Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy automatem.


Cezarr

Rekomendowane odpowiedzi


Jest to instrukcja wydana przez MB.


Nie mam nic ani do Ciebie ani do merca, po prostu wiem jak są tłumaczone nasze instrukcje i jakie jest podejście do tematu w wielu branżach.
Trzeba z lekką dozą nieufności podchodzić do słowa pisanego po polsku i tłumaczonego z obcego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 10:06, Zulos napisał:

Zapytaj tylko czy seryjnie ma dodatkową chłodnicę oleju skrzyni - jak nie, to koniecznie zamontuj.

Ja mam Aisina 6-biegowego. W instrukcji jest zalecenie, żeby w górach z cepką nie używać D (czyli przejść na tryb manualnej zmiany).

Dopytaj o tą chłodnicę i co o ciągnięciu cepki mówi producent w instrukcji.

Silnik dość słaby, więc będzie mocno obciążony z cepką (stąd wydaje mi się, że ważna jest chłodnica) - ile ma Nm od ilu obrotów?

ten silnik ma 300 Nm od 1750 obr. Ale myslę już o innym aucie niz rifte,r bo nie wiadomo czemu w tym aucie nie ma silnika 2,0 HDI....więc myslę o  5008 z silnikiem 177KM i automatem EAT8, bo  130 KM w najmocniejszej wersji Riftera long , nawet z taką małą przyczepką jak nasza   to jednak zdecydowanie za  mało na greckie góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a co to za auto ? z reguły jest możliwość po ściągnięciu mieszka lub plastikowej obudowy odblokowania zapadki i przełożenia drążka w pozycję "N"

jakby nie patrzeć to najszybciej i najprościej będzie "na kable" lub przełożyć aku , chyba że auto tak stoi że nie ma możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak zapominałem :mlot:   Dodge Challenger 2014r silnik 3.6  za kilka godzin przyjeżdża na lawecie i kombinujemy jak go zdjąC
to znaczy jest na lohr na najwyższym piętrze ne nad kabiną, są podobno jakieś linki czy coś takiego, ale na dzisiaj tego nie mamy. 

7 minut temu, Suzu4x4 napisał:

z reguły jest możliwość po ściągnięciu mieszka lub plastikowej obudowy odblokowania zapadki i przełożenia drążka w pozycję "N"

Mam nadzieje że tak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego konkretnie auta to nie pomogę , musiałbyś zdobyć instrukcję bo może się okazać że  jest to w miarę proste np. po wyjęciu popielniczki lub pod kubkiem na napoje

przejrzałem na szybko  instrukcję aut które miałem pod ręką, na cztery auta w trzech przypadkach konieczne jest podważenie i demontaż mieszka i wciśnięcie zapadki lub pociągnięcie plastikowej blokady 

a jeśli się nie uda to  bym nie kombinował tylko przełożył aku i zjechał na kołach, najszybciej i najbezpieczniej 

a jak nie chcesz się wbijać na piętro i targać tam aku tu poszukałbym odpowiednio długich kabli rozruchowych lub nawet kilka metrów  kabla z castoramy i przyłożyć tylko na chwilę w celu uruchomienia zapłonu i przełożenia dźwigni na  'N"  (bez uruchamiania silnika )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to:

Albo to...

https://www.google.pl/amp/s/www.challengertalk.com/forums/f108/auto-trans-stuck-park-62212/%3famp=1

 

tak to sobie możemy gdybać. Moim zdaniem takiego info może  w instrukcji nie być . W mojej nie ma chyba

Chyba z aku będzie najprościej. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.