Skocz do zawartości

Zaczep ze stabilizatorem


cichy

Rekomendowane odpowiedzi

niestety tutaj Pan na www ma, natomiast w rzeczywistości nie ma....

wiec chyba muszę się pogodzić z kupnem od Alko za paredziesiąt zł...

A nie pomyślałeś o tym, żeby od standardowych imbusów łby trochę zeszlifować ? Na wytrzymałość nie ma to wpływu   :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przypuszczam, że niekoniecznie :hmm:

Przy śrubach w tych dwóch wykonaniach, są spore różnice w głębokości gniazda, więc po obcięciu / zeszlifowaniu może być kłopot z dokręceniem, ewentualnie późniejszym odkręceniem tej śruby (jest mocno schowana w zagłębieniu zaczepu).

 

post-8228-0-76040500-1395941969_thumb.jpg

 


niestety tutaj Pan na www ma, natomiast w rzeczywistości nie ma....

wiec chyba muszę się pogodzić z kupnem od Alko za paredziesiąt zł...

 

Może niezbyt dokładnie szukałeś :niewiem:

Weź jutro telefon i podzwoń po tych firmach, ale przed południem, bo większość pracuje do godz. 16 - ej.

http://www.hexagon.biz.pl/oferta/sruby-imbusowe-niskim-lbem-6912-p-518.html

http://konmet.com.pl/pl/oferta/din-6912-sruby-z-lbem-walcowym-z-gniazdem-szesciokatnym?srednica=12.0&dlugosc=&slug=din-6912-sruby-z-lbem-walcowym-z-gniazdem-szesciokatnym&sort=wymiar&sort_type=asc&page=2

http://www.ebmia.pl/6912-stal-pokrycia-c-918_2219_2232_2233_2273.html

http://www.stalmut.pl/sruby-lbem-walcowym-obnizonym-gniazdem-szesciokatnym-p-12.html

http://www.naxel.com.pl/produkty.php?content=detail&pid=227&pk=1

http://www.dobrysklepmetalowy.pl/imbusowe_walcowe,17235,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wielkim bojach dziś się udało...znaleźć kogoś kto w miarę w normalnej cenie wyśle mi wszystko co potrzeba...

za 2 dni będzie u mnie

 

wcale nie łatwo takie coś znaleźć w Polsce - mało kto robi według DIN 6912, a jeśli już to nie sprzedaje detalistom i mogę kupić sobie miniumum100 sztuk

 

okazało się, że http://www.hexagon.b...6912-p-518.html ma wszystko w tym nawet nie do dostania na prowincji nakrętki zagniatane i podkładki które mieszczą się pod łeb śruby - tym samym zmieszczą się w odlew zaczepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że http://www.hexagon.b...6912-p-518.html ma wszystko w tym nawet nie do dostania na prowincji nakrętki zagniatane i podkładki które mieszczą się pod łeb śruby - tym samym zmieszczą się w odlew zaczepu

 

Czyli rozumiem, że link okazał się pomocny, ale nie rozumiem, do czego Ci są potrzebne nakrętki zagniatane :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dzięki Kristofer - link okazała się przydatny - aczkolwiek mają coś problem z realizacją wysyłki...

 

dlaczego zagniatane?

kol. Beruang mówił, ze takie być powinny przy zaczepie a Ty mówiłeś że wystarcza z wkładką poliamidową, wiec kupię sobie i te i te (groszowe sprawy w tym sklepie)

 

i na miejscu mając wszystko co trzeba podejmiemy decyzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlaczego zagniatane?

kol. Beruang mówił, ze takie być powinny przy zaczepie a Ty mówiłeś że wystarcza z wkładką poliamidową, wiec kupię sobie i te i te (groszowe sprawy w tym sklepie)

 

i na miejscu mając wszystko co trzeba podejmiemy decyzję :)

 

Przy prawidłowej długości śrub nakrętki z wkładkami samohamownymi mogą być " za grube " i wkładka nie będzie trzymać. W Twoim przypadku

trzeba sprawdzić empirycznie. Nie wiem jaką masz długość śrub. Ja bym dał jednak zagniatane. W połączeniach obarczonych dużą odpowiedzialnością

stosuje się właśnie to rozwiązanie. I z tego też powodu są one jednorazowe - mimo, że można je jeszcze 100 x  zakręcić i odkręcić i będzie trzymać ale np. w taczkach  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym konkretnie omawianym przypadku, wystarcza odpowiedniej klasy podkładka zabezpieczająca przed odkręceniem się śruby umieszczona pod jej łbem. Po jej drugiej stronie stosuje się najzwyklejsze nakrętki klasy 8.8, ponieważ, jak wspomina Kol. Beruang, wysokość była by zbyt duża.

