Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Sisar jak się okaże że ma okładziny do wymiany to dolicz do tego 150zł i masz 500zł. Wg mnie bez sensu, lepiej dołożyć i mieć nówkę ze znaną przeszłością i gwarancją. Ja już bym nawet dzisiaj kupił AKS 3004 tylko nie wiem czy podejdzie na 100% do mojego UN :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A to nie do wszystkich pasuje ?

 

... a czytałeś temat od początku lub chociaż od postu #18 ;)

 

Sisar jak się okaże że ma okładziny do wymiany to dolicz do tego 150zł i masz 500zł. Wg mnie bez sensu, lepiej dołożyć i mieć nówkę ze znaną przeszłością i gwarancją. Ja już bym nawet dzisiaj kupił AKS 3004 tylko nie wiem czy podejdzie na 100% do mojego UN :(

 

Najprostszy AKS 1300, nowy najtaniej chyba ok. 660 zł.:oslabiony:

Jak kupi solidniejszy np. AKS 2000 za 350 zł. (bardzo dobra cena, pytanie tylko, czy "bezkolizyjny :niewiem: ) i do niego okładziny za 94 zł. ew. za 118 zł., to razem wyjdzie ok. 444 zł. Prawie 220 zł. zostaje na coś innego (paliwo :skromny: ).

IMHO

 

P.S.

Uważam, że kupując używany zaczep, okładziny i tak należy wymienić, będą pracowały już na innej kuli, nigdy nie wiadomo czy nie były potraktowane smarem, na ogół będą też sporo zużyte.

Po założeniu nowych, jest spokój na przynajmniej kilkanaście tys. km przebiegu budki :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to samo więc chyba lepiej nowsze rozwiązanie?

 

http://allegro.pl/zaczep-kulowy-al-ko-aks-1300-ze-stabilizatorem-i2251477556.html

 

http://allegro.pl/zaczep-kulowy-stabilizowany-al-ko-aks-3004-3000kg-i2261393946.html

 

Na jednych aukcja piszą że pasują też do UN KNOTT ale nikt nie wie czy można to montować do UN PIETZ i mam zgryz, z AL-KO się nie odzywają, chyba będzie trzeba dzwonić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku cenowo jest tak samo, pomijam samą cenę ale jak kogoś stać żeby wrzucić sobie 5% marży to jego problem :)

AKS 3004 ma 4 okładziny = 280zł kpl, w AKS 1300 masz 2 okładziny - 140zł komplet.

Dalej uważam że do przyczepy o DMC mniejszym niż 1200kg to nie jest najlepsze rozwiązanie.

 

Po drugie takie opisy że coś pasuje pod suwadła Knott, AL-KO, BPW i Paitz są dla mnie wzięte z sufitu, wszystko zależy od rozstawu śrub i średnicy suwadła, choć tu można zastosować reduktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek niekiedy jest postrzegany przez handlowców zbyt dosłownie, niestety tak jest w każdym jego wydaniu.

Wracając do samej techniki moja przyczepa ma DMC 1200 i jeżeli rozstaw śrub się zgadza oraz średnica rury da się dopasować (redukcje) można taki zaczep montować do systemu PIETZ?

 

EDIT

Właśnie dostałem odpowiedź od AL-KO:

Witam!

Można stosować z urządzeniami AL-KO, tylko specjalistyczny SERWIS przyczep powinien sprawdzić możliwość podłączenia takiego zaczepu z innym urządzeniem. Pozdrawiam

 

 

 

Czyli wiem, że już kompletnie nic nie wiem :)

Edytowane przez Podola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek niekiedy jest postrzegany przez handlowców zbyt dosłownie, niestety tak jest w każdym jego wydaniu.

Wracając do samej techniki moja przyczepa ma DMC 1200 i jeżeli rozstaw śrub się zgadza oraz średnica rury da się dopasować (redukcje) można taki zaczep montować do systemu PIETZ?

 

EDIT

Właśnie dostałem odpowiedź od AL-KO:

Witam!

Można stosować z urządzeniami AL-KO, tylko specjalistyczny SERWIS przyczep powinien sprawdzić możliwość podłączenia takiego zaczepu z innym urządzeniem. Pozdrawiam

 

 

 

Czyli wiem, że już kompletnie nic nie wiem :)

 

Teoretycznie jeśli rozstaw śrub pasuje i masz reduktory to zamocujesz AKS gdzie chcesz, AL-KO ma obowiązek informowania że naprawa powinna zostać wykonana w serwisie, w Szczecinie masz firmę "Boufen", zadzwoń, zapytaj o cenę + montaż - Autoryzowany dealer AL-KO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKS 3004 ma 4 okładziny = 280zł kpl, w AKS 1300 masz 2 okładziny - 140zł komplet.

 

 

hmm hyba kupie tu kilka/naście kompletów i zacznę sprzedawać w pl, nie dość ze będzie taniej to i jeszcze zarobie :P

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AKS-2500-2700-2004-3004-Replacement-Friction-Pad-Kit-/380264453845?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item58898716d5

 

kup teraz 19 funtów komplet do 3004 to daje niecałe 90 zł :slina: ,nawet jak bym miał wysyłać i kasować 180 zł za nie [z przesyłką] to i tak wszyscy byli by zarobieni.

 

Tylko pytanie czemu taka różnica w cenie? Sprzedawca jest pewny 99.9% pozytywów z 22600 aukcji, z 12 mc wstecz, i 118 kompletow sprzedanych w tej aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm hyba kupie tu kilka/naście kompletów i zacznę sprzedawać w pl, nie dość ze będzie taniej to i jeszcze zarobie :P

 

http://www.ebay.co.u...=item58898716d5

 

kup teraz 19 funtów komplet do 3004 to daje niecałe 90 zł :slina: ,nawet jak bym miał wysyłać i kasować 180 zł za nie [z przesyłką] to i tak wszyscy byli by zarobieni.

 

Tylko pytanie czemu taka różnica w cenie? Sprzedawca jest pewny 99.9% pozytywów z 22600 aukcji, z 12 mc wstecz, i 118 kompletow sprzedanych w tej aukcji.

 

Ja się zawsze posługuje cenami katalogowymi, to jest dział techniczny a nie market - przynajmniej dla mnie :)

Jak już wcześniej wspomniałem, jeżeli kogoś stać na to żeby zarabiać na 5% marży to naprawdę jego problem ;)

 

I coś pomyliłeś w tej kalkulacji, za 90zł masz 1 kpl. okładzin które kosztują w PL 140zł, więc jak chcesz je sprzedać za 180zł z wysyłką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ze boczne do wszystkich modeli i przednie i tylne do 3004. "also included. For 3004 models only"

 

To nie jest naskok na ciebie bo nawet na allego sa takie ceny jak podales ,normalnie para na ebay to ok 20 funtow ale jaka jest ich jakosc to hyba nie oryginal na zadnej aukcj nie widZialem pudelka alko, cena moze tez byc taka bo prawie kazda cepka tu stoi z alko, przecientny anglik pracuje niecaly tydz na 3004,

 

Ps

Z Tym Sprowadzaniem to byl zart wiec spokojnie, bardziej interesowalo mnie cze ktos pomysli na temat ceny do jakosci bo w aukcji pisze ze to zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.