z głowy obligatoryjnie wybija bo on sam najlepiej wie, jaki bieg mu aktualnie pasuje i chwała automatom.

Z wymianą co rok, dość drogiego ATF2/3/4 bym mocno polemizował pod kątem sensowności , ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

Wymiana co 100tys km jest wystarczająca, po co wymieniać świeży olej na świeższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, nie ma sensu ograniczać skrzyni do 3 czy 4 biegu poza programem D .

I co z tego że w D używany jest czasami nadbieg?

Jak skrzynia uzna że jej za ciężko to sobie zredukuje sama, a robi to bardzo często i dobrze, bo po co się męczyć?

Nikt jej nie zmusza do ciągłej jazdy na nadbiegu i nawet w Tip-tronic'u nadbiegu wbić się nie da. Max bieg w T/t to program D a ten zaś, sam sobie decyduje który aktualnie bieg jest odpowiedni.

Nie mylić tego zjawiska z manualnym nadbiegiem @50km/h z budką na haku. Tu dopiero można zarżnąć sprzęgło lub skrzynię, poprzez głupawe myślenie że jak wolniej się kręci to mniej pali.

Automat te bzdety z głowy obligatoryjnie wybija bo on sam najlepiej wie, jaki bieg mu aktualnie pasuje i chwała automatom.

Z wymianą co rok, dość drogiego ATF2/3/4 bym mocno polemizował pod kątem sensowności , ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

Wymiana co 100tys km jest wystarczająca, po co wymieniać świeży olej na świeższy.

 

U mnie producent zaleca wymianę co 80 tysięcy...Jest to mniej niż 100, ale faktycznie wymiana oleju co rok, to przesada i to wcale nie lekka. No chyba, że ktoś wykręca takie ilości km.

Z tym myśleniem skrzyni to nie jest tak do końca- ja mam mimo, że starą, to dość zaawansowaną skrzynię w swoim ( wynalazek Mitsubishi- invecs) i niestety podczas jazdy na D przy bardzo spokojnej jeździe przełącza na ostatni bieg, a jak pisałem wcześniej w przypadku mojego silnika nie wychodzi to najlepiej,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod górę wskazany jest wjazd na 2 lub 3 biegu - po prostu włączamy 3 bieg i ASB sama decyduje jak przełączać biegi . O tym już pisałem zresztą wcześniej.

 

Niby tak jest ale każdy mówi coś innego, tak czy siak z tym blokowaniem biegów też gdzieś czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie można znależć cuda. Pisać mogą wszyscy i co im na język ślina przyniesie.

ASB wymyślono po to by autami mogli jeżdzić nawet nieudacznicy. ASB ma myśleć za nas - i robi to zwykle lepiej.

Więc proszę - ustawcie na D i koniec. Nie kombinujcie. Dbajcie tylko o olej.

AH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie można znależć cuda. Pisać mogą wszyscy i co im na język ślina przyniesie.

 

- "flejm", to ostatnia rzecz, w którą chciałbym wejść. Jednak reszta wypowiedzi Wielce Czcigodnego Kolegi została przez Niego samego zdefiniowana w powyższych dwóch zdaniach. Co do meritum - sprawa jazdy z ASB i ciągnięcia przyczepy jest w pewnych przypadkach mocno indywidualna. Producent mojego auta STANOWCZO zaleca w trakcie takiej zabawy przełączenie na bieg czwarty. Roma locuta causa finita. Skrzynia Aisin Warner 55-50SN. Moja najdelikatniejsza z możliwych sugestia - proszę nie uogólniać.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie można znależć cuda. Pisać mogą wszyscy i co im na język ślina przyniesie.

ASB wymyślono po to by autami mogli jeżdzić nawet nieudacznicy. ASB ma myśleć za nas - i robi to zwykle lepiej.

Więc proszę - ustawcie na D i koniec. Nie kombinujcie. Dbajcie tylko o olej.

