Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno opisywałem perturbacje z monitorowaniem temperatury oleju w ASB - testowałem chyba 5 programów i żaden nie zapodawał tego parametru.

Na stronie suzukiklub doradzili mi SZ Viewer (apka konkretnie dla Suzuki), tylko problem, że mojego ELMa traktuje jako "FAKE ELM327" i nie chce z nim współpracować...

Fakt, że ELMa zanakupiłem jako jednego z tańszych, ale w sumie nie mam gwarancji, że jak wywalę więcej kasy to będzie wszystko hulało.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał?

Co ciekawe - wszystkie Pistony, OBD Check, Torque i inne, które testowałem jakoś tego ELMa widziały i z nim współpracowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że rozważania na temat loc up i wolnego koła w automatach sie skończyły bo ten temat mnie interesuje a nie zostało to wyjaśnione do końca. Ja niestety fachowcem w tym temacie nie jestem.a planuje zakup pierwszego automata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem ELMa rozwiązany.

SZ Viewer współpracuje z Vgate - nieco droższym od tych najtańszych, bo za 80,- zł, ale wreszcie mam dostęp do pełnych danych samochodu, w tym temperatury ASB.

Teraz będę jechał spokojniejszy, że mam to pod kontrolą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZ Viever to akurat darmowe narzędzie diagnostyczne dla Suzuki. Co ciekawe pokazuje chyba wszystkie możliwe parametry - trudno mi zliczyć, podzielone na grupy: silnik, skrzynia, napęd, ABS, etc.

A ELM to Vgate iCar Pro - za 79,90 na Alledrogo - poprzedni, za coś około 25 zł SZ Viewer odczytywał jako "FAKE ELM" i nie chciał podjąć z nim żadnej współpracy;-)

Apropopopos temperatury w ASB - producent mojego automatu (czyli AISIN), ponoć na podstawie swoich badań twierdzi, że już temperatura 96 stopni sprawia, że coś tam się zaczyna wytrącać, czy niszczyć i tylko do 95 stopni jest optymalna temperatura płynu skrzyni, choć z drugiej strony ponoć nawet podczas jazdy solo i bez obciążenia cepką, trudno to utrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to - zwłaszcza, że gdzie indziej wyczytałem, że spokojnie potrafi wzrosnąć do 120 stopni w tej skrzyni, a ponoć alarm ostrzegający i nakazujący zatrzymanie jest ustawiony dopiero na 150 stopniach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwszych testach w różnych warunkach werdykt jest taki - temperatura płynu w ASB:

- do 95 na autostradzie,

- do 100 w korkach (po prześmiganiu na autostradzie - w innych warunkach mniej).

Ciekawe jak się sytuacja będzie przedstawiać w upałach.

Zostały 3 tygodnie do testów z obciążeniem...

Teraz - na własne życzenie - oczy już widzą, a co się zobaczy to trudno odzobaczyć...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zulos napisał:

Po pierwszych testach w różnych warunkach werdykt jest taki - temperatura płynu w ASB:

- do 95 na autostradzie,

- do 100 w korkach (po prześmiganiu na autostradzie - w innych warunkach mniej).

Ciekawe jak się sytuacja będzie przedstawiać w upałach.

Zostały 3 tygodnie do testów z obciążeniem...

Teraz - na własne życzenie - oczy już widzą, a co się zobaczy to trudno odzobaczyć...:-)

U mnie jak do tej pory temperatura oleju nie przekroczyła 65*C podczas jazdy pod górkę, autostrada i korki to tak 50*-60*C

Z tego co wiem to normalna temperatura pracy automatu jest pomiędzy 90-110*C.

Producenci oleju piszą natomiast, że olej traci gwałtownie swoje właściwości powyżej 120*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ustawiłem sobie próg na 120, po dojściu do którego pasuje dać wytchnąć skrzyni. Ponoć producent skrzyni ustawił przejście w tryb serwisowy dopiero przy 150, choć to już przecież jakaś kosmiczna wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach zmienić chłodnicę na większą gdyby się olej nadmiernie grzał z przyczepą. Jeżdżę dużo po górach i dobrze by było mieć wydajny układ chłodzenia, co by nie robić przerwy po każdej pokonanej górce. Póki co jedna wymiana automatu mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.