Zwróć uwagę, że obracaniu się nakrętki zapobiega już samo "gniazdo" wytłoczone w zaczepie, więc nie nakrętki samohamowne, nie zagniatane, a zwykłe 8.8.

IMHO

 

post-8228-0-00593200-1396445262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu mądry...

 

gościu w Alko mówił, że w komplecie montażowym są właśnie zagniatane...

 

jest tyle opcji i tyle zdań, że nie wiem z czego mam skorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka, którą zamieściłem jest wiarygodna. Jest to interesujący Ciebie  fragment zaczepu z nowego, fabrycznie zmontowanego i kompletnego UN "AL-KO".

Zrobiłem ją sam (nie jest z netu), a UN w całości zamawiałem w AL-KO, ponieważ zmieniałem w swojej przyczepie (chciałem mieć to wszystko nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !

wreszcie wszystko dotarło:

 

śruby M12x80 według DIN 6912

4 bardzo cieniutkie podkładeczki

i mam do wyboru zagniatane i samokontrujące z wkładka poliamidową

 

Kristofer - widzę, ze jest jak mówisz, ale skoro mam już zagniatane to je dam, nie ?

nic nie zaszkodzi.

 

 

to chyba wszystko - dziś jutro będę składał - dam fotkę na zakończenie

post-8785-0-41164100-1396952654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer - widzę, ze jest jak mówisz, ale skoro mam już zagniatane to je dam, nie ?  nic nie zaszkodzi.

 

Zaszkodzić może nie zaszkodzi, pod warunkiem, że nakrętka nie będzie wyższa od wystającej części śruby, bo w zagłębieniu będą zbierać się krople wody  :hmm:

Ta z teflonem będzie za wysoka, a tej zagniatanej i tak przecież nie zagnieciesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszkodzić może nie zaszkodzi, pod warunkiem, że nakrętka nie będzie wyższa od wystającej części śruby, bo w zagłębieniu będą zbierać się krople wody  :hmm:

Ta z teflonem będzie za wysoka, a tej zagniatanej i tak przecież nie zagnieciesz.

 Koniec śruby / nakrętki zawsze można pomalować i ewentualnego problemu nie będzie.

A nakrętki właśnie podczas skręcania nabierają " właściwej formy". Dlatego są jednorazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nakrętki właśnie podczas skręcania nabierają " właściwej formy". Dlatego są jednorazowe.

 

"Teflonowe" i podobne oczywiście tak, ale pod warunkiem, że ta część nakrętki, która ma "nabrać właściwej formy" znajduje się już na gwincie śruby, co w omawianym przypadku może nie wystąpić

 

Zagniatane, jak nazwa wskazuje - zagniata się na śrubie, więc warunkiem jest chociaż minimalnie wystająca śruba poza kołnierz takiej nakrętki  (śruba specjalna do takich nakrętek, a śruby, które posiada Kol. rosołek, takimi nie są).

 Koniec śruby / nakrętki zawsze można pomalować i ewentualnego problemu nie będzie.

 

Fakt, można to i tak zrobić :ok:

przecież ona automatycznie się zagniata? to dlaczego jej nie zagniotę?

 

nie rozumiem

 

Nic się automatycznie nie zagniata :]

:nono:

 

W przypadku nakrętek zagniatanych, kołnierz nakrętki zagniata się w odpowiednich miejscach specjalnym narzędziem i na śrubach do takich nakrętek dostosowanych (rowek wzdłuż śruby).

 

post-8228-0-86058600-1396978467_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.