AH

 

 

- "flejm", to ostatnia rzecz, w którą chciałbym wejść. Jednak reszta wypowiedzi Wielce Czcigodnego Kolegi została przez Niego samego zdefiniowana w powyższych dwóch zdaniach. Co do meritum - sprawa jazdy z ASB i ciągnięcia przyczepy jest w pewnych przypadkach mocno indywidualna. Producent mojego auta STANOWCZO zaleca w trakcie takiej zabawy przełączenie na bieg czwarty. Roma locuta causa finita. Skrzynia Aisin Warner 55-50SN. Moja najdelikatniejsza z możliwych sugestia - proszę nie uogólniać.

:-)

 

To chyba zależy od auta i skrzyni biegów w niej zastosowanej, Adam i Ty macie nowoczesne auta mocne i z nowoczesnymi automatami tak więc jazda

nimi na pewno będzie się różniła od jazdy moim już wiekowym samochodzikiem. :-]

Pozdrawiam. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie można znależć cuda. Pisać mogą wszyscy i co im na język ślina przyniesie.

ASB wymyślono po to by autami mogli jeżdzić nawet nieudacznicy. ASB ma myśleć za nas - i robi to zwykle lepiej.

Więc proszę - ustawcie na D i koniec. Nie kombinujcie. Dbajcie tylko o olej.

AH

 

Z tym się nie zgodzę. Gdybym swoim autem (skrzynia 4HP20) z przyczepą wjeżdżał pod górę na "D" to na 100% uszkodziłbym skrzynię.

Jadąc pod górę na "D" skrzynia redukuje bieg, daje "kopa" i z powrotem przełącza na "D". Tak permanentnie co kilka, kilkanaście sekund. Kilka górek i skrzynia załatwiona.

Moja metoda to w momencie jak skrzynia redukuje na niższy bieg przełączam na tiptronik i zostaję na tym biegu do końca wzniesienia. Następnie wrzucam "D" i dalej jadę do następnej górki.

Nadmieniam, że nie na każdej górce trzeba w moim przypadku redukować. Na niewielkie wzniesienia spokojnie wjeżdżam na "D".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuda można pisać ,ja w terenie górzystym zmieniałem bieg na III i po wszystkim , normalnie zawsze wbijam D i drive.giftn24camping.gif

 

po to mam ASB waytogo.gif

 

To na pewno będzie też uzależnione od mocy silnika, jak będzie słaby to i skrzynia będzie częściej biegi zmieniała.

Chyba że nie mam racji. :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj swoim spróbuj tak i tak pojechać i wydaje mi się , że efekty będzie widać chociażby po ilości spalanego paliwa. To po prostu czuć. Na pewno nie ma mowy o zepsuciu skrzyni bo ktoś jechał na D pod górę, czy po płąskim...Jak również przez to, że ktoś wachluje ręcznie...no chyba, że ktoś np. z D lub z trójki wrzuci Rakietu (co oczywiście jest niemożliwe). :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba klasyką jest na Mondeo, że zmiana biegu z 1 na 2, szczególnie przy spokojnym rozpędzaniu charakteryzuje się lekkim szarpnięciem. Start dynamiczny jest płynny. nie przejmuj się jeśli to zjawisko jest też w Twoim Mondeo Tom.

 

 

Jest tak jak piszesz ale reszta biegów jest niemal nie odczuwalna przy zmianie, tak więc skrzynia działa ok. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 75 post na ten temat, a TOM3653 dalej ma wątpliwości związane z zachowaniem ASB w czasie holowania przyczepy. TOM 3653 przede wszystkim poczytaj instrukcję obsługi swojego holownika w tym szczególnie o ASB i warunkach holowania budki i potrenuj w praktyce na drodze. Bardzo szybko dojdziesz do przekonania ,że jest to znacznie łatwiejsze niż jazda z manualną skrzynią biegów. :przyczepa: Obawy zostaw innym , powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.