Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem problematyczny poprostu odpowiedz mi na pytanie skoro wiesz o skrzyniach dużo, co zrobić jak wysiadam z auta a silnik pracuje, Ty twierdzisz że na P nie wolno, jeżeli tak to co innego można zrobić
Cezar, daj na ręczny ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cezarr napisał:

Nie jestem problematyczny poprostu odpowiedz mi na pytanie skoro wiesz o skrzyniach dużo, co zrobić jak wysiadam z auta a silnik pracuje, Ty twierdzisz że na P nie wolno, jeżeli tak to co innego można zrobić ?

Jesteś bardzo problematyczny ponieważ szukasz dziury w całym.Odniosłem się do korków do niczego innego ale i ze zrozumieniem masz problem. NIe bede dyskutował bo  próbujesz na siłe szukać problemu a zapewne doskonale wiesz o co mi chodziło. A jeżeli uważasz że nie potrafie CI odpowiedzieć i unikam to przeczytaj jeszcze raz w zwolnionym tempie co napisałem może wyłapiesz że pisałem o korkach w mieście światłach. Tyle ode mnie. Nie chce mi się cagnąc tematu do nikąd.  Bijcie dalej piane:) Jeszcze raz Wesołych.

Edytowane przez Mati43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mati43 napisał:

Jesteś bardzo problematyczny

Dobra widzę że Ci się płyta zacięła, myślałem że posiadasz jakaś wiedzę ale praktyczną a nie z internetu taką jak ja mam
dlatego pytałem całkiem poważnie a nie złośliwie, ale Ty masz widzę jakiś uraz i wszystko odbierasz jak atak.
Wygrałeś i ustępuje :hej:

 

8 minut temu, maciejek34 napisał:

Cezar, daj na ręczny ?

Nie cegła na hamulcu jest lepsza. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się zacieła, a czy pytasz poważnie czy nie wróżką nie jestem. Wiedze mam ale widzę nie ma się co nią dzielić bo i tak tutaj lepiej wiedzą na każdy temat. Jak nie ocena po zdjeciu budki już potrafią wywróżyć jej wypadkowość i inne kwiatki to w każdym dziale technicznym się wszyscy znają. Czasami lepiej przemilczeć niż zostać wyśmianym przez najmądrzejszych.Jak chcesz się poważnie czegoś dowiedzieć pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wilk435 napisał:

Ciężarówki nie mają automatów!!!!

????????????????????????????????????

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Nie cegła na hamulcu jest lepsza.

Ja zawsze wożę cegłę. Na parkingu na hamulec; a na trasie na gaz: wtedy jest tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati...nie obrażaj się. Ale forum ma to do siebie, że cyklicznie wałkowane są te same tematy w sposób niezwykle odkrywczy.

Jeżdżąc  z ASB należy trzymać się kilku podstawowych zasad.

1. Wybierak przesuwamy spokojnie.

2. Przy przełączaniu z R na D lub P auto musiał stać w miejscu. Bezwzględnie.

3. Na swiatlach lub w korku nie wrzucamy P lub N.

4. Z górki nie włączamy N

5. Parkując jako pierwszy zaciagamy ręczny, potem P zwlaszcza na spadku.

6. Wyjeżdżając z zaspy blokujemy pierwszy bieg.

7. Holując ciężkie przyczepy korzystamy z programów o ile istnieją.

8. Nie deptamy na zimnej skrzyni przy ujemnych temperaturach.

9. Zmieniamy olej co 60 tys.

 

Nie da się swobodnie korzystać z automatu nie wrzucając P. Nawet sam wyjazd z posesji to minimum wrzucenie 2 X P i inaczej się nie da. Grunt to nie wachlować w korkach i na każdych światłach, a biegi trzeba zmieniać spokojnie.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to skrzynia automatyczna i ogarnia to sama. Zresztą przeważnie po zatrzymaniu się silnik gaśnie.
Musimy jej tylko powiedzieć, czy chcemy jechać do przodu czy do tyłu, czy parkujemy. Resztę ogarnia sama. W czasie jazdy zapominamy że auto ma skrzynie biegów. Na tym polega automat, że nie wajhujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy forumowicze oświećcie mnie w temacie skrzyń DSG. Czy dla naszych potrzeb mają one jakieś wyrażne plusy nad manualem. chodzi mi o manewrowanie z przyczepą- ruszanie , cofanie itp. czy im nie grozi przypalenie sprzęgła? I jak jest z jazdą w korkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mundek28 napisał:

Koledzy forumowicze oświećcie mnie w temacie skrzyń DSG. Czy dla naszych potrzeb mają one jakieś wyrażne plusy nad manualem. chodzi mi o manewrowanie z przyczepą- ruszanie , cofanie itp. czy im nie grozi przypalenie sprzęgła? I jak jest z jazdą w korkach?

Skrzynia dsg ma dwa sprzęgła, które też da się przypalić lub zużyć. Tutaj przewagę ma klasyczny hydrauliczny automat. Najmniej do holowania nadają się skrzynie bezstopniowe cvt.

Cezar, nie skrob szyb na odpalonym silniku, zniknie problem skrzyni ;)

Jacek, załóż naped do bramy, zniknie problem wrzucania na P ;)

Nie musicie dziękować za rady ;)

P.s uwielbiam automat plus 4x4 nawet realizowane elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.